Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » A te babádnak is van kávébarna...

A te babádnak is van kávébarna folt a testén?

Figyelt kérdés

Most olvastam ennek utána és elég rémísztő dolgokat találtam. Nem is írom le, mert nem akarok ijesztgetni senkit.

Szóval a kislányom testén 1 van, ő már 7 éves.

A kisfiam viszont még csak 14 hónapos, és rejta is születése óta van ilyen folt. Nem jött ki több, összesen kettő van neki.

Nyugtassatok meg h ez csak májfolt, vagy ilyesmi!!!

Doktornő sohasem mondott semmit rá.


2010. nov. 17. 22:12
1 2 3 4
 21/34 anonim ***** válasza:
köszönöm kedves utolsó! megnyugtató a válaszod!
2010. nov. 21. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/34 anonim válasza:

Azt az anyukát szeretném kérdezni, aki a 10 hónapos kisfiáról írt.

Mi lett veletek azóta? Minden rendben? Nem találtak semmilyen problémát? Nekem most 10 hónaposak az ikreim, és a kislányomon egyre-másra fedezem fel a kisebb nagyobb foltokat. Van egy nagyon nagy, és sok kisebb. Nagyon kétségbe vagyok esve, láttam a videót, sokat olvastam is a dologról.

Holnap próbálunk bejelentkezni bőrgyógyászatra.

2011. aug. 21. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/34 anonim válasza:

A később idetévedőknek...

Nem vagyok orvos, de nem kell minden foltnál rosszra gondolni. Persze, természetes, hogy egy szülő már egy anyajegynél esetleges rákot diagnosztizál, az én anyukám is ilyen.


22 éves vagyok, mióta az eszemet tudom, ugyanilyen, kávébarna foltok vannak rajtam. A lapockámon egybefüggő, tenyérnyi felület, kisebb, világosabb foltcsoportok ágaznak ki a felkaromra, a vállamra és a kulcscsontomra. Születésemkor még nem volt ott, páréves koromban jelent meg, először csak a lapockámon. Volt már májfoltnak és biztos, hogy nem májfoltnak titulálva, gombás fertőzésnek, apajegynek!, a legutóbbi orvosi vizsgálaton egyszerűen a kávébarna folt nevet kapta, de én csak túlpigmentált tigrismintának hívom. Igazából senki sem tudja, mi ez, csak ott van, és kb. tíz éven keresztül terjedt, de mintha az elmúlt pár évben megállt volna.


Semmi problémám nem volt vele soha - azon kívül, hogy nem egyszer hitték azt, koszos a hátam, illetve óvakodok a kivágott hátú ruháktól -, élek és virulok, persze azért pár évente vetnek rá a bőrgyógyászok egy-egy pillantást, amikor is arra utasítanak, hogy kenjem 50 faktoros naptejjel (ez kb. 5 éve volt, szóval most már erősebb kellene), de más okosságot nem tudnak mondani. (Bár, tizenkét éves koromban bőrplasztikát javasolt megoldásként a háziorvos, de inkább nem kértem belőle.)


Ha a háziorvos, bőrgyógyász szerint nincs ok az aggodalomra, akkor nem kell aggódni. Figyeljétek, hogy nő-e a folt, változik-e a színe, formája, neveljétek a gyerekbe, hogy mindig be kell kenni naptejjel azt a részt, akkor is, ha macerás - nekem az -, évente vigyétek vissza kontrollra, és akkor nem lesz gond!


22/L

2014. jún. 16. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/34 anonim válasza:

Sziasztok!

Szeretném megkérdezni, hogy történt azóta változás a gyermekeknél? Az én 8 hónapos kisfiamon is van 3 és halálra vagyok rémülve.

Nagyon köszi előre is

2016. szept. 13. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/34 ibikebaba válasza:
Sziasztok. Az én kislányomnak is vannak 1 honapos kora ota tejeskávébarna foltjai. Nagyobb 4db van. De kicsi több is van rajta. Megszeretném kérdezni hogy van valaki aki természetes tea keverékkel gyogyitotta ezt az ugymond betegséget?
2018. dec. 11. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/34 ibikebaba válasza:
Vagy esetleg bármilyen tapasztalatotok erröl az elváltozásrol?
2018. dec. 11. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/34 anonim válasza:

Sziasztok!

Én vagyok a 2016. szeptemberi halálra rémült anyuka... :)

Nálam ez addig fajult a rémület, hogy elvittük a kisfiamat a Pentacorelab-ba ahol kértünk egy genetikai vizsgálatot. Szerencsére semmi baja a gyermeknek és azóta is jól el vagyunk a kis foltocskákkal :)

Egyre nagyon megtanított ez a dolog, amit persze a mai vilgában nagyon nehéz betartani...de nem szabad olvasgatni a neten... mert hihetetlen, hogy mennyire elkezd az ember hinni ezeknek a dolgoknak és elhiszi, hogy tényleg baj van.. nem kívánom senkinek azt a 3 hetet ameddig elkészült a lelet...de így utólag örülök, hogy megcsináltattuk mert nem tudtam volna máshogy megnyugodni... (ami a Pentacorelab-ról tudok írni az csak a legjobb...a genetikus doktornő állandóan le akart beszélni a vizsgálatról, hogy ne csináljam ezt magammal, el kell hinnem nincs semmi a kisfiammal, stb, stb...pedig egy magán intézmény és igen drága vizsgálat volt...mégis, nem hogy a rábeszélés, inkább ennek az ellentéte ment...)

2018. dec. 12. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/34 ibikebaba válasza:
Köszönöm. Én is abban reménykedem hogy csak májfoltok és felszivodnak. Bevallom nagyon félek orvoshoz menni vele. Valojában az a problémám hogy ujjabb apro pötyyök jelentek meg rajta. Ettől ijedtem meg nsgyon.A régi aprok mem nőttek.
2018. dec. 13. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/34 ibikebaba válasza:
Esetleg ajánlottak gyogynövényes belső külső kezelést a foltok ellen? Vagy ezekkel együtt kell élni? Méhpempőt szeretném kiprobálni, elsősorban magamon. Szűlés után nekem is lettek ilyen barna foltjaim
2018. dec. 13. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/34 anonim ***** válasza:
Mennyi volt a genetikai vizsgalat?
2020. aug. 26. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!