Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Anyukák, akiknek a babájuknál...

Anyukák, akiknek a babájuknál kötött a csípőjük, tapasztaltok?

Figyelt kérdés
Nekünk heti 1x kell menni gyógytornára, és itthon is kell tornáztatni, masszírozni a plusz hurkácska mellett a lábát. Ettől tényleg elmúlik, vagy használ a masszírozás? A Dévényi tornáért kell fizetni, és ha kell mennyit? Előre is köszi. Terpeszpelust is kell hordanunk.
2010. nov. 25. 12:32
 1/5 anonim ***** válasza:

mi 3 hónapos korában voltunk a kötelező ortopédia vizsgálaton, és az uh jó lett, de kézzel kitapintva azt mondták kötött a jobb oldala

terpeszgatya + otthoni torna 7 hétig

a gatyát csak éjszakára adtam rá, tornáztatni meg nem igazán engedte magát

ehhez képest 7 hét múlva azt mondták teljesen megszűnt a kötöttség

a dévény tornáról nem tudok semmit, nekünk nem kellett menni

2010. nov. 25. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

a dévény egy két helyet leszámítva mindenhol fizetős. mi pl. sopronban lakunk, és itt pont inygenes, de ez elég kirívó eset.

nekünk kellett dévényre járni, de nem a csípője miatt! hanem hipotón volt. a csípőjét csak tornáztatni kellett, meg terpeszpelenkát kellett adni rá. 1 hónaposan voltunk az első uh-n , az utolsón meg 3 hósan, és addigra így teljesen rendbejött.

2010. nov. 25. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Kötött csípőre a terpeszpelus mellett minden olyan hordozó használ, amiben a baba széles terpeszben, ún M tartásban van: hordozókendő (nem félbehajtva!), mei tai, formázott csatos hordozók (pl Manduca, Ergo, Beco). A kenguru ártalmas, mert lóg benne a baba lába.


Nekünk terpeszpelus helyett mei tai-t írt fel az ortopéd orvos. :-)

2010. nov. 25. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Nekünk torna volt és terpeszpelus (csak éjszakára adtam rá. Telejsen rendbejött, hamar. Én sokat használtam kengurut, nem tapasztaltam negativ hatását.
2010. nov. 25. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

3-5 hónapos koráig kellett használni kislányomnak terpeszpelenkát és mellette minden pelenkázásnál csinálni kellett doki szerint 20 csípőkörzést, én 50-60-at csináltam neki, ennek ellenére nem javult és 5 hósan kengyelbe került,ezt 3 hónapig viselte éjjel- nappal , de nem zavarta szerencsére. 8 hónaposan levették a kengyelt, most 10 hónapos és ügyesen mászik, lépeget, felül.

Remélem nem kell majd kengyelt használnotok.

2010. nov. 25. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!