Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » A te babádnak is van kávébarna...

A te babádnak is van kávébarna folt a testén?

Figyelt kérdés

Most olvastam ennek utána és elég rémísztő dolgokat találtam. Nem is írom le, mert nem akarok ijesztgetni senkit.

Szóval a kislányom testén 1 van, ő már 7 éves.

A kisfiam viszont még csak 14 hónapos, és rejta is születése óta van ilyen folt. Nem jött ki több, összesen kettő van neki.

Nyugtassatok meg h ez csak májfolt, vagy ilyesmi!!!

Doktornő sohasem mondott semmit rá.


2010. nov. 17. 22:12
1 2 3 4
 11/34 anonim ***** válasza:

jaj istenem ,nagyon megijedtem :(((

a kisfiam arcán is van egy picike, így született, halvány

a doki talán nem is látta még a foltot

2010. nov. 17. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/34 anonim ***** válasza:

utolsó vagyok

a wikipédián ezt találtam:

6 vagy annál több kávészerű folt már nagy valószínűséggel a szindrómára utal.

Sok betegnek ugyanis enyhe barna foltjai ("café au lait" – tejeskávé-foltok) vannak a mellkasán, a hátán, a medencetájékon, a könyöknél és a térden. Ezek a foltok már születéskor is létezhetnek, vagy csecsemőkorban jelennek meg.

2010. nov. 17. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/34 anonim ***** válasza:
utána olvastam, és min. 6 darabnak kell lennie, a gerincen, mellkason, háton, térden, könyökön helyezkednek el ezek a foltok + a bőr alatt csomók alakulnak ki és serdülőkorra lesz veszélyes, akkor kezdenek el ezek a foltok növekedni.
2010. nov. 17. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/34 A kérdező kommentje:
klassz...és még kivédeni sem lehet....ráadásul nekem mindkét gyerekemnél van...has, mellkas környékén...:(
2010. nov. 17. 23:05
 15/34 anonim ***** válasza:

22.47,22.56-os vagyok

igazából minden oldalon a fentieket írják, hogy legalább 6 db-nak kell lennie

viszont ami kicsit megrémiszt, hogy egyik oldalon az van, hogy az ilyen folt, mindig valami betegség résztünete, nem feltétlenül a neurofibromatózis jele, de valaminek a jele

2010. nov. 17. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/34 anonim ***** válasza:
Én most 30 éves vagyok, és kb. 6 éves koromban lett egy ilyen foltom. most keresem magamon, halványodott egy csomót. Nem hiszem, hogy betegség jele lenne, de persze lehetséges az is. Azért baromi sok embernek van ilyene. Talán lehet simán bőrhiba is.
2010. nov. 17. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/34 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is van, és a fiamnak is, ahogy nő vele nő a folt is, de az orvos mondta, hogy így lesz. Nekem sincs semmi bajom.Ne rémísztgessétek egymást,sok gyereknek van ilyen.
2010. nov. 18. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/34 anonim ***** válasza:
Az én lányomnak is van a combján oldalt, már mikor megszületett akkor is volt!Ahogy nő úgy nő a folt is!remélem semmi komoly!eddig azt hittem csak májfolt,meg sem mutattam a dokinak!
2010. nov. 18. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/34 A kérdező kommentje:

Tényleg ne haragudjatok lányok amiért feltettem a kérdést.

Senkit sem akarok ijesztgetni (fölöslegesen). Linket sem akartam küldeni, csak mindenki kérte.

Remélem valóban nincs baj...ha pedig bajt jelez, az olvasottak alapján sokat nem nagyon tehetünk a megelőzésével kapcsolatban sajnos.


Mindenkinek kívánom, h ne legyen baj!!!!

2010. nov. 18. 10:24
 20/34 anonim válasza:
Az én 10 hónapos kisfiamnak 6 db kávéfoltja van, elhihetitek, h. körüljártam a témát. Akinél 1-2-3 ilyen foltja van, el is felejtheti az egészet...szinte minden gyereken van. Én megfogadtam, h. soha többé nem olvasok interneten semmilyen betegségről, inkább felkeresek személyesen több orvost is. Halálra rémítik az internetes cikkek az embert. Elvittük a fiamat pár napja egy nagyon tapasztalt bőrgyógyászhoz, és még erre a hat foltra is azt mondta, h. mivel a családban nem fordult elő ilyen megbetegedés, felejtsük el az egészet, makkegészséges a gyerek. Persze az ördög nem alszik, folyamatban van egy vizsgálat. De tényleg azt javaslom, h. akinél csak egy-két ilyen folt van, az egészet úgy ahogy van, felejtse el!!!!!!!
2010. nov. 18. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!