Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Nagyon kegyetlen dolog 7,5...

Nagyon kegyetlen dolog 7,5 hónaposan leszoktatni a babát a cicin (el) alvásról?

Figyelt kérdés
A kislányom mindig cicin alszik el (napközben, este is), amivel nem is lenne baj, de rászokott, hogy egész éjjel a cicimet használja cuminak, amitől én már szinte alig tudok pihenni. (vagy nagyon rosszul) Ha nagyon mély álomba merül, akkor elengedi, de max. 20 percen belül ébred és kéri megint. Nem enni akar, csak cumizni. Köztünk alszik, de nem azzal van a bajom(én szeretem magam mellett tudni), csak hogy egész éjjel cicizik. A rendes cumit nem fogadja el, öklendezik tőle, így az esélytelen. Tudom, hogy én rontottam el, mikor hagytam erre rászokni, de most szeretném erről leszoktatni, csak nagyon lelkiismeret furdalásom van, mikor sír a cicit kérve. Nem hagyom egyedül, mellette fekszem, csak nem adok neki cicit, mégis a szívem majd meg szakad. Okozhatok ezzel lelki törést, vagy valami ilyesmit?
2009. jan. 16. 07:42
 1/6 anonim ***** válasza:

Nehéz kérdés. Én a 10 hónaposommal "szenvedek" hasonlótól, bár nem ennyire rossz a helyzet, ő "csak" 2-3 óránként ébred éjjel cicizni, de ez is elég megterhelő.

Szóval tanácsot adni nem nagyon tudok, csak annyit, hogy valahogy szoktasd le róla, mert be fog gyulladni a melled, és az nagyon fájdalmas, és magas lázzal is jár. Nehogy emiatt végeleg abba kellejen hagynod a szoptatást, moint egy ismerősömnek.

2009. jan. 16. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Az én kisfiam 1 hónapos és ugyanabba a "hibába" ( márha ez hiba...)estem, mint Te. Már most dagadtra bőgi a fejét, ha nem cicizhet. MOst is éjjel kettőkor tudtam betenni a kiságyba...

Nekem azt mondták, majd magától leszokik róla, de ezek szerint vannak kivételek. Próbáltad a szilikon cumi helyett a latex cumit? Az valamivel puhább, attól az enyém nem öklendezik. (a szilikontól igen) Persze, mindig kiköpi és akkor meg azért nyekereg. Már arra gondoltam, odarögzítem valami ragasztószalaggal. :) Persze ez csak vicc. :)

Nem kegyetlen dolog leszoktatni, de én sem tudom, hogyan fogom. Napközben már most próbálom annyira lefárasztani, hogy szoptatás után, mikor cicizik, egy óvatlan pillanatban bedugom a szájába a cumit. Persze nem mindig sikerül. És igen, az enyém is mindig felébred, ha nem a cici van a szájában. Tényleg csak azt tudom mondni, próbáld meg a latex cumit, minél kisebb méretet. Más ötletem sajnos nincs. Kitartást Neked (nekünk)!

2009. jan. 16. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! A latex cumik sem jók...már vettem vagy 6 féle cumit (avent, MAM, nuk, latexeket), de mindegyiktől öklendezik. A második válaszolónak: Még most időben tegyél ellene, hogy ne szokjon még jobban rá, mert minél nagyobb lesz annál nehezebb lesz leszoktatni. Az én kislányom 3 hónapos koráig végig aludta az éjszakát az áyában, aztán egyszer csak elkezdte ezt a 20 percenkénti ébredést, cicizést. Nekem azt mondták, hogy növekedési ugrás, növeli a tej mennyiségét stb. és majd leszokik pár héten belül. NAh ebből nem lett semmi. A leszokás helyett, annyira rászokott, hogy most már itt tartunk.:( Nagyon tanácstalan vagyok...és fáradt. Mivel egész éjszaka "szoptatok" és napközben pedig nagyon keveset alszik a babám (3*20 percet).
2009. jan. 16. 07:57
 4/6 anonim ***** válasza:
Mi 11 hónaposan vagyunk ugyanigy, egész éjjel cicizés....:(
2009. jan. 16. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Szerinten ne legyen lelkifurdalásod, azért még jó anya vagy mert le akarod szoktatni a cicin alvásról. És jobb előbb, mert később még nehetebb lesz. Lehet lesz egy pár átsírt álmatlan éjszakátok, de utánna ő is rá fog jönni, hogy lehet cici nélkül is aludni.
2009. jan. 16. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Azért nehezebb ilyenkor leszoktatnod,mert ilyen kor körül kezdődik náluk a szeparációs félelem. Egyébként nem éhes,csak megszokásbó kéri a cicit éjszaka.Próbáld ki a következőt:Etesd meg fürdés előtt és után,aztán akkor is amikor te fekszel le(ez az un."megtömés").Ezzel annyi kalória kerül bele amivel simán kihúzza az éjszakát.Legfőbb gond,hogy köztetek alszik,amiről 6 hós kor után nehéz leszoktatni,de érdemes,különben érzi,hogy ott vagy és ez olyan neki,mint a leszokó dohányos zsebében a cigi.Szóval ha "megtömted biztos lehetsz benne,hogy nem éhezteted éjjel.Ha sír vedd ölbe,tégy úgy mintha megszoptatnád,de dugd be a cumit(hátha ígí elfogadja).Hagyd elaludni.Két nap múlva rövidebb idő után tedd le,végül ne vedd fel,csak cumi!Ha átszokatod külö ágyba,akkor egy hétig még ciciztesd,majd ha már megy a cumitrükk mehet külön szobába.(A külön szobát ne halogasd,később nehezebb lesz neked is neki is)Sok sikert,ha még segíthetek írj priviben!
2009. jan. 16. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!