Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Csirkemájat hogyan kell...

Csirkemájat hogyan kell elkészíteni a babáknak?

Figyelt kérdés

Le kell húzni a hártyáját? Vagy lehet simán? Megsütni? vagy megfőzni? Milyen fűszerrel?

A kislányom 9 hónapos és most kapná először!


Előre is köszi a választ!


2009. jan. 13. 13:00
 1/4 anonim ***** válasza:
74%
Én mindig úgy csináltam, hogy amikor a zöldségek már majdnem kész voltak, akkor kevertem hozzá az elkapart májat, azzal forraltam még pár percet és kész.
2009. jan. 13. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

igen, az inaktól meg kell tisztítani.


recept:


Csirkemájas ebéd


(A dietetikus véleménye:

A máj zsírban oldódó vitaminokban és vasban gazdag nyersanyag, ezért hetente egy alkalommal adható a babáknak. Zöldségekkel kiegészítve a megfelelő rostbevitelt is fedezzük.)


Hozzávalók:

1 csirkemáj

2 sárgarépa

1 fehérrépa

1 kisebb fej krumpli

kevés étolaj

kevés víz


Elkészítés:

A csirkemájat megszabadítjuk az inaktól és apró falatkákra vágjuk. Kevés olajban pár percig pirítjuk, majd hozzáadjuk az apróra darabolt zöldségeket, és épp csak annyi vizet adunk hozzá, hogy az egészet ellepje. Amikor minden megpuhult, a főzőlével turmixoljuk, vagy villával összetörjük.


8 hónapos kortól :)


recept forrása és további receptek:

[link]

2009. jan. 13. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Hát mi simán, vízben főztük, kevés sóval. Burgonyapürével jóízűen megette. Az inakat amik még bennemaradtak evés közben kiszedtem és csak ami tiszta volt azt adtam neki. De jó a fenti recept is, viszont azért írtam le, hogy az én kisfiam aki ugyancsak 9 hónapos, nem nagyevő, de így simán is megette a májat.
2009. jan. 13. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a válaszokat!
2009. jan. 13. 14:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!