Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Egy 9 hónapós gyereknél nagy...

Egy 9 hónapós gyereknél nagy láznak számit a 38,3, leszámitva a 0,5 fokot?

Figyelt kérdés
Mit tegyek, az estétöl nem megy le a láza, hiába adok neki láz csilapitot.A reggel hívtam a doktornőt és azt mondja ha más tünete nincs akkor biztos a fogátol van.De én mégis aggodom, most is alszik és nagyon kedvtelen volt egész reggel.Mit tegyek vele, megszakad a szivem rajta.
2010. nov. 19. 08:46
 1/8 anonim ***** válasza:
Én biztos nem hagynám..felnőtt létemre ledönt a lábamról egy 38 fokos láz. Hívd újra a gyerekorvost szerintem, ha nem megy ki hozzátok, akkor válassz másikat. A kicsi egészsége a legfontosabb!
2010. nov. 19. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Milyen gyógyszert adsz neki?Nálunk csak a paracetamol segít(Panadol,Mexalen).Csinálj neki hűtőfürdőt,igyon sok folyadékot.Ez is dokifüggő:az mi dokink 38tól ajánlja a lázcsillapítót a másik körzeti nem.
2010. nov. 19. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Nurofent adtam neki.
2010. nov. 19. 08:59
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Mik a tünetek? Az a baj, hogy ha leviszed és pl egy vírus akkor nem tudd mit mondani, azon kívül, hogy c vitamin, és lázcsillapítás. Hiszen az első pár napba a test a vírus ellen védekezik és azt másképpen nem kezelik. A fiam is beteg volt 2 hete 39 fokos láza volt, bevittem ügyeletre és ezt kapta:-( Amikor kiakartam hívni a dokit, megkérdezte mit kapott és amikor mondtam, hogy vitamin és nurofen azt mondta az jó, ha nem változik 2 nap múlva hívjam újra. Szerintem várj 24 órát(persze, ha sokkal rosszabb akkor hívd újra), és ölelgessed:-D
2010. nov. 19. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Utolsó: azt is mondták, hogy 38,5-ig csak hőemelkedés(ezen kiakadtam), és azt is hogy csak az segít, ha agyerekkel vagy és lelkileg támogatod.
2010. nov. 19. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
És ilyen állapotban kivigyem sétálni?
2010. nov. 19. 09:40
 7/8 anonim ***** válasza:
Ha süt a nap,jó az idő és kedve is van hozzá viheted,ha nem szellőztess.A friss levegő fontos.
2010. nov. 19. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

a lázcsillapítás 38,5 foknál kezdődjön, magas láz csecsemőknél 39 foktól kezdődik.

38 fokot még nem nevezzük láznak.

lázgörcs 40 fok felett van és leggyakrabban az első napon!


nekem ezt 3 orvos is mondta, mert amikor lázas lett a kislányom felvilágosítottak. persze a neten nem ezt olvasod...

orvoshoz akkor vidd, ha 2. napja visszajön a 38,5 fok feletti láza.

2010. nov. 19. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!