Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 19hós kislányom unokatestvére...

Adri baba kérdése:

19hós kislányom unokatestvére bárányhimlős, mennyire veszélyes ha elkapja? Sajnos pont a lappangási időszakban voltunk ott.

Figyelt kérdés
2011. febr. 8. 10:34
 1/8 anonim ***** válasza:

Nem vészes, csak látványra ijesztő :-)

Jobb, ha túl van rajta.

2011. febr. 8. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
A kicsiket általában kevésbé viseli meg,mint a nagyobbakat. Rajtuk a pöttyök is kisebb számban szoktak előfordulni. Nekem a 3 nagy szerencsére átesett rajta és nagyon könnyen viselték. Örülnék, ha a kicsi is megkapná. Nem kínozni akarom a gyerekemet, félreértés ne essék... csupán az én korosztályomból és aq gyerekeiméből kiindulva látom, hogy sokkal kevésbé veszélyes,mint amennyire rémisztgetnek tőle...
2011. febr. 8. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Nem lesz veszélyes.Fürdetni nem szabad csak zuhanyoztatni ne hogy rá menjen a beleire.Más veszélye nincs.Inkább most kapja el mint nagyobb korban.
2011. febr. 8. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Fürdeni azért nem tanácsos, hogy ne ázzanak fel a pöttyök... ne tudjanak elfertőződni :)
2011. febr. 8. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
2011. febr. 8. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat!
2011. febr. 8. 11:26
 7/8 anonim ***** válasza:

A nagyobbik fiam 22 hónapos korában kapta el a bölcsiben. Nem volt semmi gáz, szerencsére pont ramaty idő volt kint, így simán eltűrte az 1 hetes szobafogságot, pöttyei is alig voltak, láza sem nagyon volt.

Ahhoz képest, hogy mekkora hiszti van ekörül (is), nálunk teljesen gond nélkül lezajlott.

Viszont sajnos elkapta a párom, amire számítottunk is, na ő már nem viselte olyan jól :) Nyűgösebb volt, mint egy fogzó, beteg baba, ráadásul pont Karácsony és Szilveszter között voltunk és nem mehettünk sehova :)

De ő is túl lett rajta 2 hét alatt szövődmény nélkül.

2011. febr. 8. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Ismerőseim és a gyerekeik szinte mind átestek rajta gyerekkorban, könnyű lefolyással. Én 19 évesen a fősulin kaptam el, 1 hétig 40 fokos lázam volt, a gyerekeim 15 és 18 évesek voltak, mindketten majd egy hónapig voltak betegek, egy hétig ők is 40 fok körüli lázzal. Ráadásul enni sem tudtak, mindketten jól lefogytak. A tanáraik gyerekei (ovisok, kisiskolások) is akkor voltak bárányhimlősek, ők letudták 7-10 nap alatt.
2011. febr. 8. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!