Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Sírós babák anyukái. Hogy...

Sírós babák anyukái. Hogy bírjátok?

Figyelt kérdés

Kislányom 8 hetes, egész nap sír.

Nem tudom őt megnyugtatni.

Hasfájásra már mindent kipróbáltunk.

Gondoltam, hogy éhes, sokszor teszem cicire, de mindegy utána is sír.

Tudom, hogy ilyenkor mindent sírással reagálnak le, de a folytonos sírás engem kikészít.

Sokan írják, hogy ez volt életük legboldogabb időszaka...nekem viszont nem az. Tudom gáz, de lassan már nem tudok mosolyogni, mert az egész napos sikítás-sírás nagyon leterhel. S persze sajnálom őt, és próbálok mindent megtenni, hogy ne legyen rossz neki, de lelkileg nagyon nehéz.


2010. nov. 29. 13:33
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
.
2010. nov. 29. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

szia, ha felveszed, ringatod és énekelsz neki, akkor is sír?orvos mit mond?

az enyém is nagyon sírós volt az elején, és én bizony nem szégyellem kimondnai, hogy örülök, hogy túlvagyunk rajta. később megértettem, hogy ő nagyon érzékeny gyerek. a mai napig az. (2 éves lesz december végén a kislányom). persze már nem sír naphosszat, de a bármiylen fajta kellemetlenség a mai napig megviseli. pl. most jön a 2 utolsó foga, hát mit monjdak. nagyon anyás lett, éjjel megint többször ébred, pedig mrár átaludta egy ideje.

azt tanácsolom, hogy ne hasolítsd őt más babájoz. nekem sajnos ezt anno senki nem mondta, és sokáig nagyon zavart, hogy ami más gyerekt abszolút nem zavar, az enyémből sírásrohamot vált ki.... mióta rájöttem, hogy ő ilyen és kész, így kell elfogadni, azóta sokkal könnyebb, nem hibáztatom magam, hogy így úgy rossz anya vagyok.

nem láttam anno az alagút végét én sem. most már látom, itt van az orrom előtt. :)

kitartást, majd jobb lesz!

2010. nov. 29. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Biztos nem konnyu,az en babam nem sirt csak amikor ehes volt.....vagyis amikor sirt en is cicit adtam es nem sirt tobbet.De az unokatesom kisfia ejjel-nappal sirt.Ha olbe vettuk sirt,az az mindig.Vannak ilyen siros babak.Azt irtad,hasfajasra mindent kiprobaltatok......Ezt probald ki....BONNISAN himalaja.Ha nem probaltatok.Es sok sikert,nektek.
2010. nov. 29. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Szia! Nálunk már szerencsére elmúlt ez az időszak, mert már 2 éves lesz a kisfiam, de még mindig emlékszem milyen szörnyű volt. Nekem fél éves koráig ordított, azt hittem sokszor, hogy megbolondulok. Nem tudok mást írni, csak azt, hogy kitartás, el fog múlni egyszer. Ha este elaludt a baba én mindig lementem legalább 10 percre egyedül sétálni, vagy csak a ház elé kiszellőztetni a fejem. Szerencsére anyukám majdnem mindap nap jött, nem is bírtam volna nélküle!
2010. nov. 29. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Tarts ki nem tart ez sokáig már! :) Enyém 3 hónapos koráig gyakorlatilag ránk volt nőve, mert én sem bírtam, ha sírt, így szinte állandóan kézben (ölben, háton, karon, hason, térden) volt. Úgy főztem, hogy kenguruban gubbasztott a hasamon. Így is takarítottunk. És már olyan réginek tűnik az egész, pedig csak másfél éve volt :)
2010. nov. 29. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

