Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mivel töltitek a napotokat...

Mivel töltitek a napotokat tíz hónapos babátokkal? Mit szoktatok vele játszani? Kíváncsi lennék napi programotokra.

Figyelt kérdés
2011. okt. 1. 18:13
 1/2 wartburg353s ***** válasza:
a kisfiam reggel 7-kor ébred, akkor kicsit beszélgetek hozzá, nevetgélünk, kap reggelit, én is eszem, aztán követeli, hogy vigyem ki. Jól felöltöztetem, és mivel kertes házban lakunk, egy csomó látnivaló van az udvaron (macskák, galambok, kutyus). Ha megunta, átmegyünk a dédihez, aki nem messze lakik, én beszélgetek, ő meg a szőnyegen játszik az apukája egykori játékaival. Amikor kellőképpen elálmosodott, leteszem aludni, én meg gyorsan próbálok főzni vmit, először is neki, mert ébredéskor éhes, bár a dédinél úgyis kapott tízórait. Ebédelünk, mosogatok, addig neki járóka játékokkal, ha nem akar játszani, éneklek vagy mondókákat mondok neki, vagy ha nem vevő rá, sír szegénykém. Aztán bemegyünk a szobába, játszunk vmi játékkal, pl. gurítjuk a labdát egymásnak, vagy ahova éppen gurul, mászik ide-oda és minden érdekli, meg ki is lehet menni. Közben uzsi. Aztán délutáni alvás nekem meg házimunka, aztán várjuk apát, kint az udvaron, és az nagy öröm, hogy hazajön. Nézzük a vonatokat, mert a kertünkből látni lehet őket, és a fiam vmiért imádja. Este könyveket nézegetünk (azokat a kemény hajtogatósakat). Vacsora. Ha a kisfiam álmosodik, fürdés, már nagyon szereti a fürdőkacsákat meg halacskákat, szóval legalább 20 percig lubickol, aztán alvás.
2011. okt. 1. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Reggel 8 körül felkel, kicsit beszélgetek/játszok vele, mielőtt bármit is csinálnánk! Megreggelizünk, átmegyünk a boltba bevásárolni, tízóraira valami gyümit eszik, majd 11 körül általában bólint egy fél órát! Megebédel 1 körül, játszunk, majd a délutáni alvás olyan 2 körül van, általában 2 órát alszik! Utána kicsit játszunk, uzsi, kimegyünk hintázni, sétálni, stb.! Olyan 7 körül eszik egy kis tejpépet, közben a férjem addigra már haza ér, és amíg ők játszanak, addig én megfőzök a következő napra! 9 körül fürcsi, vacsi, és alvás! Nem minden napunk így telik, de azért általában igen, ha itthon vagyunk! Hetente egy nap van, amikor mindent alaposan kitakarítok, akkor szüleim elviszik egy délelőttre, vagy egy délutánra! Így a hét többi napján elég csak össze söpörnöm, meg az alapvető kis apróságokat megcsinálni!
2011. okt. 2. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!