Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit csináljak, hogy 17 hónapos...

Mit csináljak, hogy 17 hónapos kisfiam eljátsszon kicsit egyedül is?

Figyelt kérdés

Bármi házimunkát akarok elvégezni, jön utánam és csimpaszkodik fel rám, közben v. csak nyüszít v. rettenetesen elkezd sírni.

Nem tudok egész nap játszani vele. Nagyon keveset alszik már napközben, uh. nem tudom megcsinálni minden dolgomat abban a 1/2 - 1 órában.


2010. nov. 29. 10:13
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Vond be őt isa házimunkába! Amikor a mosógépbe pakolod a ruhákat, engedd, hogy ő is csinálja! Ugyanígy a portörlésben, teregetésben (igaz, hogy úgy, hogy a kezedbe adja a ruhákat) segíthet. A nem törékeny edényeket is be tudja tenni a szekrénybe. Így rengeteget tanul, fejlődik a kézügyessége,gondolkodása, testtudata, mozgáskészsége, szociális téren is előbbre jut. Te meg tudod végezni a dolgodat.
2010. nov. 29. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Elsőnek igaza van, próbáld meg bevonni mindenbe. Imádnak segíteni.Mondjuk így sem fogsz gyorsabban haladni a munkával, de legalább valahogy meglesz.

Az én nagyobbik fiam is ilyen volt, sose játszott egyedül, pedig elvileg szoktattam hozzá, próbáltam tanítani rá. Most 2és fél éves és pár hónapja tudom azt mondani, hogy már elvan néha egyedül.

Mi is azt csináltuk, hogy jött mindenhova velem, kezébe adtam a dolgokat, hogy csináld ezt-azt, így valahogy mindig elszöszölt. De nagyon nehéz volt, közben alig haladtam a munkával. Ráadásul nálunk nagyon pici a lakás, míg aludt, addig sem tudtam semmit csinálni.

2010. nov. 29. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Egyetértek az előttem szólókkal. Én főzés- mosogatás közbe hagyom, hogy kipakolja az alsó szekrényt, ahol a műanyag étel tárolok vannak, mosás után pedig a a ruhát adja a kezembe a teregetéshez. Takarítás közben pedig hintáztatom,és miközben pakolok, 1x-2x meglököm. Ha pedig nincs kedve hintázni akkor hagyom, hogy a felmosóval "felmoson"
2010. dec. 1. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!