Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 1 Éves babátoknak milyen...

1 Éves babátoknak milyen napirendje és étkezése van? Elbizonytalanodtam!?

Figyelt kérdés

Reggelire ( fél 8 körül ) gabonapehely rizstejjel, Tiz órai ( 10-kor) gyümölcs, ebéd ( 2-kor) valamilyen rakott zöldség vagy tésztás dolog vagy valami husis zöldség, uzsonna ( kb. 6 körül ) gyümölcs, vacsora ( fél 9-kor ) rizstejben griz vagy valami gabonapehely. Tejterméket allergia miatt nem eszik. Alvása: ebéd előtt kb fél óra majd nem sokkal ebéd után megint fél óra és délután szintén fél óra. Éjszaka egyfolytában alszik 10 órát.

Igazábol a nappali alvása zavar, mert éppen csak pihen picit és már ébred is, ezért elég nyügös tud lenni.

Szerintetek? Jo ez igy? Mit tudok tenni, hogy a nappali alvását rendbe tegyem?


2010. nov. 29. 09:11
 1/7 anonim ***** válasza:

ne tedd le ebéd előtt. legalább fáradt lesz! egyébként is egy egy évesnek elég már az egy alvás! de szerintem hozd előre, 2-kor már nagyon késő van, akkor már majdnem kelni kéne! mondjuk 1-kor ebéd aztán alvás :)


napirendünk:

reggel 8 körül kel, reggelizik (tápi), majd délelőtt mikor megéhezik kap egy gyümit (alma, banán, körte most a sláger), délben megebédel, főzelék, sok zöldséggel, vagy leves, kis péksüti, aztán még egy kis játék és 1-kor alvás. 3-kor kel, uzsizik (joghurt vagy krémtúró). este 7kor van a fürdés majd a vacsi ami az mint az ebéd volt, főzelék, leves, rakott cucc, még egy kis játék jön fárasztásnak, majd 9kor fekvés tápival

2010. nov. 29. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Majd átáll magától az 1 alvásra, ne erőltesd, mert az ebéd bánja. Amúgy ha végigalussza az éjszakát ne csodáld, hogy kipiheni magát. Egyébként nekem is így aludt estére nyűgös is volt, aztán átállt 14 hónaposan az egy alvásra és azóta 3 órákat alszik délután igaz egyszer :)


A mi napirendünk

6 óra reggeli (tejci, kakaó) majd visszaalszik

9 óra tízórai (felvágott, vajas májkrémes kenyér, stb mikor mit kér, gyümölcs, tea) játék, könyv nézegetés rosszalkodás :) addig én megfőzök

12 óra ebéd (azt amit mi, (kivéve gomba) ivólé én facsarom frissen mindig)

12.30 13.00 megy tentézni

16 óra uzsonna (puding, tejpép, túródesszert, a lényeg, hogy valamilyen tejtermékes legyen) együtt játszunk

19.30 fürdés

20 óra meleg vacsora (tojásrántotta, bundás kenyér, sült zöldség körettel, párolt husi, stb tea vagy tejci)

20.30 éjszakai tente reggelig végigalussza az éjszakát nem ébred meg

2010. nov. 29. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

A helyedben én is korábban adnék ebédet és utána alvás.


Nálunk fél8 körül ébredés (tápszer) majd játék után fél-10 körül igényli a visszaalvást kb. fél órára. Játszótér, játék (gyümi evés) és kb fél1-1 felé ebéd (főzelék+puding) majd nagy alvás rögtön utána (2-3 óra). Ébredés után kis keksz, buláta. 18 óra körül vacsi (főzelék, joghurt) aztán fél8 felé mikor mi vacsizunk csipeget még. 8 kor fürdés, tápszer és 9-re már alszik mindig.

