Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit adsz 8-9 hós anyatejes...

Mit adsz 8-9 hós anyatejes babádnak reggelire, uzsonnára ill. vacsorára?

Figyelt kérdés
Kislányom 9 hós lesz, 6 foga vab. Még szopizik, csak tízóraira eszik gyümölcsöt és ebédre főzeléket hússal vagy sajttal. Néha már kapott uzsit is, a védőnő szerint már adhatok este is főzeléket szopi előtt. Kíváncsi vagyok nálatok ez hogy van?
2010. nov. 24. 08:28
 1/4 anonim ***** válasza:

Mi ugyan tápszerezünk, de szerintem ez nem sokat befolyásol. Ha anyatejet kapna, én akkor is így csinálnám, mint most.

Az én védőnőm csak annyit mondott, h a reggeli és vacsi maradjon tej 1 éves koráig, így azt nem váltottuk ki. Tízórai gyümölcs, ebéd főzelék, és uzsira eddig tejpép volt, amit 1 hónapja felváltva kap sajttal, túrókrémmel, ilyenekkel.

A reggeli, ebéd és vacsi a legbőségesebb, a többi inkább csak nasi.

2010. nov. 24. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Az én fiam 9,5 hónapos, 3 foga van.


Reggeli: cici

Tízórai: gyümölcs gabonával/túróval. Ma adok neki először natúr joghurtot!

Ebéd: főzelék husival, utána egy kis cicizés, mert nem igazán iszik mást, és hogy elég folyadékhoz jusson, inkább megszoptatom. Éhesnek már biztos nem éhes, mert 200-220 gr főzeléket megeszik.

Uzsonna: gyümölcs gabonával vagy tejpép hetente 2-3x, esetleg főzelék, ha maradt ebédről.

Vacsi: fürdés után cici.


Szokott még kapni nap közben kenyérhajat vagy kölesgolyót rágcsálni. Ezt legtöbbször olyankor ha én próbálok kajálni! Mert olyankor meg van lőve, és ha előtte evett is, ilyenkor kinéz minden falatot a számból, úgyhogy magam mellé ültetem az etetőszékben, és kap egy kis kenyérhajat. Így simán elvan amíg én is kajálok!


Nekem is azt mondja a védőnő, hogy lassan be kell iktassak egy vacsi előtti főzeléket, mert ha igazán elkezd mászni, akkor kevés lesz neki ennyi energia... Még csak kutyázik, már egy-két mászás lépést sikerült neki tenni. Most a felüléssel próbálkozik.

2010. nov. 24. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Kislányom pár napja állandóan feláll, pár hete mászik és felül magától. Akkor azt hiszem tényleg beiktatom a főzeléket én is, mert tényleg kellhet a plusz energia.

Én is akkor adok kenyérhéjat, ha én is eszek valamit. Most épp hátrafordultam és elkezdett lépegetni az ágy mellett. Ezt még nem is csinálta! :) jó lesz ha odamegyek.

2010. nov. 24. 09:38
 4/4 anonim ***** válasza:

Szia!


9 hónapos, 1 foga van.

A fő tápláléka még az anyatej.

Tízóraira vagy uzsonnára szokott kapni gyümölcsöt, a desszertekből több fajtát, vagy tejpépet, vagy éppen amit kitalálok.

Ebédre mindennap kap főzeléket. Ezeket én készítem el Neki, mert jobban szeretem, ha változatos. A boltiból nem szereti mindet, némelyik olyan fura ízű.

Az a helyzet Nála, hogy ha nem is adnék Neki mást, csak cicit, azzal is boldogan ellenne. És hozzáteszem, hogy 10 kiló most a kisfiam. :)


Inni nem iszik, mert nem kell Neki semmi. Se víz, se tea, se gyümölcslé.

2010. nov. 28. 06:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!