Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Csirkemájat hogy kell elkészít...

Csirkemájat hogy kell elkészíteni?

Figyelt kérdés
2009. júl. 1. 06:34
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Több féle variáció is lehetséges. Szedd le róla a hártyákat, ha van szív rajta, én azt is le szoktam szedni, nem szeretem. Nézd meg, hogy a máj nem e zöld, azt óvatosan vágd ki, mert az keserű lehet. Szűrőkanálban szoktam hideg folyó vízben megmosni. Lehet porköltösen, jó sok hagymával, hozzá paprikát, paradicsomot, só, bors, pici majoranna. Lehet rántani, lehet simán lesütni is. De lehet rizottót is készíteni belőle.
2009. júl. 1. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Jol irja az elöttem iro, csak még annyit, hogy én ràntàs elött pàr oràra tejbe àztatom, sokkal finomabb, omlosabb lesz! Csirkemàjat nyugodtan sozhatsz, sertésmàjat csak ha kész az étel, mert megkeményedik!
2009. júl. 1. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim válasza:
100%

Nem kell vacakolni vele.


A legjobb megoldás megmosni a májat, majd betenni egy nagy tepsibe, rászórni fűszereket (én bazsalikomot, sót, kakukkfüvet és borsikafüvet szoktam), majd felönteni vízzel és letakarva betenni a hűtőbe éjszakára. Aztán másnap evés előtt 1 órával betenni a sütőbe 180 fokra, s egy-két alkalommal forgatni, mikor a víz elpáropolog még sütni 15 percet, s már kész is.


Nagyon jó, puha lesz így, szinte mintha tonhal lenne. Melegen is kíváló pl. krumplipürével, de kihűlve is jó kenyérre téve, megsózva.

2009. júl. 1. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Rántva, natur megsütve csak sóval, borssal fűszerezve, jó sok hagymával resztelt májnak elkészítve, lecsósan, baconszalonna csíkokba tekerve sütőben sütve ... mindegyik nagyon finom és pillanatok alatt készen van
2009. júl. 1. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Ha rántod vagy serpenyőben sütöd vigyázz, mert nagyon köpköd! Ne süsd túl, mert megkeményedik, nem kell neki sok!
2009. júl. 1. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!