Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Tényleg lehet a fogzástól 9...

Tényleg lehet a fogzástól 9 hónapos fiamnak majdnem 40 fokos láza?

Figyelt kérdés

Amennyire meg tudom állapítani,semmi egyéb tünete nincs.Ingadozik a láza,alvás közben semmi baja,max. egy kis hőemelkedés,de ahogy felébred,fél óra alatt szépen felszökik a hője...A legtöbb,amit mértünk az elmúlt 36 óra alatt 39.5,a legkevesebb 37.7.

Nem tudom,hogy jönnek-e a fogai,mert amiről tudtunk,az már rég áttörte az ínyét,én nem hiszem,hogy gondot okozna...Esetleg lehet,hogy egyszerre "mozognak" az oldalsó metszőfogak?Vagy 3 napos lázra számítsak?


2010. nov. 22. 09:40
 1/8 anonim ***** válasza:
Ezt már nem fogzás okozza. Én tuti vinném dokihoz.
2010. nov. 22. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Maga a fogzás max. hőemelkedéssel jár, ha láza (főleg magas láza!) van, akkor nagy valószínűséggel a fogzás miatt legyöngült immunrendszere nem tud megbirkózni valami betegséggel, amivel normál helyzetben meg tudna. A 39.5 rettenetesen maga, a 37,7 csak épphogy hőemelkedés, ez még beleférne.
2010. nov. 22. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Ekkora láz már nem lehet fogzástól, max. hőemelkedés. Én minél hamarabb elvinném orvoshoz a babát. Ne töltsd itt az idődet kérdezősködéssel, mi nem vagyunk orvosok.
2010. nov. 22. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Ügyeletet is hívhatok ilyenkor?Mert a saját dokink most nagyon messze van (most költöztünk el),segítség meg semmi,és nem is szívesen rángatnám ilyen hosszú útra így...Kijönnek ilyenkor is ugye???Sosem kellett még kihívni,így nem tudom,hogy működik.Egyébként most épp nincs láza,reggel is csak hőemelkedése volt,de ha meg is gyógyul,holnap így is-úgy is viszem "kötelező szervizre".
2010. nov. 22. 10:41
 5/8 anonim ***** válasza:
lehet,hogy 3 napos láz,de orvos lássa.szerintem nyugodtan hívj ügyeletet.
2010. nov. 22. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Fogzástól semmiképp nem lehet. Nekünk sem volt semmilyen más tünete, csak a láz, mégis mikor elvittem a doktornőhöz, közölte, hogy mandula, gége és hangszálgyulladása van. Másnapra tényleg nem volt hangja. Szóval csillapítsd a lázát mindenképp és amint lehet vidd orvoshoz.

Az ügyeletet hívhatod, de úgyis azt mondják, hogy vidd be. Legalábbis itt Pécsett. Nincs jó tapasztalatom. Ha már beadtad a lázcsillapítót és esetleg még a hűtőfürdő sem használt, akkor ők sem tudnak sok mindent csinálni.

Adj neki rengeteget inni és vidd orvoshoz!

2010. nov. 22. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Hívj nyugodtan ügyeletet én az éjszaka ugyanígy jártam a kisfiammal, de ő még csak 6 hónapos.Torokgyulladása van, és 40,5 fokos láza volt. Azt mondta ma az orvosunk, hogy fogzás miatt olyan magas nem lehet, mert akkor ott már más a gond. Lehet lázas, de ez már magas. Adj neki Panadol baby-t és hűtőfürdőzz. Sírni fog, de jobban lesz.Nekem is ezt mondták. Jobbulást.


Encsi

2010. nov. 22. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Voltunk dokinál,van egy kis torokgyulladása,de szerencsére nem vészes!Holnap megyünk vissza,mert lehet,hogy szükség van egy penicillin-kúrára.Láza tegnapelőtt óta nincs,de így is naponta 3x2,5 ml Nurofent kell adnom neki,meg Nasivin orrspray-t.De jól van,csak nagyon fáradt,nem tudom,hogy fogjuk kipihenni ezt az elmúlt néhány napot...

Köszönjük a sok hozzászólást!!☺

2010. nov. 24. 08:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!