Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Biztonsagos a bebi komp? Nem...

Biztonsagos a bebi komp? Nem tud vele elesni, eldolni a pici? Milyen tapasztalaitok vannak?

Figyelt kérdés
2010. nov. 28. 11:53
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
100%
Én nem érzem biztonságosnak.Van hogy benne van a gyerek,és le akar hajolni,mert megnéz ott vmit,vagy fel akarja szedni a földről,és olyankor volt már h majdnem kiesett belőle.Olyan is van,h megakad a szőnyeg sarkában a komp,nem megy tovább,ő meg tolja-felgyűrődik a szőnyeg,és majdnem felborul vele.Félig meddig biztonságos,de azért én rájuk szoktam nézni.
2010. nov. 28. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 anonim ***** válasza:
66%
Nem ajánlák már, olvass utána. Itt olvastam egyszer egy rémsztorit is, hogy beakadt a komp alja a küszöbbe, a baba meg felborult vele, és úgy ütötte be a fejét,hogy meghalt szegény. Ez biztos egyedi eset,de akkor is. Anélkül is megtanulnak járni,felesleges.
2010. nov. 28. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Nekem az első két picinél volt, de minek? Volt, hogy felborult vele, pedig a hiper-szuper csodagép papírjai azt írták, hogy akár a lépcsőn is le tud menni vele....

Most tuti nem lesz a kicsinek! Én nagyot csalódtam benne.

2010. nov. 28. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 anonim ***** válasza:
nekünk is van.Csak abba kell belegondolni,hogy ha elindul vele a gyerek,megy ezerrel.Nekimegy valaminek és puff.Ma figyeltem éppen hogy figyel lefelé belőle,fogná meg a lábát.Ha jobban kihajol felborul.De amúgy szereti a pici,csak nem biztonságosak.Szerintem.
2010. nov. 28. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/30 anonim ***** válasza:
54%
Úristen!Minek bébikomp egy egészséges gyereknek?Nem értem.Senki nem ajánlja,se védönö,se orvos.Teljesen felesleges dolog.Ugysem ugy tanul meg járni a gyerek hogy egyböl nekifut mindennek,meg a bébikomp csak felfogja a medencéjét.Csak azoknak kellene használni akik valamilyen fogyatékossággal születtek.Egészségesnek egyáltalán nem kell.
2010. nov. 28. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 anonim ***** válasza:
54%
Az én öcsémmel is megtörtént anno hogy megakadt a küszöbben és hatalmasat esett....én nem fogok a kisfiamnak venni az tuti.
2010. nov. 28. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 anonim ***** válasza:
Kedves utolsó előtt, milyen fogyatékosságra gondolsz?
2010. nov. 28. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/30 anonim ***** válasza:
100%
Mozgásszervi problémákra.
2010. nov. 28. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 anonim ***** válasza:
83%
A bébikomp hasznos eszköz mozgássérült gyermekek járástanításához, ugyanakkor ártalmas „normál” fejlődésű gyermekekre nézve. Indokolatlan statikai terhelést eredményez, akadályozza a járásbiztonság kialakulását, eltereli a figyelmet a szenzitív időszaknak megfelelő funkcióktól. Sajnos tendencia a felegyenesedési reakciók felgyorsulása, 7-10 hónapos korú csecsemők már állnak, kapaszkodva járnak, az ülésben való manipulációra, kúszásra kevesebb energiát fordítva. Ráadásul sok szülő sajnos bébikompot vásárol gyermekének, katalizálva a folyamatot. Megtehetik, hiszen még kapható Magyarországon.
2010. nov. 28. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/30 anonim ***** válasza:
82%
Sófalvi Sándor gyógypedagógus, aki több évtizednyi tapasztalatával és több 1000 gyermek után tudja miről beszél: "egészséges gyereknél emberiség elleni bűntett a bébikomp használata".
2010. nov. 28. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!