Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért kellett elkezdeni...

Miért kellett elkezdeni tápszerezni az 1-2 hetes babákat?

Figyelt kérdés
Sokszor nekem is nehezen megy a szoptatás és ha nem lesz elég a tej nem marad más. De félek lelkifurdalásom lesz, hogy nem szoptatom. Kinek hogy megy ez?
2010. nov. 28. 18:28
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:

Utolsó válaszoló vagyok. Még annyit hozzá tennék, hogy császárral szültem, és kisfiam 6 hetes koráig nem indult be rendesen a tejem, pedig mindent megtettem érte, hogy így legyen. Masszíroztam, fejtem, homeós bogyót szedtem, teát ittam, de csak cseppecskék jöttek a mellemből, nemhogy spriccelt volna...

Szóval muszáj volt adnom neki tápszert is, mert az első hét végére például már 80-90 ml tápit még bevágott szopi mellé. Ezt miből tudtam volna neki biztosítani, ha nem tápszerből?

2010. nov. 29. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:

Volt tápszeres baba anyukája vagyok...annyit az anyatejhez...nem mindenhol van kiépítve a rendszer, hogy tejleadó anyukától kapjon az ember. Mifelénk egyáltalán nincs, sőt a védőnő nem is javasolja pont a kockázatok miatt.

Fűszereset eszik a leadó, dohányzik, alkoholt iszik, rejtett betegsége van amire gyógyszert szed is talán stb.


Így maradt a tápszer. Egészséges a babám, nem felfújt, nem fogyatékos sőt! Sokáig nagyon bántott, még most is elszorul a torkom, de fejlett, most már mindent eszik így igyekszem túltenni magam rajta, hogy nem tudtam szoptatni.

2010. nov. 29. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:

ikres császáros anyuka vagyok

A napi tejmennyiség max 80 ml volt két éhes babára, már a kórházban is kaptak tápi, mert éhesek voltak. Mindent megtettem hgy legyen tej, rántott leves, szoptatos tea, homeos bogyo, mellvédő(hátha azzal szopiznak),fejés, semmi.

8 hetes korukig küzdöttem, aztán ugy döntöttem a fejéssel töltött időt másra is tudom forditani.

2010. nov. 29. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
Hát igen én is így voltam!Már a kórházban is pótolni kellett egy kis tápszerrel,de azt mondtam majd ha hazajövünk nyugodt körülmények között dőlni fog a tejem!Hát nem így lett!!Pedig én aztán tényleg mindent kipróbáltam:szoptatós teából 4 fajtát,rántott levesek,alkoholmentes sőr dögivel(pedig utálom a sőrt de mindent megtettem csakhogy több tejem legyen)More Milk plus tabletta,3 fajta homeós bogyó,nagyobb városból hozattam Karamalz maláta italt,csináltam a horror fejést nap mint nap,éjszaka is keltem és fejtem,2 fajta mellszívóval is próbálkoztam(kézi,gépi)Szóval ha valaki ettől többet megtesz azért,hogy több teje legyen akkor az hazudik!Annyi pénzt ráköltöttem ezekre a tejszaporító dolgokra,hogy a tápszer nem került volna annyiba!Na végül azért csak sikerült feltornázni a mennyiséget és 6 étkezésből csak 1-2X kellett pótolni tápszerrel!Most lesz 7 hós de már apadófélben a tejem(már csak reggel,este fejek,100-120 ml jön le de az is legalább egy étkezésre elég),de azért valahol büszke vagyok magamra,hogy eddig is kitartottam,annyi időt rászántam a fejésre,állandó sterilizálásra,persze szerencsém volt mert viszonylag sokat aludt a fiam és legfőképp akkor csináltam ezeket!De azért irígylem azokat az anyukákat akik még 1-2 éves korukba is tudják szopiztatni a babójukat!
2010. nov. 30. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!