Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mikor kezdjem a hozzátáplálást...

Mikor kezdjem a hozzátáplálást? Tudom hogy de. Kéne kostolgatni elöször de a fiam 5és fél honapo 9-10között kel eszik 100mltejet átöltöztetem és 1,5-2ora mulva megint cicizik 100-150et és közben elalszik 2-3orát alszik, akkor mikor kostolgassunk?

Figyelt kérdés
Késöbb hogy csináljam mikor adjak neki gyümölcsöt és fözeléket mert2-3körül kel akkor legyen az ebéd és következö gyümi és hogyan tovább?Nálatok hogyan zajlik 1 nap?Tanácstalan vagyok hogy kéne csinálnim,reggel ha felkel aKKOR rögtön kostolgassunk vagy elöbb szopi és 1-2ora mulva kostolgassunk és utánna kináljam meg cicivel (MERT UGYE UGY ALSZIK EL HOGY A CICI ASZÁJÁBAN),HOGY CSINÁLJAM?eSTE IS ADJAK NEKI FÖZELÉKET VAGY TEJPÉPET FÜRDÉS ELÖTT ÉS UTÁNNA CICI?a TEJPÉPET IS KELL KOSTOLGATNI?mIKOR VÁLTHATOK KI 1 ÉTKEZÉST?
2009. jan. 15. 11:26
 1/5 anonim ***** válasza:
Az én kisfiam most öt hónapos, a védőnő javaslatára elkezdtük két napja a hozzátáplálást. Azt mondta, hogy tartsuk be a fokozatosság elvét, szép lassan vezessünk be mindent. A kóstoltatást két szokásos szoptatás között csináljuk. Először csak egy két kanál almalevet kapott, tegnap hármat, ma meg már hatot is megivott, úgy látom ízlik neki. Ha ezt megszokja, akkor kap őszilét majd, aztán csinálok gyümölcspépet almából. Később keverem majd krumplival, meg anyatejjel. Így tervezem. Sok jó hozzátáplálási tanácsot olvashatsz különben a neten, én a babaszoba.hu-n olvasgattam ilyeneket épp az előbb. Mindenki tanácstalan elsőre, olvass utána. Sok sikert!
2009. jan. 15. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Én a délelőtti szopi előtt adtam neki a sárgarépa és alma levét. Fokozatosan növeltem az adagot majd fokozatosan sűrítettem az állagát, így kb három hét alatt már helyettesítette a szopit. De addig kóstolás után szopizott is. Ekkor ugyanígy fokozatosan bevezettem a főzeléket kora délután. Hat és fél hónaposan 10kor gyümölcspépet evett és volt hogy nem szopizott utána, volt hogy kicsit még kért tejet, és egykor főzeléket evett, a végén pici szopival a szomját oltotta.
2009. jan. 15. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Nekem 9 hónapos a kislányom, s 5és fél hónapos korában kezdtük el a hozzátáplálást. délben kezdtem, fokozatosan napról napra többet adtam neki, kezdtük almával, majd őszivel, majd almapép, később almakrumli...s mi nagyon hamar, már két hét alatt kiváltottuk a déli szopizást, utána a délelőttit, aztán a délutánikat, s az estit. s legutóljára a reggeli szopit hagyta el.Szép lassan leválasztotta magát...ahhoz képest hogy még csak 4 hónapja kezdtük az új ízekete, most már ha próbálom odahúzni a mellemhez, mintha nem is tudná mi az...

nekem a védőnőm mondta, hogy a reggeli és esti szopizás legyen az utolsó amit kiváltok. most reggel tápszer, délben főzelék, délután kis gyümölcsös joghurt, este pedig tejpép.Nekem a tápszerrel nem húzza ki aj éjjelt, így a tejpép vált be (vaníliás).Így este 9 körül elalszik, s reggel 7-8-ig egyhuzamban alszik.

remélem tudtam segíteni.a lényeg, csak fokozatosan. és inkább a délelőtti déli etetéssel kezd, mert ha délután adod, akkor lehet fájni fog tőle a pocija, vagy nem alszik tőle jól..nálam így volt mikor kezdtük, aztán én is utánaolvastan a neten...

2009. jan. 15. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Az első az ebéd legyen.

REggel kapjon cicit, és a következő evésre kóstoltass. Ha ez megvan, akkor az utána lévő evésre legyen majd gyümi.

Mi reggel 8-körül kelünk, cicit, majd délben főzi, 15-kor gyümi, 18-kor és fürcsi után 21-kor cici.

Majd meglátod, kialakul, nem kell erőltetni semmit.

Előbb utóbb elhagyja a kaja utáni cicit.

2009. jan. 15. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Köszi!
2009. jan. 15. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!