Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Aki méri a babáját evések...

Aki méri a babáját evések után az hogy csinálja? Minden evés előtt és után is pucérra vetkőztetve? Mennyit kell ennie egy két hós kislánynak?

Figyelt kérdés
Mostanában nagyon nyűgös a babám és nem tudom eleget eszik-e ezért gondoltam elkezdem mérni. Folyton cicin lenne, és amit eszik gondolom mivel túl gyakran eszik nem elég neki.
2009. jan. 16. 11:17
 1/7 anonim ***** válasza:
tisztába tettem, majd megettem és újból lemértem.
2009. jan. 16. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
pelussal együtt méred le evés után?
2009. jan. 16. 11:25
 3/7 anonim ***** válasza:
Az a lényeg, hogy ne öltöztesd át, pelenkázd át a két mérés között. Itt csak a különbséget kell nézni, az mutatja, hogy a tejcsitől mennyit változott a súlya. Nem biztos, de nem a testsúlya egyhatodát kell megenni naponta? Ezt osztani kell azzal ahányszor eszik egy nap...
2009. jan. 16. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
igen pelussal mérem le előtte és utána is. nem cserélem le.
2009. jan. 16. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Szia!

Nem kell levetkőztetni,csak ne ugyanabba a ruhába és pelusba etesd+ és utána mérd le +int! Ha tisztába teszed akkor öltöztesd vissza mérd le,etesd + és mérd + újra és az eredmény,hogy mennyit evett!

Hány hónapos a kicsi? Mert 3-6-9 hónaposan fejlődési időszakok amikor többet esznek.Kínáld + mind a két cicidből és az utolsóval kezd a következő etetést.Így több tejcit fog termelni a cicid több inger éri és később újra elég lesz az 1ik is. De a fogzás miatt is ciciznek sokat.

Nekünk is volt ,hogy +ijedtem nem elég a tejcim,de a doktornéninél és a védőnéninél a mérleg +nyugtatott hízott a kislányom.Szóval inkább cicifüggő lett a csöppöm:).

Ha nem fogy a kicsid akkor nincs gond és nem kell pótolnod tápszerrel.

Kitartás! Remélem tudtam segíteni.

6,5 hónapos kislány anyukája

2009. jan. 16. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Dehogy!!! Nem kell levetkőztetni, csak az a lényeg, hogy mikor kaja előtt reméled, kaja után is ugyanabban, ugyanúgy változatlan öltözékben mérd le és a különbözetet ette meg a kicsi. Ha bekakál, akkor kákával együtt, csak mérés után tedd tisztába. Fölösleges vetkőztetni, nem a súlyára vagy kíváncsi, hanem hogy mennyit evett. Én mikor úgy gondoltam talán eleget szopott megmértem. 2 hósan azt hiszem 100-120 körül szopott egyszerre, és általában 2-3 óránként kérte, de volt hogy óránként. A dokinőm azt mondta rengeteget eszik, meg hogy álljunk be egy rendszerre és éjszaka se hagyjam 4-5 óránál többet aludni. Na ezt 2 napig bírtam, mint egy zombi úgy néztem ki. És nekünk az igény szerinti szopi jött be.

LEhet hogy kevesebbet eszik egyszerre, nem mindig kér egyformán, van hogy kér 120-130-at van hogy csak 80-90-et, mikor hogy. Ha már nagyon bukja vissza, akkor biztos elég. Az én lányom mohó volt, és sokszor drasztikusan már nem adtam többet, mert hihetetlen sokat evett már és még mindig kérte. Akkor ne adja neki csak, ha már nagyon túrósat büfizik, olyankor érdemes várni fél órát, addig ringatni, nehogy pocifájás legyen belőle. Hidd a baba tudja mire van szüksége. Én a méréssel már csak felidegesítettem magam, aztán nem mértem. :)

Viszont jó tudni, ez biztos, 1-2 hétig mérni érdemes ha bizonytalan vagy.

Sok sikert és jó babázást.


1 éves huncut kislány anyukája

2009. jan. 16. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
köszi a segítséget, két hós a lányka. én is csak megnyugtatásként akarom mérni egy két hétig, addig kölcsönzök egyet. eleinte 30dkg-okat hízott aztán már csak 19-et hetente. most megyünk majd dokihoz 20án akkor kiderül hogy most is hízik e rendesen, ha nem akkor mérni fogom kicsit.
2009. jan. 16. 11:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!