Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Szerintetek felébresszem...

Szerintetek felébresszem kisfiamat délután? Nagyon sokat alszik, akár 3,5-4 órát is. Ennek az az eredménye, hogy még most is fent van. Nem gond, mert mi is fent vagyunk, de csak 21 hónapos, neki mát ilyenkor "ágyban a helye".

Figyelt kérdés
2010. nov. 22. 21:58
 1/10 anonim ***** válasza:
50%
Persze,fel kell ébreszteni,n hagyd két óránál tovább aludni.Mi is így járunk,ha nem vigyázunk.
2010. nov. 22. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
73%

Én hagynám aludni. Pláne, ha nem jelent gondot a mostani állapot. Ez később úgyis "beáll", helyre áll. Az alvás ritmusa is ki fog alakulni. Én első gyereknél betartottam mindent, másodiknál már nem. Rugalmasan kezeltem a dolgokat, ahogy a gyereknek jó. - alvás, evés, öltözködés -.

Nem bántam meg.

Ha zavaró lenne ez a felállás, akkor próbálnám megkeresni a köztes megoldást.

Van, aki szereti időben ágyban tudni a gyereket, és szigorú napirendben élnek, én ennek nem voltam, és nem vagyok híve. Biztos lesznek ilyen válaszolók is.

Én csak a saját véleményemet írtam. De gondolom, erre vagy kíváncsi. Mármint, hogy ki mit gondol erről.

2010. nov. 22. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
nálunk is ez van, 24 hónapos. Ahogy beáll a tél, 3,5-4 órát is képes aludni délután, nyáron viszont "csak" 1,5-2 óra a délutáni alvásidő. Én hagyom, hagytam eddig, majd ha ovis lesz úgyis eleget kell alkalmazkodnia, amíg lehet had aludjon a saját ritmusában a kismackóm :))
2010. nov. 22. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
50%

Én annak a híve vagyok, h azért 8 körül kezdődjön el a fürcsi és fél 9-3/4 9kor már aludjon a gyermekem!

Én azt tenném a helyedben, h reggel kicsit korábban ébreszteném, du-án annyival korábban tenném le aludni, és akkor talán este 10kor már rég aludna.

Én ismerek 2 olyan családot, ahol nem számít, h a gyerek még 10-11 körül is fent van....anyuka zombi, nem bírja magát kipihenni, mert ez hagyja....aztán meg panaszkodik, h éjfélkor a gyerek átkiabál neki, h Anya mostmár bejöhetsz kikapcsolni a mesét.....

Ez szerintem a részemről nem szigorúság...de egy alig két éves gyereknél nem egészséges h későn még fent van.és ez csak rosszabb lesz, hidd el.

2010. nov. 22. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Én nem ragaszkodok szigorúan a napirendhez,de az éjszakai,esti alvás bizonyítottan sokkal egészségesebb és pihentetőbb,mint az,hogy délután alszik,és késő estig fent van.Talán délután is már eleve azért alszik olyan sokat,mert ilyenkor pótolja b az esti kimaradást.Ha este időben ágyba kerülne,délután sem aludna annyit,tehát fel sem kellene ébresztened,ébredne ő magától is,ez egy ördögi kör.Nektek is szükségetek van az estékre,h kettesben legyetek,regenerálódjatok,még ha ezt most nem is érzitek fárasztónak,ha így szoktatod őt,később lehet h nem fogtok annyira örülni ennek a helyzetnek.De te tudod,te döntöd el h mit csinálj,ez csak egy javaslat volt..
2010. nov. 22. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
50%
én is két órát hagynám aludni.Keresztfiamnál is ez volt a gond,délután három órát aludt,este tízkor meg fent kukorékolt.Az egy dolog,hogy nektek ez nem megterhelő,de nem csak szülők vagytok,hanem férj és feleség is,kettesben eltöltött időre is szükségetek van.Ébreszd fel két óra után,pár nap alatt beáll.
2010. nov. 23. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Köszi mindenkinek. Nem mindég alszik egyébként ennyit. Majd látjuk, hogy mi lesz. De lehet, hogy felébrsztem.
2010. nov. 23. 08:00
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
A fiam mindig is három órákat aludt délután, ahogy most is, ha felkeltem, kibirhatatlan kb egy órán keresztül, nem eszik, nem játszik csak sír és cipelteti magát. Én, ha felkeltenènek, baromi ideges lennék, ha neki ennyi alvás kell, akkor had aludjon. Este tizkor fekszik ő is. Nekem a férjemmel elég ennyi egyedül töltött idő, én a hárman töltött időt értékelem sokkal többre. 2 éves a fiam.
2010. nov. 23. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Utolsó :valahogy én is úgy gondolom ahogy te. Ő is nyűgös ha felébresztem. Olyan édesen alszik.
2010. nov. 23. 10:28
 10/10 anonim ***** válasza:
69%
Akkor meg miért kellett feltenned a kérdést? Nem értelek. Ha nektek így jó. Azt vártad h megerősítsük, h jól csinálod? Meg lenne az az alvásmennyiség is, amit én javasoltam, csak nem kukorékolna még este 10kor. De te tudod.....
2010. nov. 23. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!