Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mikor és hogyan szoktattátok...

Mikor és hogyan szoktattátok le a babátokat a pelenkáról? Elkélne egy pár jó tanács.

Figyelt kérdés
2011. jún. 18. 12:02
 1/4 anonim ***** válasza:

Sehogy nem szoktattam. Megkértem, szóljon, ha pisilnie kell. Mikor már napokig száraz maradt a pelenkája, nem adtam rá többet. Az éjjeli pelenkázást is akkor hagytam abba, mikor már nem pisilt be.

Valamikor két és fél és három éves kora között történt, az aggódó rokonokra szépen mosolyogtam, és megnyugtattam őket, hogy érettségizni biztos pelenka nélkül fog majd a gyermek.

2011. jún. 18. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

2 éves és 1 napos volt,amikor eldugtam a pelust az első lánykánknál.

23 hónapos amikor a 2. lánykánknál is eldugtam a pelust. Nincs pelus,bilibe kell pisilni,kakálni,akkor az ügyes! Persze mind a 2x előző pár estén 1-1 sikeres produkció volt! Az más kérdés,hogy közvetlenül utána mindig a szőnyegre ment a pisi...

Nálunk 2 hét kellett,hogy éjszakára se adjak rájuk pelenkát. A nagyobb már aznap nagyon ügyes volt,és nem lett pisis/kakás a bugyika- cserébe vehetett ki 1 valamit a dobozból (nem szép dolog,de bevált! :D ) A dobozban győri keksz volt bele öntve,kinder csoki,akkor még 10 ft-os nyalóka,cukorkák... 2 hét után az elsővel nem csak az éjszakai pelus tünt el,de a jutalom édesség is! :D


Most a másodikkal ugyan ez van,de ő nagyokat tapsol,és kiabálja,hogy "üdes,üdes!" Nála pár napig voltak balesetek, sőt,első nap délelőtt nem akart a bilibe pisilni,de végül 1 hét után már csak akkor volt baleset,ha kint a homokban játszottak. Sokat mondom neki,hogy csak a bilibe szabad pisilni, ha jön velem wc-re,akkor elmondom neki,hogy "látod,anya sem pisil a bugyiba,szőnyegre,papucsra" .


Ők már érettek voltak rá! De sokan borzasztó rosszul csinálják! akarattal ráültetik a gyereket a bilire. Nem szabad! Majd ráül,ha rá akar.

Fel lehet őket készíteni,hogy majd bilibe fognap pisilni,kakálni,milyen jó lesz,nem kell már pelenka! Ez általában pozitív eredményt hoz! Ha látod,hogy képes rá a gyerkőc,akkor nem szabad feladni! Ha érett rá,akkor pár nap és szoba tiszta lesz-az ágy tisztasággal ráér (majd nézed a pelust,és ha 1-2 hét után még mindig szárazon szeded le,akkor már nyugodtan lefeküdhet pelus nélkül.)

Ha nem érett rá,de erőltetik,az lelkileg nem tesz jót,az anyuka is idegesebb lesz,és sokáig fog tartani,mire eredmény születik!


Sok sikert!!


Üdv:2gyermekes

2011. jún. 18. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Bocs, hogy nem a kérdésre válaszolok,kíváncsi voltam a válaszokra. Nekem is mondogatják a nagyszülők, hogy már a bilibe kéne pisilni, de én ezt az előveszem, elteszem a bilit, mert sír módszert kihagynám. Az én lányom 22 hós, de nem erőltetem. Nem is ismeri a bilit. Jön velem wc-re, és mondom, hogy anya kakil, pisil, hallod, hogy csurog? Látod, anyának már nincs pelusa? Most már szól, hogy anya, bekakiltam, csere. Szerintem egyelőre elég, ha megtanulják, hogy mi is az a kaki és pisi, hisz azt sem tudják miért kell a bilire ülniük. Tegnap már 2szor fordult elő 2 nap egymás után, hogy ahogy a kádba tettem, belepisilt. Minden alkalommal megkérdeztem, hogy belepisiltél a vízbe? Csak nézett, de tegnap mondta, hogy pisi. Tehát most már meg tudja különböztetni, hogy pisil vagy kakil. Én inkább azt a módszert választom, hogy ha megérett rá, akkor jöhet a bili, vagy inkább wc, és elhagyjuk 1-2 hét alatt a pelust, minthogy hónapokig gyötörjem a bilivel. És igen, érettségizni, biztos pelus nélkül fog menni.

Helyeselem a 2. válaszoló hozzáállását is, nem bírom azokat az anyukákat, akik erőltetik a bilit és versenyeznek, hogy az ő gyerekük már bilibe kakil, pisil.

2011. jún. 18. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Az valóban fontos,hogy a gyerkőc tudja,mi is az a pisi,kaki! Erről el is feledkeztem,most ugrott be,hogy olvastam a 3. válaszadó által írtakat! A kisebb lánykám is rendszeresen belepisilt a kádba :) Akkor kommentáltam a dolgokat. Ha kaksi volt a pelusba,akkor már 1,5 évesen szólt,kb. 2 hónapig,aztán már nem szólt.
2011. jún. 18. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!