kislányom alig sírt, rendesen alud. aztán megszületett a fiam, és onnantól egy perc nyugtom nem volt. szó szerint mindig sírt. éjjel 8-11 alkalommal felkeltett, nappal 1 alkalommal aludt, max fél órát. ez ment 1 éves koráig. aki elment a ház előtt, azt hitte, bent nyúzzák a gyereket. aki látogatóba jött, sietve távozott. sokszor kikészültem, rengeteget sírtam, mikor nem volt a közelben. visszafolytottam a jelenlétében a feszültséget, mert állítólag megérzik és még jobban sírnak. ilyenkor hangosan énekeltem, ami általában megnyugtatta. de ha nem lettek volna a szülők két oldalról, biztosan sújosan kikészültem volna, talán nyugtatót is kellett volna szednem. és emellett persze törődni kellett az akkor majdnem 2 éves lányommal, akinek iszonyú szeretet éhsége volt és van.most 3 éves lesz a fiam, iszonyú eleven, de már vagy fél éve csak akkor kel fel éjjel, ha pisilni kell, nappal alszik 2 órát, és nagyon szuperül eljátszik egyedül is. átestem a nehéz időszakon, de megérte. naponta több alkalommal odaszaladnak hozzám, átölelnek és elsorolják, mennyire szeretnek. ez annyira jó érzés. hidd el, a kezdeti nehézségek egyszer elmúlnak és meghálálják a gondoskodást és a türelmet a gyerekek.

kitartás.

2010. nov. 29. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Szegénykém! Teljesen együttérzek Veled!

Nálunk is a nonstop visítás ment, minden reggel gyomorideggel keltem fel, hogy Istenem csak éljük túl ezt a napot. Szégyellem, de ez így volt. Aztán remegve vártam azt a bizonyos 3. hónapot, ami után minden jobb. Na nem lett. Kicsivel elmúlt 4 hónapos, amikor végre abbamaradt a hasfájás és a visítás.

Azóta minden reggel boldogan ébredek, bár most fogzik, és már szinte egy hónapja alig alszunk, de a mosolya és az, hogy minden nap megörvendeztet valami új dologgal kárpótol mindenért.

Kitartás, ezt sajnos túl kell élni. Meglátod hamarosan jobb, könnyebb lesz. Tudom, hogy kegyetlenül brutális ez az időszak, de minden nappal előrébb vagytok afelé, hogy könnyebb legyen. És sok-sok türelemmel próbálj meg lenni a Kicsid felé.

2010. nov. 29. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Ez nálunk is borzalmas időszak volt, én is örülök hogy túl vagyunk rajta, nálunk 3 hónapos koráig tartott, én a hasfájásra fogtam mert hát más baja tényleg nem lehetett, sétáltam vele fel alá a lakásban, énekeltem zenét hallgattunk, megmasszíroztam, megtornáztattam tettem a hasára meleget, minden szert kipróbáltunk, de igazából az idő oldotta meg. Próbálj meg egy kicsit kikapcsolódni, megkérni valakit, nagymamát, apukát, hogy vigyázzon rá egy kicsit te pedig menj el otthonról, és szellőztesd ki a fejed. Hidd el ez nagyon sokat segít, én legalábbis ilyenkor mindig újjászületve mentem haza.
2010. nov. 29. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Szia!


Ha már mindent kipróbáltál és mégis sír, akkor nem lehet, hogy fáj valamije? Mi pontosan így voltunk, az én kisfiam is nagyon sírt, és elvittük orvoshoz, ahol kiderült, hogy a fülecskéje fájt. Ha végképp nem hagyja abba a sírást, mindenképp nézze meg a doki szerintem.

2010. nov. 29. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Nem mondom, hogy most könnyebb lesz, de azért picit megnyugtat, hogy nem vagyok egyedül ezzel a problémával...

Tök nehéz, és erre nem lehet felkészülni. Nem is tudja az ember mire vállalkozik, amikor gyereket vállal. Persze minden csodája mellett.


Köszi, hogy válaszoltatok!

2010. nov. 29. 14:00
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!