Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mi válthatja ki a hol ilyen,...

Mi válthatja ki a hol ilyen, hol olyan viselkedést?

Figyelt kérdés
Kislányom 22 hónapos, bölcsis 1 éves kora óta. Kb. 3 hónapja kezdődött, azelőtt soha nem történt ilyen, hogy reggel, mikor be kéne menni a csoportba, sírni kezd, nem akar elengedni stb. Pár hétig minden reggel ez történt, aztán volt 1-2 hét "szünet", simán ment a reggeli elválás, de a héten megint újrakezdődött a reggeli sírás, és most rosszabb, mint az előző "turnusban" volt. Sőt, már otthon is észreveszem, hogy ezzel-azzal húzza az időt, de semmi igazi probléma a bölcsibe érkezésig, ott viszont, mikor sétálnánk be a csoportba, kapaszkodik belém, sír, szinte úgy tépik le rólam. Miért lehet ez? És hogy hogy most, és nem anno az elején, amikor szoktattam? Tudom, hogy normálisnak mondható ez a viselkedés, csak furcsa, hogy az elmúlt két hónapban jött elő, és hol van, hol nincs.
2010. nov. 24. 13:18
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Valami történt a bölcsiben, amit nem tud feldolgozni. Ő még kicsi, nem igazán mondja el neked, az ott dolgozók pedig lehet nem tudják mit vett a lelkére szegénykém.
2010. nov. 24. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:

Rögtön a bölcsi a hibás. Lehet épp otthon történt valami.

Azért most jött elő, mert már megszokottá vált neki az egész, eleinte minden újdonság volt, már nem.

Lehet hogy olyankor betegség lappang benne, nem érzi olyan jól magát. Nem volt esetleg beteg? Lehet hogy a hiányzás utáni visszaállás a nehéz.

2010. nov. 24. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
pedig simán lehet hogy ott trötént vele valami. a másik, hogy nem ott, hanem bárhol, és ez szeparációs szorongást váltott ki eblőle. betegség, akármi, akárfogzás is:...vmi oka van.
2010. nov. 24. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
Beteg nem volt mostanában, 3 hónapja már, hogy egy napot sem hiányzott. Az előfordult, hogy kicsit folyt az orra egyszer-egyszer, de ennyi. Én is attól félek, hogy a bölcsiben történt valami, amit a lelkére vett, de hát er soha nem fog kiderülni. Ráadásul, még annyiban változott a viselkedése ugyanezen idő óta, és egyre rosszabb, hogy kizárólag tőlem fogad el mindent, legyen az evés, öltözés, bármi tevékenység, fürdés, ami azért a legfurcsább, mert születése óta Apa fürdeti, mostanában viszont őrülten ordít, amíg oda nem megyek, és "át nem veszem". Veszettül ragaszkodik hozzám, pedig ez eddig nem volt jellemző.
2010. nov. 24. 22:47
 5/14 anonim ***** válasza:

Első vagyok:

Az egyik munkatársam tapasztalata

Óvodás volt a kislánya és nem akart oviba menni. Egy darabig, az ovi kezdetén jól elvolt, de aztán minden reggel sírt az oviba menet.

Amikor az ovit végezte, akkor is az apuka vitte. Az oviba menet, a bejárati ajtó fölött volt agy hosszú vonalzó. Akkor monda meg a gyerek, hogy az óvónő azzal szokta verni őket.

Ovi közben nem volt, hogy honnan derüljön ki, ugyanis a gyereket megfenyegették, hogyha elmondja, újra kikap.


Nem azt mondom, hogy nálatok is verik a gyereket. Én csak azt mondom, hogy biztosan oka van és szerintem, ha a bölcsitől viszolyog, akkor igenis ott történt vele valami.

2010. nov. 26. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
szerintem is a bölcsiben történt valami. vedd figyelembe, hogy a csoporttársai is nőnek, és lehet, hogy valamelyik kötözkődös, verekedős lett, és a dajkák nem fékezik meg. gondolom a csoportvezető bölcsisnéni ártatlan arccal "nem érti" mi történt a kislányoddal. sajnos nekem nagyon rosszak a tapasztalataim a bölcsődékről, a legutolsó történet meg sem hökkentett. próbáld meg a kislányodból kiszedni, mi történhetett.
2010. nov. 26. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
tutira történt valami, amit negatívumként élt meg. a hiperanyásság is azért jött elő.
2010. nov. 26. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

Szerintem is a bölcsiben történhetett valami!

Uhh...jó kilátások ezek a bölcsiről!Én nekem is be kell majd adnom 2 éves korába,majd vonalzóval fogják verni????

2010. nov. 26. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, bár, meg nem nyugodtam. Én is, továbbra is, a bölcsire gyanakszom. Lehet, hogy már csak Én képzelem bele a dologba, de a héten észrevettem, hogy a társcsoport két gondozónője olyan mufurc lett velem, meg amikor odaérek kislányomért, szinte úgy tessékelnek kifelé, hogy, mihamarabb eltűnjünk (a 4 gondozónő minden hétre beosztja, hogy ki marad 4 óra után a maradék néhány gyerekkel a 2 csoportból, mert a többi lelép 4-kor). Korábban pedig velük is sokat beszélgettem, és úgy vettem észre akkor, hogy szívesen beszélgetnek velem. Meg ez a reggeli időhúzás is fura, ez sem volt korábban, kislányom mindent kitalál, hogy húzza az időt reggel készülődés közben. Tehát, egyértelmű, hogy a a bölcsibe nem akaródzik menni neki. Ha bárhova máshova megyünk, nem kell harcolni szinte öltözés közben. Fura, és sajnos "kiszedni" sem tudom belőle, mert nem beszél még, legalábbis érthetően, nem tudja elmondani, hogy mi történt, ha akarja sem édesem. Még csak 21,5 hónapos, nincs is egészen 22.
2010. nov. 28. 14:59
 10/14 anonim ***** válasza:
Szegényke...valami biztos nagyon bánthatja a bölcsivel kapcsolatban!Nincs másik bölcsi a városba ahol laktok??Kérdezd meg a kislányodtól,hogy "átmenjünk másik bölcsibe?"Gondolom ezt érti,és gondolom,hogx bólogatni már tud!Vagy ha nincs másik bölcsi akkor kérdezd meg tőle,hogy:"Ha lenne itt másik bölcsi a városba át szeretnél menni?"És ha bólogat akkor a bölcsivel van a baj,és akkor meg beszélnék a gondozókkal!Remélem megoldódik!
2010. nov. 29. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!