Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » A 3,5 hónapos 7,2 kg-os...

A 3,5 hónapos 7,2 kg-os kisfiamnak adhatnék már almát?

Figyelt kérdés
Három hete teljesen elment a tejem, ezért tápszerrel pótolom. Nem tudom, hogy adhatok-e már neki almát, ha igen, mennyit, és hogy kell elkészíteni? Tapasztalatlan vagyok, gyakorlott anyukák segítségét kérném.
2009. jan. 16. 14:25
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Vegyel alma reszelot a haztartasi boltban, 100 Ft-os boltban. Olyan reszelo legyen, ami teljesn pepesse reszeli le az almat, olyanna, amit boltban uveges bebietelkent tudsz venni. Reszeld le, es etesd meg vele. De talan meg varni kellene vele. Az az igazsag, hogy en szoptattam, ezert nem tudom, hogy a tapszeres babaknal ennyi idosen lehet e mar adni, de azt tudom, hogy valahogy a taplalasuk picit elter.

Esetleg vegyel neki a boltban uveges etelt, azon rajta van a leiras, mennyi idosnek adhatod.

Ha mas nem ir neked, akkor talan meg par hetet varjal az almaval.

2009. jan. 16. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Szerintem nyugodtan adhatsz!

Boldog babázást kíván 8 hónapos anyuka!

2009. jan. 16. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Én 3,5 hónaposan adtam neki először. Alma reszelőn lereszeltem és adtam neki 5-6 kiskanállal, majd a következőnap többet csináltam. A végén már botmixerrel turmixoltam. A 4 nap már raktam hozzá barackot.

A doktornővel meg lehet kiíratni sinlacot és amikor híg lett akkor azzal sűrítettem. Nagyon szerette a kisfiam.

Sok sikert a hozzátápláláshoz.

Majd amikor megszokta a gyümölcsöt akkor jöhet a főzelék amihez kitűnő a sinlac.

2009. jan. 16. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Mi most lettünk 4 hónaposak (sajnos tápszeresek voltunk 1 hónapos korunktól). Egy hete kezdtem el az almát, lereszeltem, először csak egy kis levet adtam neki, aztán másnaptól a pépet. Elég macerás rászoktatni, de a végén már nyeli, mint kacsa a nokedlit. :) Adhatod neki 1 hétig, aztán keverheted barackkal is. De mivel ilyenkor csak konzerves vagy fagyasztott barackot kapsz (ami tele van cukorral), inkább azt csináld, hogy vegyél Hipp alma-barack hamikát, és azt add neki. Két napig lehet a nyitott üveget hűtőben tartani, de két nap alatt megeszi simán!!!
2009. jan. 16. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!