Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Nagyon szomorú vagyok,6 hetes...

Nagyon szomorú vagyok,6 hetes lesz a babánk es egyre többet vitatkozunk, jó úton haladunk a szétesés felé, igaz?

Figyelt kérdés
...ráadásul hülyeségeken. Szerinte én nem értem meg őt, szerintem meg ő engem. Szerinte én vagyok a hibás a viták kialakulásáért, szerintem pedig ő a türelmetlenebb. Úgy érzem én meg agyerek csak nyűg neki. Sosem gondoltam volna. Pedig párom nagyon családcentrikus. Gondoltam abból, ahogyan a szüleihez ragaszkodik. Csak az a baj,hogy úgy látom, most is csak odafelé cs.centrikus. Félóra autóútra laknak a szülei, egy héten többször hazamegy. Volt, hogy egyedül fürdettem meg a picit, mert este 8-ra sem ert haza. Pedig direkt emiatt toltam későbbre a fürdést. Mindegy. Ingerülten beszél velem, hiába tagadja, látom,h a pici sírása idegesíti. Egyszer azt mondta neki kussolj már el végre. Van egy munkatársnője, aki az ő jobb keze...mégsem beszél róla soha semmit. Honnan tudjam, mi oka erre? A többiekről beszél. Ja, a szülei előtt ő példás családapa, aki imád minket. Eddig nagyon vártam, hogy leteljen a 6 hét, de mostmár semmi kedvem vele semmihez. Arra gondoltam, átköltözünk a picivel a gyerekszobába, akkor hátha nem fogjuk idegesíteni őt. Erre nem mondott semmit.
2011. aug. 6. 09:19
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:

Sajnos megértelek, nálunk is ez volt:(

Most 7hós a fiam, visszaköltöztem szüleimhez, és egyedül nevelem.

Én sokmindent eltűrtem, de a gyereknek egyszer mondta hogy kussolj, , utána hogy addig voltál jó még egész napaludtál.

Na akkor összepakoltam, mert az ilyen apa később kezet is fog emelni a gyerekre, és ordítozni fog vele..

Remélem nektek szerencsésebb lesz a kapcsolat,és nem ez lesz a vége

2011. aug. 6. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
100%

Remélem azt tudod, hogy a külön szobába való költözés csak még nagyobb szakadékot fog kettőtök között eredményezni. Csak azt tudom tanácsolni - tudom, mondani könnyű -, hogy próbáljátok higgadtan megbeszélni a dolgokat. Legalább te maradj higgadt. Kérdezz rá, mi a problémája. Nem lehet, hogy elhanyagolva érzi magát?

Lehet, hogy én vagyok rossz anya, de nekem jutott a baba mellett a férjemre is idő, sőt sok minden együtt csináltunk/csinálunk a mai napig is (fürdetés, hétvégén együtt ki a játszótérre, vadaspark, állatkert).


Jól vettem ki a szavaidból, hogy arra gyanakszol viszonyt folytat a kolléganőjével? Csak mert róla nem beszél? Bennem is volt egy kis féltékenység a miatt, hogy én itthon ülök, a férjem meg dolgozik és van egy kolléganője is :) Én ezt megbeszéltem vele, sőt, mivel magam is jó viszonyban vagyok a kolléganővel, még vele is beszéltem erről :D Azóta teljesen elmúlt a féltékenységem.

2011. aug. 6. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 A kérdező kommentje:

Én még nem is találkoztam a nővel :/ Ráadásul azt mondta, nem is szimpatikus neki, mert nagyon nyomulós kis okoskodó, de mégis felvette...most pedig saját irodát kapott, éppen mellette ...

Mindegy, külön szobába megyek, én nem fogok versengeni érte. A közös programokról: ez annyiból áll, hogy elmegyünk a szüleihez, ő otthon segít én meg vagyok a picivel. Máshova emiatt nem is nagyon érne rá jönni velünk.

2011. aug. 6. 09:30
 4/22 anonim ***** válasza:

2.válaszoló vagyok:


Ezek szerint tényleg csak a szüleivel családcentrikus. Sajnos többet nem tudok javasolni, mint amit leírtam.


Még csak annyit, hogy a baba születése előtt abszolút nem volt ilyen? Máshogy viselkedett akkor?

2011. aug. 6. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 A kérdező kommentje:
A baba előtt normálisan beszélt velem. Mindig is hangoztattam,hogy csak azzal beszél csúnyán a párja,akivel megteheti. Na mos tessék, megkaptam. A szüleivel ezelőtt is ilyen volt, csak én ebbe a pozitívat láttam, azt hogy milyen ragaszkodó, majd biztos ilyen lesz velünk is. Hát.kiderült,h ez csak a szüleinek szól.
2011. aug. 6. 09:41
 6/22 A kérdező kommentje:
ja, a pici 2 napja állandóan sír, egész nap rajtam van és szopizik, csak így nyugszik meg. Mar teljesen feláztak a melleim. Hiába nincs már tejem, bújik tápi előtt és után is.
2011. aug. 6. 09:45
 7/22 anonim ***** válasza:
100%

Még mindig 2. vagyok:


A gyerekek hihetetlenül érzékenyek a stresszre/feszültségre. Valószínűleg azért bújik annyit, mert érzi, ami köztetek (párod és te közted) van! Ez nagyon rossz a picire nézve, sajnos láttam már a rokonságban stresszes picit, állandóan ordított, csak az anyja ölében nyugodott meg... Sajnálom, hogy ez a példát kell felhoznom, de ott a szülők elváltak, és már a különköltözés után olyan nyugodt és kiegyensúlyozott lett a baba, mit a balhék előtt. Ugye anya is nyugodt lett, így ez kihatott a babára.


