Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Én baltázok el valamit?...

Én baltázok el valamit? Szomorú vagyok.

Figyelt kérdés
Egy 13 éves kapcsolatba szültem gyereket,aki nagyon nehezen fogant,nehéz terhességem volt,de hála az égnek,csodálatos egészséges 5 hónapos kislányom van,akit imádok.Viszont a férjemmel nagyon megromlott a kapcsolatunk!Sokat fáradtak vagyunk!Ő folyamatos munkarendben melózik,ami azt jelenti,hogy egy héten 3-4 napot dolgozik 12 órában a többi napon itthon van!A babám nincs el egyedül ,így úgy csinálom,hogy mikor apa itthon van megpróbálok mindent megcsinálni,hogy mikor csak ketten vagyunk a gyerekkel csak vele tudjak foglalkozni!Így amikor itthon van a férjem,kelek hajnalban főzök(több napra),mosok,takarítok(180 négyzetméter),vasalok,szoptaom a gyereket,sietek mindennel ,mert 1 körül már tűkön ül,hogy menne a konditerembe!Elmegy,majd 2 óra múlva visszajön és akkor én folytatom tovább a dolgom.ÉS tegnap azt vágta a fejemhez,hogy én ahogy csak lehet kibúvót keresek,hogy ne kelljen foglalkoznom a gyerekkel,hanem mindig kitalálok valamit,amit nekem "csinálnom kell"!És ő meg a szabadnapján semmit nem tud csinálni,mert vigyáznia kell rá. Nekem ez esett olyan nagyon rosszul:(((Egyébként nagyon keveset beszélgetünk,szex sincs,mert mi van ha felébred a gyerek,mondja Ő!Lányok segítsetek!!!!!Én csinálok valamit rosszul?Mit tegyek???
2010. nov. 25. 09:53
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
100%

Nem mondom hogy rosszul csinálod, de jól se.Szerintem

Amikor otthon van a férjed nem akkor kéne egész nap "robotolnod", előre dolgoznod hanem együtt kéne lennetek.Együtt játszani a babával, sétálni, beszélgetni....stb.

2010. nov. 25. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
0%
Tudom hogy a gyerek az első, de a férjedet se hanyagolhatod el ennyire!
2010. nov. 25. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
18%

5 hónapos kislánynak már el kell lennie egyedül is! Ne kényeztesd el,és foglalkozz a férjeddel is.

Ha jól osztod be az idődet,akkor a baba mellett is jut időd mindenre.

2010. nov. 25. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
80%
A férjed egy pxcs.Neked azzal telnek a napjaid hogy vigyázol rá,ő miért nem tudja ebből kivenni a részét???Ha pihenni akar,akkor minek kellett neki a gyerek.emberek...Nem veled van a hiba miről beszélsz?Kidolgozod a lelked!
2010. nov. 25. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
75%
Foglalkozzon a férjével?Ti miről beszéltek?!Nem látjátok a lényeget?A férjének csak nyűg a gyerek.
2010. nov. 25. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
10%

Ha a pici megszokja,hogy éjjel aludjon az ágyában,akkor nem kell attól tartani,hogy szex közben felébred. Igen kiábrándító tud lenni,ha az anya a gyerek sírására szex közben is azonnal ugrik.

Éjjel már 5 hónaposan át kell aludnia az éjszakát. Akkor is,ha ma nem ez a divat.

A házasságodról van szó,és a gyereked érdekéről. Neki az apjára is szüksége van,nem csak rád.

2010. nov. 25. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
100%

Mi mondjuk "csak" 9 éve vagyunk együtt, de mi is 3,5 évet vártunk a babára. Amikor a fiam 5 hónapos volt, mi is hasonló dolgokon mentünk keresztül, azzal cifrázva, hogy 7 hónapos koráig durva depresszióm is volt. Nálunk is, ha fél órát volt a kicsivel a férjem, utána közölte, hogy én mindig kihúzom magam a feladatok alól, ha kétszer egymás után ő pelenkázott, akkor "rábízom a piszkos munkát", ha megkértem hogy etesse, az volt a baj, ha nem, akkor az.

Nagyon nehéz időszak volt, egyébként a házasságunk 7. éve.... Nekik is nehéz beleszokni az apaszerepbe, főleg, ha sokáig voltatok kettesben, mint mi is. Az egész élet fenekestül felfordul egy baba érkezésével,idő kell, míg kialakul az új rend.

A fiam ma 11 hónapos, az ilyen jellegű problémák elmúltak. Próbáld a babádat önálló játékra szoktatni (10 perc is sokat jelent), vele is könnyebb lesz, ha kúszni-mászni kezd. Sok sikert!

