Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit szoktatok játszani 7...

Mit szoktatok játszani 7 hónapos babátokkal? Milyen játékok érdeklik?

Figyelt kérdés
2009. jan. 16. 11:28
 1/3 anonim ***** válasza:
Szia! Az én lányom 7,5 hónapos. Neki már tetszenek a kézzel játszott játékok pl. kerekecske, gombocska..., vagy mikor oda nyújtom a tenyerem akkor beletapsizik az övével, amihez egy kis mondókát mondok neki, kukucskajáték is nagyon jó, SŐT már ha jó kedve van süti a pogácsát is:). Tárgyi játékok közül újabban nagyon oda van a labdákért, búgó csigáért, és most kezdi a nyomogatós-zenélős játékok lényegét megérteni:)...
2009. jan. 16. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Amikor 7 hónapos volt a kisfiam, a következő játékokat szerette nagyon:

- mindenféle műanyag, fa, könnyű fém tál és edényt adtam oda neki, amiket egymásba lehet rakosgatni nagyságuknak megfelelően, vagy össze lehet ütögetni, és egyéb konyhai eszközöket, amik nem veszélyesek,

- teniszlabdát, vagy hasonló nagyságú más labdát gurítottunk, ami után lehet gyorsan mászni,

- körbejártuk (másztuk) a lakást, megismerkedtünk a berendezéssel,

- különböző csörgőkkel "zenéltünk" (még mindig szerette, mostmár összeütögette, járókából kidobálta őket)

- nagy méretű plüssállatokkal és párnákkal játszottunk, amikkel jól lehet bírkózni,

- ezen kívül mindig sokat beszéltem, énekeltem, mondókáztam neki, még az általános iskolás énekkönyveket is előszedte a férjem neki, hogy többfélét énekeljek.


Tudom nem a hagyományos játékok ezek, de ő egy nagyon eleven és mozgékony kisfiú, úgyhogy vele nem nagyon lehet képeskönyvet nézegetni, vagy hasonló ülő elfoglaltságot játszani.

Remélem, tudtam valamit segíteni és te is megtalálod a te babád személyiségének megfelelő játékokat!

2009. jan. 16. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Az én lányom 8 hós lesz.

A kukucska játék nem igen érdekli, viszont a süti-süti pogácsára már üti össze a kezeit :)

Ő még nem mászik, ülni nagyon szeret. Kockákkal, csörgőkkel, neki való kiskönyvekkel szoktunk játszani.

Dögönyözni szoktam, azt nagyon szereti-nagyokat kacag.

Énekelek neki és sokat "beszélgetünk", rengeteget, elég sokat beszél...

Imád integetni-boldognak boldogtalannak integet. Van, hogy megállunk a tükör előtt és integetünk a babának. Akár 10 percig is. Közben ordítja tá-tá :) Élvezi.

2009. jan. 16. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!