Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hozzátáplálás: milyen sorrendb...

Hozzátáplálás: milyen sorrendben váltottad ki az étkezéseket, hány napig/hétig tartott egy?

Figyelt kérdés
2010. dec. 5. 08:52
 1/6 anonim ***** válasza:
szia,mi 1 hete próbálkozunk az almával-sikertelenül.A barack sem ízlik neki,kicsit tanácstalan vagyok...
2010. dec. 5. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

szia!Én elöször a tízórait váltottam ki gyümire.Aztán az uzsit tejpépre,végül az ebédet főzire.Ahogy fogyott a tejem,úgy váltottam ki.elöször mindig elötte szoptattam,aztán a szopiket raktam át a hozzátáplált kaja utánra.És magától emlte az adagokat,és hagyta el a szopit.Azért az uzsi volt a 2.,mert így még nappal 3* tudtam szoptatni.(a szoptatásért nagyon megszenvedtem,hogy eddíg tartson)Már alig van tejem,és így most így néz ki a kaja 5,5 hósan:

5-kor szopi

7-kor reggeli:szopi+táp

10-kor gyümi

13-kor főzi+táp vagy szopi,ha kéri

16-kor tejpép

19-kor szopi+táp

2010. dec. 5. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
9.05-ös vagyok mégeygszer.Kb 1 hónap volt az első kiváltása,utána tejhiány miatt 2 hét az uzsi.szeret enni,így nincs gondom a hozzátáplálással
2010. dec. 5. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Én is most kezdtem az almával, pár napja, először kis lé,azt elfogadta. Aztán püré, fintorgott, 2 nap múlva újra próbáltam, édesebb almát sikerült kifognom. Ma megint almapüré a 10-es szopi előtt. Első: nem akarja elfogadni?
2010. dec. 5. 09:27
 5/6 A kérdező kommentje:
9.05-ös, nekem tetszik a sorrended.
2010. dec. 5. 09:28
 6/6 anonim ***** válasza:

4,5 hósan kezdtük.

ebédet először. elég hamar megnt, kb. 2-3 hét volt. aztán nem akarta egyszercsak megenni a tízórai tápszerét, próbáltam tejpépet azt sem. már 3. napja ment a harc a tízóraival, nem evett, mire adtam neki gyümölcsöt, azt megette. mivel már a kóstoltatáson túl voltunk ismerős gyümiket kapott, így az azonnal ki lett váltva.

aztán kb. egy hét múlva ugyanezt kezdte az uzsonnával. akkor már okossabb voltam, nem próbálkoztam 3 napig, mindjárt kapott gyümit sinlaccal, megette... ez is ki volt váltva hamar. mire 6 hós lett, rengeteg dolgot evett és az étkezések kiváltását ő maga megoldotta.


most 8 hónapos lesz, rengeteg dolgot eszik, egy bibi van, tejfehérje allergia, így a tejes ételek kizárva. minden.

egyébként ezért is kezdtük el a hozzátáplálást ilyen korán, mert rengeteg problémánk volt a tápszerrel. nem akartam ilyen gyors ütemet, de gyerekem imád enni és "mindent" (alma, körte, banán, barack - őszi és sárga, mangó, narancs, szőlő, szilva, sütőtök, répák, spenót, cékla, husik, hal, máj és sorolhatnám!

nagyon nagy szerencsém van vele!!!!! :)


7óra tápszer 180ml

10 gyümi+sinlac

13 főzelék, husival

16.30. körül gyümi+ babakeksz

19.30 körül vacsi, tápszer 240ml.


mi most így nézünk ki. :)

2010. dec. 5. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!