Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogy kezeljem ezt a viselkedést?

Hogy kezeljem ezt a viselkedést?

Figyelt kérdés
17 hónapos fiam mostanában nagyon könnyen felmérgesedik, ha nem sikerül valami vagy pl. leejt valamit. Rögtön ideges lesz, földhöz vág minden mást, ami körülötte van, és közben ordít. Ha ilyenkor fegyelmezem és rászólok, hogy ilyet nem szabad csinálni, még nagyobb ordításba kezd és közben kéredzkedik fel az ölembe. Végül felveszem, mert nem birom nézni, mennyire ordít, de azt sem akarom, hogy azt tanulja meg, hogy ilyen viselkedésre babusgatás a válasz. Ez lenne a hiszti?
2011. márc. 29. 12:45
 1/9 anonim ***** válasza:
Nem, ez nem hiszti, csak nem tudja kezelni az indulatait. Én ilyenkor elvicceltem a dolgot, hogy ha-ha, hát leesett ez a fránya kanál... ejnye-bejnye kanál, máskor ne csinálj ilyet!, Általában erre nagy kacagás tör ki és el is felejti hogy hirtelen dühös lett.
2011. márc. 29. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
43%

Ez a hiszti, igen. Nálunk ugyanez (volt), másfél éves a kisfiam. Pár hónapja kezdődött, ugyanígy, ha mérges lett valamire, nem kapott meg valamit, akkor földhöz vágta magát, dobált amit éppen ért.

Kézen fogtam, bekísértem a szobájába, és azt mondtam neki, hogy ha majd tud viselkedni, akkor kijöhet. Pár perc múlva, mikor hallottam, hogy már csak hüppög, akkor kinyitottam az ajtót, leguggoltam hozzá az ajtóban, és elmagyaráztam neki, hogy ez nagyon buta viselkedés, és nagyon szeretjük őt, de ha így viselkedik, akkor haragszunk rá. És csak akkor jöhet ki, ha megígéri, hogy nem csinál ilyet többet. A vállamhoz döntötte a fejét, úgy hüppögött, mint aki bocsánatot kér. Két perc múlva semmi baja nem volt.

Azóta hogy, hogy nem, csak elég annyit megkérdeznem, ha elkezdene hisztizni, hogy akar-e bevonulni a szobájába, és már mondja rá, hogy NEM, és abba is hagyja azonnal a hisztit.

Nálunk ez eddig bevált.

2011. márc. 29. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Te mit csinálsz, amikor Neked nem sikerül valami?


Mert nálunk is ez van, csak éppen miattam. Legtöbbször én is dühöngök, csapkodok, ha valami nem sikerül... :o)

2011. márc. 29. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

másfél éves gyereket ezért bekísérni a szobájába....na szép. velem is gyakran van, sőt szinte mindig, pedig már 30 is elmltam, hogy ha nem sikerül vmi elsőre, vagy beakad stb akkor legszívesebben ledobnám a földre egy cifra káromkodás kíséretében. mivel már felnőtt vagyok és nagyjából tudom kezelni az indulataimat, ezért álátalában beérem egy hogyaza......hozzászólással, de belül nagyon fel tud dühíteni. mit várjunk egy másfél évestől?? persze hogy visít, hogyne visítana. ha ez abnormális lenne, nem csinálná ezt minden ilyen korú gyerek, vagy majdnem mindengyik, márpedig csinálják.....ha elkeseredik, akkor igenis meg kell vigasztalni, ettől nem fogja úgy gondolni, hogy szabad visítani. majd ha kicsit nagyobb lesz, rászólhatsz, hogy nem kell visítani, attól nem lesz jobb, sőt most is mondhatod már neki, bár most még nem fogja a kis agyával felfogni, de nem kell megdorgálni különösen. én mindig mondtam az enyémnek, hogy nem kell ezért mrgelődni, gyere segítek. szólj ha valami nem megy és akkor segíytek. most már szól ha kell ,és csak ritkán "hisztizik" ilyen miatt, akkor is csak ha fáradt.

szóval: ez nem hiszti. ez frusztráció. nyugodtan lehet vigasztalni ilyenkor.

2 éves 3 hónapos a kislányom

2011. márc. 29. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Persze. Kőkeményen hisztizik, visít, mint akit nyúznak, földhöz veri magát, én meg vigasztaljam meg... Tök mindegy, hogy miért csinálja - mert éppen nem kapott meg valamit, mert éppen nem úgy sikerült valami, ahogy ő azt elképzelte, stb -, de ez HISZTI!!!

És szerintem sokkal célravezetőbb egy ilyen hozzáállás a részemről, mint pl. barátnőm részéről a "látom, kisfiam, már fáradt vagy" mondat, és ráhagyja. Ezzel csak azt érte el, hogy MINDENÉRT hisztizik a gyerek, írd és mondd: MINDENÉRT. Normálisan kérni már nem is tud egy nyomorék almát, mert azt látta, hogy az anyukája ráhagyja a hisztit, vagy megvigasztalja (2 éves és 4 hónapos a gyerek).

Na ebbe a hibába én biztos nem esek bele. De nem is fog így viselkedni az én másfél évesem két éves korában, abban is biztos vagyok.

2011. márc. 29. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Ja, és hozzáteszem: azért is lehet ezt megtenni vele, mert mindent megért, és rengeteget is beszél (több száz szavas szókincse van). Ha annyit mondana, hogy anya, apa, vau-vau meg háp-háp, és nem is értene a szóból, biztosan másképp kezelném.
2011. márc. 29. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

13:26-os vagyok. érdekes, én így csináltam, és mégse lett a gyerekem zsarnok, teljesen normálisan tud kérni. na majd a kérdező eldönti neki melyik hozzáállás a szimpatikusabb. mindenesetre én a 2. gyerekemnél is így fogom csinálni (akivel most vagyok terhes).

egyébként majd csak lesel mi mindent fog még csinálni a gyereked 2 évesen...most ezt még nem tudod, de majd megtudod, még csak az elején vagytok a dackorszaknak. egyébként az hogy egy gyerek nem beszél, az nem jelenti azt hogy nem is érti amit neki beszélnek. vagy szted aki csa 2,5 évesen kezd el beszélni, az odáig nem érti meg amit mondanak neki?.......

2011. márc. 30. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Márpedig én nem fogom hagyni, hogy ordenáré hisztit leverjen a gyerek. Sem ráhagyni nem fogom, sem pedig még vigasztalgatni. Előttem vannak rossz példák (amit már írtam is, hogy barátnőmék fejét konkrétan leszarja a gyerek, és iszonyat hisztis), és biztos nem fogom követni.

Elhiszem, hogy lesz ez még cifrább is, hiszen még csak másfél éves, de én ezt az utat látom helyesnek és célravezetőnek, más meg másikat.

2011. márc. 30. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Ne veszekedjetek, minden gyereknél más módszer válik be. egyébként úgy látom, hogy ez még nem hiszti, csak a dühét vezeti le így, és igaza van az egyik válaszolónak, sokszor legszivesebben én is ezt csinálnám:) Szóval most megpróbálom a szépen elmagyarázós módszert, nem "büntetem", de biztos erre is szükség lesz majd, ha jön az igazi hisztis korszak.
2011. márc. 31. 11:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!