Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért sírhat ennyire hevesen...

Miért sírhat ennyire hevesen és sokáig 27 napos babánk?

Figyelt kérdés

Már beküldött minket az ügyeletre a gyermekorvos, voltunk hasi uh-on, nem találtak szerencsére semmit. Hasgörcsre gondolunk, de az orvos, és a védőnő szerint is túl hevesen sír ahhoz, és túl sokáig. Általában délután kezdi, és éjjel 11-ig egyfolytában. Akinek hasfájos volt a babája mennyit sírt? Minden evés után sírt? Adjuk Neki az Espumisant, és görcsoldót is kap de nem használ semmit. Valaki azt mondta lehet éhes, de ha nem az, és megetetem akkor még jobban fog fájni a pocija. Sajnos egy csepp anyatejem sem volt, Babe HA tápot kap.

Segítsetek, annyira sajnálom, hogy meghasad a szívem!


2009. jan. 15. 11:59
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Talán tápszert kéne váltani... Vagy nem tudsz esetleg anyatejhez hozájutni valakitől? Legalább egy-egy kicsit naponta ha kaphatna... Hol laktok? Esetleg írd meg priviben, ha nem vagytok messze, nekem van fagyasztott tejcsi, szívesen odaadom, ha segít... Az én lányom nem eszi meg, csak cicizni hajlandó, cumisüveget látni se akar, 5 és fél hós.

Mit szoktál vele csinálni, ha sír? Pocifájáskor nagyon tudnak sírni, szerencsére nálunk ritkán forult elő. Segített a ringatás, hintáztatás, szerette ha tornáztattam a lábacskáit, a kedvenc az volt, hogy a mellkasomra fektettem (mindketten meztelenül) puha takaró rajtunk, félhomály, hintaszékben ringatózás... Gondolom, emlékeztette az anyaméhre...

Amúgy ha sír, azért próbálj neki enni adni, ha nem éhes, úgysem fog enni, de mi van, ha mégis éhes vagy szomjas... Az én lányom sírás után mindig nagyon szomjas volt.

Nem tudom, miért nem volt tejed, de nem próbáltad azért mellre tenni? Néha csak a cicin való cumizás is segít.

Nem nagyon van más ötletem... kitartást, remélhetőleg rendeződnek a dolgaitok.

2009. jan. 15. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
45%

próbálj adni neki édeskömény teát. ezek a tünetek amiket írtál olyan mint a "hasfájós" babáé.

gondolom nem is alszik, próbáljátok kocsikáztatni, vagy délután babakocsival kicsit kimenni.vagy próbáld az infacolt.

2009. jan. 15. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Első vagyok, az Infacol nálunk is bejött, a babakocsi nem, viszont a hordozókendőben séta igen! Próbálkozz több dologgal, ami egyik babánál beválik, nem biztos, hogy a másiknál is. De valami csak segít, remélhetőleg.
2009. jan. 15. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Előre bocsi az előző válaszolónak, de az én gyerekem is nagyon hasfájós volt 1 hónaposan, és az édesköményteától még rosszabbul volt. Szerintem is a legjobb, amit tehetsz, ha masszírozod a pociját.
2009. jan. 15. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Nekünk szinte az első héttől fájt a pocakunk, és volt, hogy kora estétől hajnali 3ig. Kipróbáltam mindent (espu, infacol, angolvíz)de egyik sem vált be (ja masszíroztam is). Ha kaja után egyből kezdi, akkorlehet, hogy sokat evett és megterhelte a pociját, vagy a büfi nem jött ki mind. Most ott tartunk, hogy a doktornéni írt fel görcsoldót. Ja és mi a mildibé ha1-et esszük. Talán csak az jött be ideig óráig, hogy fekve a mellkasomra tettem (hogy hallja a szívverésem).
2009. jan. 15. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

2 napja van ez a nagyon sírás. Akkor kezdtünk el neki új tápot adni,azt gondoltam lehet az zavart be, a kórházban is azt mondták lehet az volt a baj, de az ügyeletes doki azt mondta adjuk neki újra ezt. Bonyolult, de már végkép nemtudom mit adjak Neki! Espumisant kapja, ha ma is görcsölni fog akkor holnaptól Infacolt próbálunk, ha az sem jó akkor jövő héten lesz 1 hónapos akkor jön az angol víz.

Cseresznyemag párnát ma vettünk, remélem az jó lesz a pocijára.

Maszírozzuk is, de az bánt, hogy egyáltalán nem tudom megvígasztalni.

2009. jan. 15. 12:38
 7/11 anonim ***** válasza:

Lehet, hogy buta kérdés lesz, de a tápszer mellett itatjátok?

Csak azért kérdezem, mert az én fiam is tápszeres, eleinte félig anyatejes volt, mert még volt egy kevés tejem. Épp emiatt én nem itattam az első néhány hétben, mert elvileg az anyatej a szomját is oltja. A tápszer viszont nem. Úgyhogy amikor már csak tápszeres lett (kb a 4. héten) az első egy-két napban elfelejtkeztem, hogy most már itatni kellene és a második napon csinálta ezt a fiam, mint amit most a te babád. Örült módon sírt, azt hittük, hogy a hasa fáj, de nem az volt, próbáltam etetni, de etetés után is folytatta a sírást egy fél napig. Akkor adtam neki forralt, lehűtött vizet (teáztatni még nem szeretném, a víz is oltja a szomját), amiből rengeteget megivott és két percen belül bealudt. Úgyhogy szomjas volt...

2009. jan. 15. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Tegnap este már próbáltam a vízet is, de nem fogadta el.
2009. jan. 15. 12:49
 9/11 anonim ***** válasza:
Merre laktok?
2009. jan. 15. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Vas megye
2009. jan. 15. 14:48
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!