Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Aki 2 éves koráig nem ad...

Aki 2 éves koráig nem ad felvágottat, virslit, stb. a babájának, mit ad neki reggelire, uzsonnára, vacsorára?

Figyelt kérdés
Kérdeztem pár napja (ki mit vesz kész terméket) és egy anyuka ezt írta, hogy a gyereke 2 éves koráig ilyeneket nem ad, de akkor mit eszik a gyerek? Mi az 1 évet vártuk meg kb. de én úgy tudom, hogy 1 év felett, már szinte bármit adhatok neki.
2011. márc. 22. 15:28
 1/5 anonim ***** válasza:
Mekkora baromság... Nem mindegy, hogy 2 éves kora után mérgezi a gyerekét valaki, vagy pár hónappal előtte??? Ha nem akarsz neki ilyesmiket adni, akkor lekváros kalács, rántotta, zabkása banánnal, péksütemény, én még gabonapelyhet is szoktam a fiamnak adni.
2011. márc. 22. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Esetleg házi készítésű májkrém, tojáskrém. Lehet otthon készíteni túrót.

Mondjuk én adok neki, 1 éves kora után már kapott, szereti is: pulykamell sonka az egyik kedvenc.

2011. márc. 22. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Otthon is lehet finom kenyérre való krémeket készíteni..Igaz, pepecselős, de ha egyszer megkóstolod, rájössz, mennyivel finomabbak, mint a bolti. Különben meg minek az agyon sózott, agyon vizezett felvágott? Veszel egy darab csirkemellet, sertés karajt.. egyben megsütöd, majd vékonyra szeletelve ezt adod kenyérhez, mint a boltban kapható sonkát. Krémek : májkrém, tojáskrém, padlizsánkrém, zöldségkrém, annyi van, hogy nem is lehet felsorolni :)

Én máig csak nagyon ritkán veszek felvágottat a boltban, inkább itthon készítek, finomabbat :)

Egyik közeli ismerősöm az egyik legnagyobb húsipari vállalatnál dolgozott..elég sok mindent mesélt, így én ódzkodom ezektől.

2011. márc. 22. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Hát elég nehéz kitalálni, mit adjon az ember.

Az én fiamnak tejtermék- és tojásmentes diétát kell tartani, nos a felvágottak nagy része nem megy át ezen a rostán.

Így én is készítgetem itthon neki a dolgokat: májkrémet, húskrémet, házi kolbászból kolbászkrémet, lekvárt, különböző ízesítésű tejbegrízeket főzök neki (rizstejből, zabtejből), sütöm a kalácsot, péksüteményt. Már elég kreatív vagyok ezen a téren (mondjuk szeretek is pepecselni), vannak olyan uzsonna receptjeim, amelyeket átvettek tőlem rendesen étkező babák anyukái is.

2011. márc. 22. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Én adok neki felvágottat (sonkát) is, virslit, májkrémet is. Nem szereti egyébként a lekvárt, meg szerintem fehérjére is szüksége van, a túrót is ímmel-ámmal eszi. Imádja a virslit. Most ezeket a Scooby Doosokat veszem neki, 80% körüli a hús tartalmuk, szerintem ettől jobb nincs a boltokban. Készíteni meg nincs időm mindig és azokat ugye legfeljebb másnap el kell fogyasztani. Kőrözött túrót már csináltam neki, de annyira nem ízlett neki.
2011. márc. 22. 21:31

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!