Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Folyamatosan meddig adható a...

Folyamatosan meddig adható a Nurofen?

Figyelt kérdés

14 hónapos a kisfiam. Pár hete egyszerre kezdett el jönni a fölső négy foga, ebből kettő már kint van. Éjjel csak úgy tudott aludni, ha kapott Nurofent. Ez kb. egy hétig tartott, utána nem adtam neki, azóta viszont kínszenvedés minden este, képtelenség lerakni aludni. Sokszor sírás van éjfélig, folyamatosan kiveszem az ágyból, visszateszem az ágyba. Ma próba képpen adtam neki megint Nurofent, azóta mélyen alszik. Na de ez így nagyon nem lesz jó, ha csak így tud elaludni, mert a papírra is rá van írva, hogy max 3-4 napig lehet adni folyamatosan. Oké, én kevesebbet adok belőle, a papír szerint 5 ml lenne az adagja, én csak 3-at adok, így is hat neki.

Ha csak esténként adom neki, és keveset, akkor szerintetek meddig adhatom?

Más nem használ neki. Próbáltam a Germicid-C kúpot, azt mondták, abban is fájdalomcsillapító van, de annak semmi hatása nem volt. Kentem az ínyét Dentinox-szal, az meg szerintem nem hat neki elég ideig, mert az csak helyi érzéstelenítés. A homeos dolgokról meg sokszor hallom, hogy nem mindenkinek jönnek be, meg az áruk is nagyon húzós és most nagyon nem állok jól anyagilag. Mit csinálhatnék?


2009. jan. 14. 22:21
 1/6 anonim ***** válasza:
73%
Szerintem meg a homeos bogyók,nagyon is olcsóak. Chamomillát próbáltál már? 40 db golyó 50 ft kb. 5-ösével adhatod neki,akár fél óránként. De ezt gondolom a gyógyszerész elfogja neked mondani.
2009. jan. 14. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

16 hós a kislányom, mi is kipróbáltunk már mindent fogzásra, és ami most nagyon bejött: Tantum verde spray (gyulladásgátló és helyi érzéstelenítő). Nagyon sokáig elég, szereti a gyerek és Átalusszuk az éjszakát! :-)))

Üdv.

2009. jan. 14. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem nyugodtan ad neki ha csak az válik be. A lányomnál is ezt csináltuk plussz még cataflám csepp és kúp is mert úgy szenvedett szegény.És most lassan két hete az én fiam is nurofenen alszik. Baja nem lessz tőlle szerintem de ha nagyon aggaszt kérdezd meg a gyerekorvost.Nekünk még a Viburcol kúp is jó szokott lenni de annak tényleg kicsit húzós az ára.Azt hiszem 1700ft egy doboz de ha használ akkor jó esetleg felváltva adni neki.Egy darabig add a kúpot és utánna a nurofent megint de ha beválik jobb a kúp.
2009. jan. 14. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Ez a homeós bogyó csak 50 forint? Mert én nagyon el vagyok akkor tájolva, én úgy hallottam, hogy ilyen 5000 körül vannak ezek :) Na jó, akkor megkérdezem keresztanyámat, mert ő otthon van ezekben nagyon, csak nem találkoztam vele mostanában.

Köszi mindenkinek a segítséget!

2009. jan. 14. 23:37
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Szia!Én multhéten vettem chamommilla ch15-öt 530ft-ot fizettem érte.
2009. jan. 15. 06:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Én pénteken voltam a lányommal a dokinál, neki is egyszerre jön felül 4 foga és nagyon szenved vele már hetek óta, direkt rákérdeztem, hogy nem gond-e, hogy minden este Nurofent adok neki és azt mondta, hogy nem, nyugodtan adhatom. 13 hónapos kislány anyukája.
2009. jan. 15. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!