Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért kel fel félóránként-órán...

Miért kel fel félóránként-óránként éjszaka 3,5 hónapos babánk?

Figyelt kérdés
Anyatejes.Napközben általában kibírja a 3 órát 2 etetésközt,akkor éjszaka miért nem?Leírnám a tegnapi napunkat:7 órakor cici aztán felkeltünk,felöltöztetem beraktam a bébihordozóba amíg összepakolok beágyazok stb,utána játék.9,45-kor kérte a cicit,közben bealudt kb 45 percre.Miután felkelt adtam még neki cicit.Utána játék.Kaja 1 órakor és 15.20-kor.Akkor aludt még 20 percet.Aztán kezdődött a nyűgölődés úgyhogy cici 16.40,17.20-kor de nem kellett neki és elaludni sem akart rajta.18.30-kor kapta el az álmosság,gyorsan fürdetés,kaja és elaludt.40 percre.Aztán felkelt és megint cici,ordítás.cici,ordítás.Úgy vettem észre hogy fájhat valamije ezért adtam neki nurofent.Utána elaludt és felkelt 9.30-kor amikor apa ringatta álomba.Következő kelés éjfélkor és onnantól kezdve óránként.Közbe mindig kap cicit.Mit csinálok rosszul?Visszanéztem az ezirányú kérdéseket és volt hogy vki azt tanácsolta hogy adjunk nekik tápszert éjszakára.Adjak neki?Egyébként 7 kilós a manónk.A válaszokat előre is köszönöm.
2009. jan. 16. 09:11
 1/6 anonim ***** válasza:
Nagyon hasonlóan visekedik-viselkedett négy és fél hós lányom. Miután már hetek óta felkelt két óránként, én adtam neki tápszert, nem sokat, csak azért, hogy meg tudjam etetni a szokott időben lefekvés előtt. Eszik belőle valamennyit, ez változó van ,hogy csak 10-20ml-t, van ,hogy egy egész adagot, majd átkéretőzik cicire és jól belakik anyatejjel. Boldogan alszik el, reggel hatig fel sem kel. Egy hétig csináltam ezt és most pár napja hozott eredményt.
2009. jan. 16. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
előző vagyok. ami még fontos: babám kilenckor tér nyugovóra. ha előtte elaludna kilenckor akkor is felkel. ő akkortól akar aludni. ha evett előtte ilyenkor csak teát kap-pár kortyot, hogy nehogy túletessem, esetleg engedem kicsit játszani, magától visszaalszik kislámpánál.bocs,babával írok
2009. jan. 16. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

próbáld meg a tápszert este, de ne várj csodát, először talán meg se eszi,e nyém se ette, most már inkább gyümölcsöt , almát adok, azt eszegeti, egy negyedet kb. nem ízlik neki még más ( 7 hós !!) és kétszer biztos felkel éjjel, ha másért nem, hát szomjas...

úgy látom, te sűrűn eteted, itatod, így sosem igazán éhes és egyszerre keveset eszik, nem telik el igazán azért nem alszik menjetek ki a hidegben is.... a levegő nagyon fontos a keringésének, ha nagy macera kimenni, akkor jól takard be és nyiss ablakot,vagy legalább a teraszra menjetek, (hoyg ne hűljön a szoba ablaknyitogatás miatt)

2009. jan. 16. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Nekem is 3,5 honapos a kislányom,leirom a mi napirendünket,talán segit.Reggel 6kor kel,cici,vissza alszik 8ig,9kor cici utána játék egészen 10.45ig alszik 30 percet,utána cici délben.Nézelődik utána játszik,13.30kor álmosodik,alszik 30 percet megint,mindig ennyit alszik nappal,14.30kor cici,játék,alszik megint egy picit,aztán 17kor cici megint,ezután már nem szokott aludni de már nyügösebb,18.45körül fürcsi,cici és alvás reggel 6igkb,van hogy 7ig is.Éjjel nem kell fel,3 hetes kora óta,de az első 3 hét kemény volt neki is nekem is,de megtanulta hogy éjjel alvás van.abban meg szerencsém van hogy nem kell fel enni.nappal jol eljátszunk vele,és estére elfárad.
2009. jan. 16. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Szerintem is alapvető gond,hogy nincs napirendetek.(Az előző válaszólóé pl.jó példa :))A babák szeretik tudni mi után mi következik,fontos a következetesség,minden mindig ugyanakkor történjen.Gyakori probléma,hogy amikor a baba nyöszörögni kezd a kiságyban azt hiszik itt az ideje felkelni,pedig ez azért van mert ők 40-45 perces ciklusokban alszanak,ami azt jelenti,hogy csak picit felstínesebben alszik,aztán megint álomba zuhan.Ha ilyenkor mégis felveszed kizökkented és felébred,ezért folyton álmos lesz.Fontos,hogy mindig kiságyban altasd,ne bébihordozó,kanapé,stb.,te is szeretsz a saját ágyadban aludni inkább mint hol itt,hol ott.Túl gyakran etetsz,ezért nem eszik eleget,ha nyűglődik nem feltétlen éhes.Tápszerrel nem mész semmire,csupán egy rossz szokásáról kell leszoktatni,amiről nem ő tehet! Ha bővebben érdekel írj priviben szívesen segítek!
2009. jan. 16. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Első vagyok. Nekem a védőnőm javasolta a módszert, mert azt mondta, ha szabad utat engedek ennek a viselkedésnek megcseréli a napszakokat. Lehet, hogy tényleg bemész hozzá minden nyikkanásra és ez a baj, de az is lehet, hogy keveset eszik nappal és ezt próbálja pótolni. Szerintem elsődlegesen a az éjszakai alvást kellene visszaállítani, aztán tartható napirendet kialakítani. Nem akarom hogy "elrontsd" a babád, de nekem bevált a tápszer. Megpróbálhatod azt is, hogy fejsz le tejet és azt mindig fix időben adod neki lefekvés előtt. Az enyém legalábbis többet eszik cumiból, cicin hamar elalszik és nem is tudom felébreszteni. Jól belakik cumiból és többet alszik.Nem tudom mióta csinálja így, de van hogy pár napig gyakran kelnek, aztán magától visszaáll a rend.
2009. jan. 16. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!