Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogyan szoktattátok rá babátok...

Hogyan szoktattátok rá babátokat, hogy a saját ágyában aludjon el?

Figyelt kérdés
1 éves kislányom a karomban alszik el (este és nappal is), aztán beteszem az ágyába. Ha rögtön berakom az ágyába, akármilyen álmos is, feláll, jön-megy, hiába próbálom simogatni vagy énekelni, egy idő után sírás a vége. A ti babátok hogyan szokta meg, hogy egyedül alszik el? Vagy egy idő után magától kéri majd? Hogy működik ez?
2010. nov. 18. 21:34
 1/9 anonim ***** válasza:

Még kicsi korában szoktattam be a kiságyába, amikor még nem tudott állni. 3 hónapos volt. Eleinte nappal töltött ott egyre több időt, amit igyekeztem neki kellemessé tenni. Később el-elszunnyadt benne nappal, majd egyszer éjjelre is oda tettem le aludni. És sikerrel jártam, elaludt. Számára ma már a kiságyba tevés az elalvást jelenti.


Hozzáteszem: sosem vártam el tőle, hogy egyedül aludjon el.

2010. nov. 18. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Az első perctől a saját ágyáéban aludt el. Ha letetted az ágyába,mese,puszi,és hagyd egyedül, ne énekelj neki,mert akkor biztosan nem fog elaludni.
2010. nov. 18. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
3 hónapos korában elkezdtem szoptatás helyett tápszert adni neki. Ezen aludt el és nem a mellemen. Miután jól lakott betettem az ágyába és kijöttem. Mázlim volt , mert azóta is könnyen elalszik cumisüveg nélkül is. Egy egy éves gyereket nehéz már erre szoktatni, ezt hamarabb kellett volna elkezdeni. Talán próbálj egy esti rituálét kialakítani, fürdés, mese alvás... De az én véleményem az, hogy egy álmos gyerek elalszik bárhol :-)
2010. nov. 18. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
3. vagyok, csak az esti szoptatást cseréltem le. És ami még lemaradt, hogy a kiságyban csak aludni tettem be, játszani soha!!!
2010. nov. 18. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Sajnos korábban nem tudtam rászoktatni, mert sokáig hasfájós volt, aztán pedig mindig (mostanáig)cicin aludt el :) Most, hogy nem szopizik már, kicsit tanácstalan vagyok. Ha otthagyom egyedül, annyira felhergeli magát, annyira üvölt, hogy szinte nincs magánál. :(
2010. nov. 18. 21:46
 6/9 anonim ***** válasza:
Hát, ha engem (meg Serars bácsit kérdezel), akkor eljön az ideje magától. Szerintem mindenképp várj vele egy kicsit, amíg meg tudjátok beszélni, megérti a dolgot. Az én fiam 16 hós, de én mondjuk egyáltalán nem akarom kirakni, amíg nem ő kezdeményezi. Viszont ha már érti miről szól a dolog (úgy 1,5 éves kortól), akkor szerintem ha téged tényleg zavar (már úgy értve, hogy nem csak a beszólások miatt), akkor elkezdheted kiszoktatni a saját ágyába. Addig is szeretettel ajánlom a [link] -ot. ;)
2010. nov. 18. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Nálunk 9,5 hós, de én úgy döntöttem, hogy nem stresszelem ezen magam. Ilyen a babám, ezt igényli. Nappal kézben sétálva alszik csak el, este ölben. Este kb. 10 perc után rakom be az ágyába. Nappal még rajtunk alszik, ha beteszem nappal az ágyába, vagy azonnal, vagy max. fél óra után felébred. Én is próbálkoztam már régebben, hogy az ágyában aludjon el, nálunk is hasonló műsorok voltak. Szerintem biztos el fog jönni majd az, hogy egyedül az ágyában alszik el, ha majd úgymond beszélni lehet a fejével, szerintem biztos lesz megoldás, hogy meg lehessen győzni, ha magától nem akarja akkor sem.


[link]

2010. nov. 18. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Ez is jó cikk:


[link]

2010. nov. 18. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Kösz az infókat, itt mindig sok segítséget kapok! :))
2010. nov. 19. 08:13

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!