Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Két hetes kisbabára mennyire...

Két hetes kisbabára mennyire veszélyes, ha a nagytesó (két éves) bárányhimlős lesz?

Figyelt kérdés
2010. nov. 22. 20:54
 1/8 anonim ***** válasza:
Ez elméleti kérdés?
2010. nov. 22. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Ha az, azonnal beutalják a kórházba.
2010. nov. 22. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
45%

1. vagyok.


A bárányhimlő szövődményei



A bőrsebek gennykeltő baktériumokkal felülfertőződhetnek, és ez a szövődmény bőrgennyedést, hólyagos ótvart vagy magas lázzal és hidegrázással járó orbáncot okozhat.

Súlyos szövődmény a vírus okozta tüdőgyulladás, mely főleg felnőttekben, újszülöttekben vagy immunhiányos emberekben fordulhat elő.



Szív-, máj- és ízületi gyulladás is előfordulhat, mint komplikáció.

A bárányhimlő leggyakoribb idegrendszeri komplikációja a kisagyi gyulladás. Ez a komplikáció a mozgás összerendezettségének megszűnésével, az akaratlagos mozgások végrehajtása közben tapasztalt remegéssel, illetve beszédzavarral, hányingerrel, hányással jár. A riasztó jelek ellenére általában jóindulatú, minden beavatkozás nélkül is 2-3 hét alatt gyógyuló betegségről van szó.

Ritka, de annál veszélyesebb szövődmény az agyvelőgyulladás. Ezer esetből egyszer lép fel, a betegség vége felé vagy a gyógyulás után 1-2 héttel. Az agyvelőgyulladás fejfájást, hányást, bizonytalan járást, zavartságot és görcsöket okozhat, s bár lehet halálos, a felépülés esélye általában jó.



A Reye-szindróma ritka, de súlyos májkárosodással és agyvelőbántalommal járó szövődmény. Csaknem mindig 18 éven aluliakban lép fel, és 3-8 nappal a kiütések megjelenése után kezdődik. A nagyon ritkán előforduló, de gyakran halálos tünetegyüttes akkor alakulhat ki, ha bárányhimlős vagy influenzás kisgyermek lázcsillapítás céljára aspirin tartalmú lázcsillapítót kap.


Rég be kellett volna oltatni a 2 évest!!!!!

2010. nov. 22. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Nálunk a nagytesó 5 éves az oviból hozta haza a bárányhimlőt, elkapta az akkor 11 hós öccse is. Szerencsére még aktívan szoptattam így nagyon enyhe lefolyású volt nála a bárányhimlő.

Az anyatej nagyon-nagyon védi a csöppségeket. A kiütéseket is bekentük vele, nyomtalanul gyógyult.

2010. nov. 22. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Igen jól gyógyul, de egy 11, vagy 8 hónapos csecsemő nem ugyan az, mint egy két hetes újszülött.
2010. nov. 22. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Én 2 hónapos voltam mikor a tesómtól elkaptam.Semmilyen szövődmény nem lépett fel.Ja és nem kell beoltatni a nagyot.:)
2010. nov. 23. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Mi lett? Elkapta a pici?
2010. nov. 25. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Elméleti kérdés volt, de köszönöm a válaszokat! Úgy határoztunk, hogy beoltatjuk a nagyot, bár a dokinéni szerint csak akkor veszélyes a picikre a bárányhimlő, ha születéskor kapják el. De mindent mérlegelve az oltás mellett döntöttünk!
2010. nov. 26. 08:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!