Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Milyen sorrendben váltsam ki...

Milyen sorrendben váltsam ki az étkezéseket a babámnál?

Figyelt kérdés

Most kezdem hozzátáplálni.

így eszik: 7,11,15,19,22 órakor.

úgy tudom és a védőnői is azt mondta hogy a tízórait kellene,úgyhogy a 11 órási evésnél kóstolgatunk.de ezután?

a 15 órási ebéd lenne akkor de akkor mikor legyen tízórai?vagy változtatni kellene az evés időpontjain?könnyen lehet nála változtatni nem egy síros baba.először is köszönöm.


2010. nov. 18. 18:30
 1/5 anonim ***** válasza:
Szerintem ne változtass az időpontokon, a babának teljesen mindegy, hogyan is nevezünk 1-1 étkezést. Mivel ő 7-kor eszik először, így azt nevezném én reggelinek, a következőt meg ebédnek és így tovább. Először a délelőtti etetést szokták kiváltani általában, hszen a kóstoltatás iekkor van (hasfájás, ha van, ne éjjel legyen). Aztán jöhet az ebéd, majd az uzsonna idővel. A reggeli és az esti szoptatást/ tápszert ajánlják legtovább megtartani. Persze, később a reggeli is lehet szilárd a tej mellett, utoljára maradjon az esti etetés kiváltása vagy ha úgy látod, kaphat majd este valami szilárd vacsorát is a tej mellé..
2010. nov. 18. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Mi az uzsit váltottuk ki egyelőre csak. Egyszerűen az volt az, ami után már nem kellett neki a szopi egy idő után. Úgyhogy mindenkinél más.

7 hónapos amúgy.

2010. nov. 18. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

és ha így lenne:

7-tápszer

11-gyümi

15-főzelék

19-gyümi

22-tápszer

???

2010. nov. 18. 18:59
 4/5 A kérdező kommentje:

és a 11 órási gyümölcs után melyik legyen a következő?az esti gyümölcs vagy délutáni főzelék?:)

elnézést,hogy ennyit kérdezősködöm,csak most kezdtem a hozzátáplálást a védőnőm pedig nem sokat segít.köszönöm

2010. nov. 18. 19:01
 5/5 anonim ***** válasza:
Mi 5-6 között reggelizünk ,mert megmaradt a korai ébredés.9 kor gyümi ,ezt az etetést próbáltam először.Nem mindíg sikerűl .Én utána követő napokban próbáltam a főzeléket 12 kor.Az általában elég.Uzsira meg tejpép de még általában tápszer.Este 1/8 kor vacsi és az is 200ml.tápszer.Tehát én sorba próbáltam kiváltani az étkezéseket.Azt mondta a védőnő ha elég neki akkor mindegy a sorrend ,de ő is azt mondta ,hogy a tízórait és az uzsit kell megpróbálni.Ha látom ,hogy nem elég neki akkor persze tápit is kap még.Mi is próbálgatjuk még.Az időpontok ha már beálltak ne változtass csak ha a babának is jó akkor esetleg egy órával hamarabbra hozni.
2010. nov. 18. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!