Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Akinek a babájának, kisgyermek...

Akinek a babájának, kisgyermekének a születésnapja Karácsonyhoz közeli napon van, kapnak ajándékot a szülinapra is a nagyszülőktől?

Figyelt kérdés
Az én kislányom csak egyet kapott és úgy hallottam, most is csak Karácsonyi ajándék lesz a nagyszülők részéről. Ez nekem fáj, mert mindenki fel van köszöntve név, szülinapkor, sőt karácsonykor is a családban, csak az én kicsim nem. Dec. 20-án született.
2010. nov. 24. 13:35
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
(múlt évben kapta azt az egyet karácsonyra)
2010. nov. 24. 13:35
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

szólj nekik! én tartok fiamnak külön szülinapi bulit, így van rá lehetőség, hogy rendesen mind két ünnep külön legyen megünnepelve.

testvérem is karácsonyi, nála meg úgy volt, hogy miután kibontottuk a karácsonyi ajándékot, átálltunk a szoba másik sarkába és megköszöntöttük.

szerintem beszéld meg a nagyszülőkkel, ez így tényleg nem jó, szegénynek később biztos bántó lesz :(

2010. nov. 24. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Amíg kicsi nem fogja fel, de az én két éves lányom már mondja, hogy nyáron volt a szülinapja és ezt meg ezt kapott. A kisebb karácsonyi baba lesz és tuti meg fogjuk ünnepelni rendesen mindkét ünnepet. nemcsak az ajándék a lényeg szerintem hanem, hogy fontos nekünk az ő születése napja, az a nap különleges. Nyugodtan szólj rá a nagyszülőkre finoman! Esetleg azt is bevetheted, hogy milyen ajándékra gondoltál a gyereknek szülinapra..ebből tuti érteni fognak.
2010. nov. 24. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Dec 20 nem eppen karacsonyi baba. Meg 4 nap a Karacsonyig. Most kezd el, vezesd be, hogy igenis legyen unnepelve kislanyod szulinapja. Csinalj unnepet, akarmilyen kicsit, de csinalj osszejovetelt, ajandekozast. Ez toled fugg, Te vagy az anya, Neked kell felallnod kislanyodert.
2010. nov. 24. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Igen,kisfiam dec.15-én lessz 1 éves,de már megvették a nagyszülők a születésnapi ajándékot is és a karácsonyit is.

Külön tartjuk mind a kettőt.

Nagyfiam pedig január 3-i,tehát jól körbelőttük a karácsonyt,neki is mindig meg volt tartva a szülinapja.

2010. nov. 24. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
az enyém dec 23-ai, és mégis kap karácsonyra is meg szülinpara is. most még vsz nem nagyon érdekli, de később már neki is rosszul fog esni. a szülinapnak semi köze akarácsonyhoz, hiába van közel akét dátum!
2010. nov. 24. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Nálunk nem volt nagy buli 1*sem,de egy kis ajándék van mind2 alkalomra,21-én született a fiam.
2010. nov. 24. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

December 24-én született a fiam, na ő igazán karácsonyi baba volt! 1 évesen csak tortát kapott, idén pedig 2 db ajándék lesz a fa alatt, én egyben adom oda a karácsonyi és szülinapi ajándékát. Majd talán jövőre, ha már megérti mi is az a szülinap, akkor már kap külön ajándékot, de most még nem. Szerintem a torta neki nagyobb öröm, mint az ajándék!


Nálatok viszont a gyermek, mivel nem karácsonykor született, igazán kaphat a szülinapára külön ajándékot! Nem kell nagy dolog, csak valami jelképes ajándék!

2010. nov. 24. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Fiam dec.19-n, lányom dec.18.-n született. Aznap megtartjuk a szülinapokat + torták. A közelebb eső hétvégén ünnepi ebéd és ajándékozás anyósoméknál szintén tortákkal. Anyukámékkal együtt lakunk.

Finoman meg kellene beszélni a nagyszülőkkel, hogy szülinap csak egyszer van egy évben, bármelyik ünnephez is esik közel.

Ez már gonoszság: de esetleg vegyél valami nem húzós árú játékot (pl. kispóni 2000-ért), és kérd meg a nagyszülőket, hogy adják át, mert szeretnéd a lányod arcán látni az örömet, hogy külön kap a szülinapjára is ajándékot tőlük.

2010. nov. 24. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk több szülinap is van családon belül szenteste előtt és után is 1-2 nappal, de mindenkinél természetesen ünnepelve van a szülinap, akár gyerek, akár felnőtt.

Amíg picik, tényleg nem is fogja fel az egészet, de igen is már az elején tudatosítani kell benne, hogy ha neki szülinapja van, akkor ugyanúgy kap tortát stb, mint a nagytesó vagy az unokatesó. A szülinap az szülinap, a karácsony meg karácsony.

Nálunk egyébként természetesen külön ajándék is van a gyerekeknek mindkét alkalomra.

2010. nov. 24. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!