2010. nov. 29. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Nekünk is tök ugyanez volt az evés korábban: reggel 7-8 között tápszer, 11 körül tízórai, 14 körül ebéd, 17 körül uzsi, majd a fürdés után 20-kor tápszer és alvás. Ez kb. 2 hónapja volt. Azóta próbálom az ebédet minél hamarábbra hozni, de most a 7 helyett fél7-kor pontban kukorékol: 7-7:30 reggeli 210 ml tápszer, 10-10:30 tízórai: gyümölcsmix van hogy gabonával, aztán alvás egy óra, 13 óra ebéd: főzelék, 17 óra uzsi, 20 óra vacsi 210 ml tápszer. Du. van, hogy alszik, de van, hogy nem, akkor hamarabb van fürdés.

Én át szeretnék lassan állni arra, hogy reggel tejital, Tízóraira egy alma, vagy reggeli velem a kenyérből, 11:30-12 körül ebéd, és utána alvás. De eddig még csak akkor bírja ki, hogy 12 körül aludjon, mikor baba-mama foglalkozáson vagyunk, és lefoglalja a sok gyerek, új játékok. Itthon nem tudom ébren tartani még addig. Arról nem is beszélve, hogy az ebéd még nem készül el addigra, mert délelőtt játszunk együtt... Szóval még én is próbálkozom.

Szerintem nálatok sok a 3-szori alvás. Inkább te is próbáld lassan akkor 2-szer letenni aludni, mindig ugyanakkor, majd egyszer. Nem megy ez egyik napról a másikra, sőt minden nap más, de pár hét, és meglesz.

2010. nov. 29. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Előző vagyok és Off, bocsi!

Hogy nem eszik a gyerkőc tejterméket, a kalciumot mivel pótolod? Gabonával? Azért eszik ennyi "müzlit"?

Mert mi is tejmentes diétán lennénk, de a doki HA-s tápszert azért írt, így azt isszuk. Egyébként meg zabtejet és rizstejet én is használok. Akkor nem is kellene, hogy tápszert igyon már? Egy éves a fiam is.

2010. nov. 29. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
szerintem nagyon jó a napirendetek és szerintem egy idő után be fog állni az alvás is. a kisfiam is így aludt mikor a 2 alvásról váltott az egyre. saját magának be fogja állítani, hogy mikor alszik, de ez elég hosszú folyamat volt nálunk, mert eléggé megkavarodott, és addig volt nálunk is nyűglődés. próbáld az ebéd előttit kihagyni, nem baj ha utána még kettőt alszik, és szerintem ilyen nincs, hogy hányszor kell aludni, ahányszor jól esik neki, ha ez nem zavarja az éjjeli alvását. és úgy látom, hogy nem. szóval szerintem ügyi vagy, ezt csak túl kell élni. majd meglátod, milyen ügyes lesz egyedül is. kitartás.
2010. nov. 29. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Sziasztok! Köszönöm a válaszokat! Probáltam huzni az időt 1 óráig, hogy akkor megetetem és aztán alszik, de 12-kor kidölt :) Most ébredezik éppen :) De már ez is haladás, mert már több mint 1 órája alszik!

Korábban aludt Ő rendesen csak meglátogattuk a távol élő nagyikat és felborult szinte minden és arra gondoltam, hogy akkor már megprobálok valamit változtatni...

Nekünk a doki nem ajánlotta a HA tápot, mert szerinte fölösleges azt adni a babának (itt nem részletezendő okok miatt, meg dőm sincs most leirni, de ha szeretnéd akkor kifejtem), ugyhogy mi csak rizstejet iszunk. (én ismert a szoptatás alatt nekem is tejmentes diétám volt) Ő azon avéleményen van hogy össze lehet szedni gyümölcsökből, zöldségekből és gabonákbol a szükséges fehérjét és kalciumot,de én azért jobban szeretem a kalciummal dusitott rizstejet adni a babának. Hangsulyoznám, hogy két hét mulva 1 éves lesz és kb 78 cm és 11-12kg...tehát kárára nem vált ez az étrend. Természetesen tertok itthon tápszert, ha esetleg ugy döntene, hogy nem akarja a rizstejet,de eddig még rendben vagyunk.

Ha kérdésed van ezzel kapcsolatban szivesen válaszolok rá.

Még egyszer köszönöm a válaszokat és a biztatást is!

Szép napot mindenkinek! ( Még mindig alszik a drágám :)

2010. nov. 29. 13:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!