2010. nov. 25. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
100%

nem mondom, hogy nálunk tökéletes minden, mert sok mindennel én is küszködök, de ennyi ötletem lenne:

-én épp napközben, a babával 2esben végzek minél több házimunkát, hogy ha apa hazajön, vele lehessünk (pl. prímán lehet teregetni, vasalni a kiságy mellett, amikor ébren van. így ő is nyugodt, mert lát és beszélgetünk, és halad is a munka. főzni, mosogatni alvás idejében szoktam.)

-3asban is csináljatok programot (akár a fürdetés este, vagy nap közben séta)

-ha van segítség a közelben, akkor hetente 1 órára szakadjatok el otthonról kettesben. (akár egy séta, egy cukrászdába beülés). hogy egymásról is tudjatok beszélgetni, ne csak a kakis pelenkákról.

-nekem bevált a pihenőszék, mert abban eljátszik a babám, én meg magam mellé tudom tenni, amikor mást csinálok (pl.számítógépezek, tv-zek), talán a párod is könnyebben segít, ha nem kizárólag a babával törődik.

2010. nov. 25. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:

Ne ess pánikba. A legtöbb házasságot megviseli a kicsi érkezése. A férfiak nem úgy élik meg a szülővé válást mint mi, nők. Nem értik azt meg, hogy mi is elfáradhatunk, nekünk is vannak nehéz napjaink és hogy szükségünk lenne nekünk is egy-egy szabadnapra.

Szerintem annyira eltávolodtatok egymástól, hogy az már fáj. Biztosan nem lehet helyesen megítélni a kapcsolatotokat egy pár sorból, de abból amit leírtál nekem ez jön le.

Fontos a pici, sőt ő a legfontosabb most az életedben. Értem, hogy mindent meg akarsz neki adni, de szerinted, ha a házasságotok tönkre megy, akkor meg lesz mindene a kislányodnak?

Tudom, hogy sok a dolgod és azt szeretnéd, hogy rend legyen, meg szeretnéd tartani azt is, ahogy megszoktátok az ételeket.

Én csak azt tudom javasolni, hogy egyszerűsíts, ahol csak tudsz és a férjed szabadnapjait te is lazításra használd nagyrészt, hogy együtt legyetek mint család.

Hidd el nem lehetetlen. Az én férjem csak este 7 után ért haza minden nap. Egyedül voltam a gyerekkel, háztartással. Még a bevásárlást is egyedül kellett megoldanom. Fel fogod találni magad és kitalálod, hogy hogy oldd meg, hogy a gyerek is melletted legyen.

Ha pedig a férjed érezni fogja, hogy ő is fontos neked és nem csak kötelességtudatból végzed a háztartást meg a többit, akkor meglásd a gyerekre is szívesebben fog ügyelni.

Sok sikert, majd írj, hogy mi van veletek!

2010. nov. 25. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:

Igaza van az elsőnek. Ne akkor akarj mindent megcsinálni, mikor otthon van a férjed, így tényleg lepasszolod neki a gyereket. Akkor hármasban kellene programokat csinálni, együtt játszani. Ha meg alszik, akkor meg vele foglalkozz.

Mikor ketten vagytok, akkor is sokmindent meg lehet csinálni. Azért nincs el egyedül, mert csak vele foglalkozol, mikor ketten vagytok. Tanítsd önállóságra, már nem annyira kicsi. Én is 0 segítséggel, meg tudtam oldani mindent. Alszik az a gyerek nappal is. Addig oda lehet készíteni a kajcsit, esetleg előző este a hozzávalókat megpucolni, elkészíteni. Este vasaltam, mikor már elaludt a gyerek. Porszívózni lehet akkor is, mikor felvan, megszokja a hangját nagyon gyorsan. Mosni 2 perc, míg beteszem a ruhát, a többit már a gép megcsinálja, teregetni megint lehet, az sem hosszú idő. Nem vagyok szuperanyu, nem mondom, hogy nálunk is mindig makulátnal tisztaság volt, de a gyerek első pár hónapja nem is arról szól. Ilyenkor megengedett, hogy kicsit szaladjon a ház.


Igen, vannak ilyen apák, akik nem tudnak mit kezdeni egy ilyen kicsi babával. Sógorom is ilyen, reggeltől estig melózik a hét minden napján, és mikor kicsi volt a fia, egyszerűen nem tudott mit kezdeni vele. Most már 8 hónapos a kicsi, sokat foglalkozik vele, kb. 1 hónapja. Siet haza a melóból, hogy minél többet lehessen vele és már hétvégén sem feltétlenül dolgozik.


Szex: nem csak a szobában lehet szexelni. Próbáld rávenni a férjed, mondjuk a nappaliban...

2010. nov. 25. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!