Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mit csináljak, hogy 2 éves...

Mit csináljak, hogy 2 éves fiam eljátsszon egy kicsit egyedül is? Fog ez változni ha elkezdi a bölcsit?

Figyelt kérdés

Már születése óta próbáltam úgy nevelni, hogy egy kicsit hagytam egyedül is játszani és nem voltam mindig mellette. Legalábbis próbáltam. Viszont mióta közlekedik, mindig jön utánam ha elmegyek mellőle.

Már 2 éves de a helyzet nem változott.

Próbáltam, hogy sokat játszok vele és ilyenkor semmi mással nem foglalkozom, aztán elmegyek a dolgomat végezni (pl. mosogatás, főzés, stb.), ő jön utánam és ordít, lökdös, hogy menjek vele játszani.

Mit tehetnék még???


2011. júl. 31. 20:15
 1/3 anonim ***** válasza:
52%
Ne engedj neki. Ha látja,hogy nem teszed meg,amit akar,akkor fog egyedül is játszani.
2011. júl. 31. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Az én fiam meg pont egyedül szeret játszani, velünk nem.:(
2011. júl. 31. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Hát, el kell, hogy szomorítsalak, de a bölcsi első egy-két hónapjában ez csak még rosszabb lesz. Mivel egész nap nem lehet veled, az esti órákban rajtad fog csimpaszkodni, csak veled akar majd mindent csinálni, csak hogy babusgasd, játssz vele, olvass neki. Utána (pár hónap múlva) valószínűleg megtanul egyedül is játszani (a bölcsis gondozónénik nem fognak egész nap csak vele foglalkozni, koránál fogva pedig még nem fog a többiekkel együtt játszani), illetve 2,5-3 éves kora körül elkezd szerepjátszani, s akkor már a saját kitalált történeteit megbeszélgeti a játékaival.
2011. júl. 31. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!