Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért kellett elkezdeni...

Miért kellett elkezdeni tápszerezni az 1-2 hetes babákat?

Figyelt kérdés
Sokszor nekem is nehezen megy a szoptatás és ha nem lesz elég a tej nem marad más. De félek lelkifurdalásom lesz, hogy nem szoptatom. Kinek hogy megy ez?
2010. nov. 28. 18:28
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%

Van akinél sajnos tényleg nincs más megoldás mert ilyen a genetika, nem termelődik elég tejük.

Persze vannak praktikák, (sokszori fejés, igény szerinti szopi, teák, stb. stb.( de van sajnos akinek semmi nem használ.

Sok nő (még tanácsadótól is hallottam ezt) azt mondja hogy ez hülyeség, csak tenni kell és lesz tej meg hogy biztos nem kapott jó tanácsokat, de sajnos ez nem így van, van akinek valóban nem adatott meg hogy maga tudja szoptatni a kisbabáját. Én nagyon sajnálom őket.

2010. nov. 28. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
szia.én sem vagyok tápszer párti.de amikor másfél hónapos korában át üvöltötte az éjszakát a kisfiam mert kevés volt neki a tejem,akkor rájöttem hogy az a fontos hogy jól lakjon!!!! amikor legelősször addtam neki tápszert az éjszakát végig aludta!és még mindig szopizik csak 2xnaponta mert nehezen termelődik :((
2010. nov. 28. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
Nálunk már a korházban elkezdtük a tápszerezést, mert császármetszésem után nem nagyon ment a szoptatás, nem volt elég tejem. A baba állandoan sirt, mert fájt a hasa. Nekem epegörcseim voltak már a terhesség alatt. Kiderült hogy keserű volt a tejem az epe miatt. Másfél honapos korában kivették az epeholyagomat, az után már nem is probálkoztam a szoptatással, elapadt. Most 2 éves a lányom, egészséges, erős, okos baba, eddig kétszer volt megfázva.
2010. nov. 28. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
Nekem 2 hónapig volt tejem. És nem azért, mert nem tettem volna meg mindent. Napi 2,5-3 liter szopis teát ittam, fejtem, igény szerint szoptattam. Az életem teljesen kiegyensúlyozott, semmi stressz, pihenni is tudtam, és ettem is rendesen. És mégis elapadt a tejem. Anyukám is 2-3 hónapig tudott minket szoptatni, mamám is így kb, sőt, még mamám tesója, és annak a lányai is... Ez mi, ha nem genetika? :) Szomorú, de a tápszer is tökéletes, ha nem marad tejcsi. Nem kell kétségbe esni. Persze én is tiltakoztam, foggal-körömmel harcoltam, hogy nekem igen is van elég tejem, és nem kell tápszer. De mikor nem hízott a kislányom, rájöttem, hogy a mérleg sajnos nem hazudik. És úgy rákapott a tápszerre, hogy csak na :) A legjobb az anyatej, és gyönyörű dolog a szoptatás, de a tápszer is szupi :) Jó babázást mindenkinek!
2010. nov. 28. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
0%
Nem genetika. Anyukám 3 hónapig tudott engem szoptatni, én meg anyatejleadó vagyok. Én van alternatíva a tépszer helyett: lefejt női tej, amit a gyerekorvos felírhatna receptre. A sgornőm - akinek szintén elment a teje, akármit csinált, pedig neki meg az anyja volt anyatejleadó - ezt tette, felíratta a tejet, és nem érti, miért nyúl más először tápszerhez, amikor van anyatej is.
2010. nov. 28. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
Nem azt állította senki, hogy ha az anya nem tudott, akkor tuti a gyerek sem fog tudni, mert akkor szépen lassan egy nő sem tudna szoptatni... De bőven van köze a genetikához. Amúgy nekem senki egy szóval nem mondta, hogy lehet anyatejet felíratni. Ezt meg én nem értem. Sajnos most hallok róla először, és mivel halvány lila gőzöm nem volt erről, még kérdezni sem tudtam róla.... Szóval erről ennyit.
2010. nov. 28. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
Sajnálom, hogy nem tudtál róla. 8 hónapos korig kaphatja a baba, ha a gyerekorvos szükségesnek ítéli meg és felírja, napi 8 decit kaphat.
2010. nov. 28. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

[link]

Kis jóindulattal a jogszabály bárkire vonatkozhat, akinek elapadt a teje idő előtt.

2010. nov. 28. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

Szia.


En annyira ugy gondoltam, hogy eleg lesz a tejem, hogy nem vettem cumisuvegetket, sterilizalot, tapszert stb elore.Meg mellszivot sem, hiszen ugy gondoltam majd szopizik es ha marad azt lefejem es lefagyasztom.Tejtarto zacsikbol annyit vettem, hogy 3 anyukanak eleg lenne.

Ehez kepest nem volt tejem.

Vettem mellszivot hatha azzal meg tudok kicsikarni valamennyit magambol es igy tobb tejem termelodik.Ittam a tejserkentoket es ettem mindent amire mondtak, hogy jot tesz.Fogadtam szoptatasi tanacsadot, de nem lett tobb tejem 20-25 milinel.

Kikeszultem depresszios lettem es igy az a keves is elapadt a8. hetre ami addig volt.

A gyerek uvoltott szopizas helyett, mert nem jott semmi....en sirtam, hogy milyen kegyetlen vagyok, hogy nem adok Neki enni.

1.5 honapig azzal gyozkodtem magam, hogy majd beindu- majd beindul....de nem indult be a tejelvalasztasom.

Vegig tapszerezni kellett a lanyomat es melle megkata azt a keves tejet amit le tudtam fejni.

A szoptatasi tanacsado jart hozzank segiteni fejni.Tobb ver jott az elso 3 hetben mint tej.Sirtam es konyorogtem, hogy fejje O, mert en mar nem birom.

6 het utan mondta, hogy mar szerinte nem lesz tejem.

Akkor megkoszontem a munkajat es probalkoztam egyedul meg 2 hetig.

2. het vegere ugy hogy 2 orankent fejtem 3-5 milik jottek es feladtam.Sokszor meg most is bant, hogy nem tartottam ki tovabb, de nem birtam lelkileg.

Lelkiismeret furdalas orokre megmarad, de tudom, hogy nem lett volna tejem.Eheztetni meg nem fogom a gyermekemet!!

2010. nov. 28. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

Bocsika, hogy ezt írom, de én ismerek egy csajt, aki anyatejleadó volt, és dohányzik... na ezt nem tudják szűrni sehogy, úgyhogy inkább nem, kösz!

Egyébként csak úgy fogadtam volna el női tejet, ha ismerem az illetőt, és maximálisan megbízom benne.

De ilyen nem volt, akkor már inkább a tápszer maradt, de azért 5 hónapos koráig szopizott is. 14 hónapos a kisfiam, most már csak babatejet iszik, össz-vissz egyszer, 11 hónaposan volt egy náthája.

2010. nov. 29. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!