Bölcsis dadus ismerősöm is mondta, hogy egy gyerek lelki állapotáról rögtön következtetni lehet arra, hogy milyen otthon a hangulat.

2011. aug. 6. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:

Sajnos nem tudok neked jókat írni.

Az én férjem is kb. a gyerek 2 hónapos korában gondolta meg magát,hogy neki mégsem kell a családosdi, onnantól egyenes ívben romlott meg az addig normálisnak tűnő kapcsolatunk. Én mint anya is azt mondom, hogy a gyereksírásnál borzalmasabb hang nincs a világon, egy pasinak még szörnyűbb lehet, pláne ha kedve sincs hozzá. Tudom, hogy kicsit erős, de ez van.

Úgy alakult nekem is, hogy 6 hónapos kora óta egyedül vagyok vele, mint kiderült nekem se volt alaptalan a féltékenykedésem a kedves kolléganőre, akivel "nem volt köztük semmi"... Egy nő megérzései általában jók.. sajnos.

Ha lehet vele beszélni, megbeszélni, akkor próbáljátok meg, de ha sehogyse megy, akkor lépjetek, mert ez senkinek sem jó.

A tejed az idegeskedéstől is elapadhat, amúgy meg 6 hetesen megnövekszik a babák étvágya, lehet hogy azért sír, mert éhes. Szoptass minél gyakrabban, attól beindul a tejtermelés. Ne hosszan (fél-1 óráig), hanem akár óránként kínáld meg 15-20 percre.

2011. aug. 6. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
100%

Ne légy ilyen makacsa... A férjednek is a baba érkezése egy óriási változás az életében, míg a nő az ösztönei és a természet (hormonok) által anyává érik, addig a pasinak csak hirtelen ott lesz egy bömbölő kis csomag, akivel nem tud mit kezdeni.

5 hónapos a babánk és nálunk is sok volt a veszekedés, bár nálunk nem a baba miatt, mert előtte is sokat vitáztunk. Lehet, hogy butaság amit írok, de én a gyerek érdekében (nem akarom, hogy ilyen családban nőjön fel) elnézőbb és bújósabb, kedvesebb lettem a férjemmel. Óriási erő kellett hozzá,mert ugye nekem is ott volt egy újszülött meg a háztartás és a gyermekágy meg a szoptatás meg minden... na szóval tudjátok. De mégis össze kellett szednem magam és sokszor eljátszottam a megértő, kedves feleséget, pedig legszívesebben sírni lett volna kedvem. És láss csodát azóta a férjem repül haza hozzánk, imád minket, vidám és kiegyensúlyozott velünk, rengeteget segít otthon és a gyerekkel kapcsolatos dolgokban is (fürdet, pelenkáz stb,). És ahogy egyre jobban nő a kisfiúnk, annál többet játszik vele, egy újszülöttel egy pasi nemigen tud mit kezdeni:)


Szóval igenis a pasiknak is szükségük van lelki simogatásra, szeretetre, odafigyelésre, és hát igen, nekünk nőknek kell ezt megteremteni a családi béke érdekében. Egy nő tartja össze a családot. Ez van. De megéri, mert azóta nagyon boldogok vagyunk és a babánk is egy vidám, mosolygós lurkó aki széles vigyorral várja haza apukáját.

Persze azért nálam is elszakad a cérna sokszor de a férjem már sokkal jobban kezeli a kirohanásaimat, vigasztal stb. A pasik nem szeretnek beszélgetni szerintem, ők nem az a lelkizős típus, inkább tettekkel (bújás, puszilgatás, finom ebéd) éreztesd, hogy szereted, és szükségetek van rá!!


(az, hogy ragaszkodik a szüleihez az normális, férjem is odavan az anyjáért, de hát ez van)


Sok sikert és ne add fel mert a babának mindkettőtökre szüksége van!


Ja meg még az is eszembe jutott, hogy a férjed csak fáradságból, elkeseredésből mondhatta azt a babának, hogy kussolj, sajnos amikor velem is előfordult egyszer az, hogy amikor nagyon a béka feneke alatt volt a kapcsolatunk és ott voltam egy újszülöttel és is rákiabáltam a saját gyerekemre, hogy fogd már be a szád... na akkor döntöttem el, hogy ez így nem mehet tovább és akkor változtattam.)

2011. aug. 6. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:

Sajnos az első idő majdnem mindenkinél ilyen (az első babánál)...új helyzet, új felállás (a kicsi az első) ezt kevés férfi tolerálja..ja, és igen a bab sír és nem is keveset, és éjjel is...legyetek kicsit türelmesebbek, sajnos most neked kell jobban. Persze feltéve, ha együtt szeretnél vele maradni!

Nálunk is így volt az elején, sokat vitáztunk, piti dolgokon. Fáradtak voltunk, a kislányom sokat nyűgösködött stb

Nem mondom, nehéz volt megállnom, hogy ne szóljak vissza, de az csak új vitát szított volna...de akartam, hogy hárman egy család legyünk (sokat voltunk ketten és azt élveztük, akkor csak egymással foglalkozik az ember és önző is)..és szépen rendeződött, persze ehhez legalább 6 hónap kellett..szépen összeszoktunk így hárman,és boldogok vagyunk!

Kitartás! Türelem! Szeretet! :-)

2011. aug. 6. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!