Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Jó a "jó gyerek"? Aki egész...

Jó a "jó gyerek"? Aki egész nap csendben van, órákig eljátszik 1 játékkal, lefekszik aludni ha álmos, amit adnak neki megeszi és csak úgy elvan a nagyvilágban.

Figyelt kérdés

Aki egész nap csendben van, órákig eljátszik 1 játékkal, lefekszik aludni ha álmos, amit adnak neki megeszi és csak úgy elvan a nagyvilágban.

Az én kisfiam 1 másodpercig nem marad nyugton, felfedez, szétdobál, szalad 10.5hós,és minden érdekli.

Melyik a jobb és melyikből lesz jó iskolás és felnőtt?


2009. jan. 15. 11:23
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ilyen "jó gyerek" nem létezik...:o)
2009. jan. 15. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
85%

Ugyan nekem még csak 8 hós a babám, de dettó ilyen. Feláll minden mellett, pakol, nincs nyugton 3 percig.

Nekem anyum azt mondta én is ilyen voltam. Volt hogy a fotel tetejéről szaltóztam le, Ettem a homokot. Folyton a rosszaságon járt az eszem. És lám itt vagyok, szerintem teljesen normálisan, kitűnövel végeztem a suli, soha nem volt figyelmeztetőm. Most van egy csodás szerető férjem, egy gyönyörű gyerekem és saját házam. Élljük az átlag emberek hétköznapi életét. Nekem nem kell több, és nem hiszem, hogy anyukám bármit is elrontott a nevelésemben. Hálás vagyok neki, hogy ilyen embert nevelt belőlem.

2009. jan. 15. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
85%

Van ilyen jó gyerek is???

Az én kisfiam olyan lehet, mint a tied. 1 perc nyugalmam nincs, se nappal, se éjjel...

De bármilyen kibírhatatlan a helyzet most, azért nagyon büszke vagyok rá, mert egyszer majd egy nagyon vagány srác lesz!!! Annak idején azt mondta a nagyapám, hogy "meglátszik amelyik tejből túró lesz, már este". Vagyis már kicsi korában. Aki nagyon eleven, felfedező, kreatív, "veszélyes" gyerek, az biztos, hogy gyors észjárású, okos és életrevaló felnőtt lesz! Az nem biztos, hogy azt minden tanár néni értékeli majd, de nem is ez a lényeg...:)))

2009. jan. 15. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
A keresztanyám iskolaigazgató volt és mindig azt szokta mondani, hogy a túl jó gyerekek gyanúsak! :) Szerintem az eleven kisgyerekek sokkal több élményt és örömöt szereznek a szüleiknek is, nem beszélve saját kiváncsiságuk kielégítéséről. Szerintem nincs jobb vagy rosszabb, a lényeg hogy ti hangolódjatok egymásra és boldogítsátok egymást.
2009. jan. 15. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

az én lányom akkor jo baba. 8 honapos és eljátszik egyedül, ha álmos leteszem a kiságyba és alszik és szeret enni és mindent megeszik nem válogat.

jo jo vannak akaratos pillanatai meg pici hisztik de az nem vészes viszont csendbe nincs, folyamatossan jár a szája és be sem áll neki 1 percre sem:D

odamegy a játékaihiz és csak magyarzáz és magyaráz nekik:D

nem mondom h könnyű mellette mert azért figyelni kell rá, de amit akarok mindent meg tudok csinálni.

nem is kell több gyerek nekem mert nem tudom mit csinálnék egy rosszcsont mellett:D

kitartás!

2009. jan. 15. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Még annyi, hogy általában a fiúk elevenebbek, rosszcsontabbak, és állandóan velük kell foglalkoznod, mert nem akarnak egyedül játszani. A kislányok egész jól eljátszanak egyedül. (Persze ez nem aranyszabály...)
2009. jan. 15. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Ezek szerint az én 10 hónapos fiam sem "jó". Most épp fozni nem tudok tole, mert állandoan a lábam alatt van, hát leultunk játszani. A járokában nem marad meg, mászik, feláll mindenhol, menni akar, keveset alszik, sokszor kel éjjel...Igaz mindent megeszik, de úgy hadonászik kozben, hogy csak na...

Múltkor találkoztam egy két héttel idosebb babával - se nem kúszik, se nem mászik, fel sem áll, ahova az anyja letette, ott ult mozdulatlanul és csendben. Nem biztos, hogy ez jo, én már aggódnék:)

a syomszéd kiscsaj meg mintha mintagyerek lenne, legalábbis az anyja dicsekszik

2009. jan. 15. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
Az én nagyobbik unokahugom pontosan ilyen "jó gyerek" :) Hat hós koráig csak aludt és evett, de ahhoz is fel kellett kelteni. Most már 9,5 éves, soha nem volt vele semmi "probléma", nagyon okos kislány és nagyon csendes :) De nem hiszem hogy ez hátráltatná bármiben is, a kis barátnőivel szépen eljátszik, nem lett visszahúzódó, csak kicsit csendesebb az átlagosnál. Viszont rengeteget mosolyog :)
2009. jan. 15. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!