Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mennyi idős korban kezdett el...

Mennyi idős korban kezdett el beszélni babád? Lányaim 17 hónaposak és igazából nem mondanak semmit sem. (még azt sem, hogy apa, anya, mama stb. )

Figyelt kérdés
Leginkább a szavak utolsó szótagjait mondják (pl. hinta=ta, labda=da), szóval érteni értik és ki is tudják magukat nagyjából fejezni.Ha valamit akarnak, mutogatni és nyögnek hozzá. Arra gondoltam, hogy túlságosan gyorsan kitalálom, mit akarnak és megkapják az óhajtott tárgyat. Ez nem késleltetheti a beszéd kezdetét?
2010. nov. 27. 21:17
 1/4 anonim ***** válasza:
18 hónaposan mondta ki először, hogy anya 2 évesen kezdett más szavakat érthetően kimondani most 2,5 éves és már rendes mondatokban beszél! Nem hinném, hogy késlelteti a beszédfejlődést, ha így is megérted mit akarnak!Én mindig ismételgettem neki az amit éppen mondani akart!
2010. nov. 27. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Nem vagyok ugyan anyuka, de azért 3 gyerekre aktívan felügyelek a mai napig :)

Szóval, az nem egy rossz ötlet, hogy túl gyorsan kimondod helyettük, amit akarnak, és nem küzdenek. Igenis, szenvedje ki magából! Gondolj az idegennyelv tanulására! Akkor tanuljuk meg, ha először mutogatva, aztán szavakat összerakva beszélünk, de nem akkor, ha valaki elmondja helyettünk.

Illetve, ha mutatsz nekik valamit, vagy ilyesmi, akkor mondd meg nekik, hogy mi a neve és nézz rájuk jelentősen, ösztönözd őket, hogy itt az ideje annak,hogy mutassanak valamit. Ha elsőre nem sikerül kimondaniuk, akkor mondd el újra és újra, ők pedig próbálkozzanak vele!

Hosszú harc lesz, de nem szabad feladnod :)

2010. nov. 27. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Ezt akár az én kisfiamról is írhattad volna. ő 14,5 hónapos, iszonyat akarat van benne mutogatás és nyögés terén ha vmit szeretne, sőt oda is vezet ahhoz amit akar,de mondani nem mondja....rengeteg mindent megért,csak nem akarja mondani. engem is érdekelne vmi technika, amivel beszédre bírhatnám.....
2010. nov. 28. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
14 hós kisfiamhoz egész nap beszélek, mindig elmondom mit csinálunk, sokat nézünk mesekönyvet. Anya, mama, apa, papa, dédi, nem szavakat érthetően mondja, állathangot utánoz (rengeteget ugattam,bégettem,brekegtem neki). Ha valamit látunk, amit tudom, hogy felismer, mindig rákérdezek mi az, vagy ha mutogat, nyökög, rákérdezek,mit szeretne. Lényeg, hogy legyen türelmed kivárni, míg válaszol.
2010. nov. 28. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!