Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Szerintetek rendben van ez...

Szerintetek rendben van ez így? Másfél éves kislányom húsféléből csak virslit és párizsit hajlandó elfogadni. Azokból csakis jó minőségűt adok neki, de majdnem minden nap.

Figyelt kérdés
Lehet ebből baj?
2010. nov. 30. 14:09
 1/7 anonim ***** válasza:
próbálj darált húst adni ..mar mind spagetti vagy fasírt esetleg hamburger az én fiam mindjárt be tölti az 5 de k.b.2eves volt mikor elkezdet száraz húsféléket enni szerintem nehéz volt neki elrágni mert ha adtam neki addig csámcsogta míg gombocotat csinált belül-ük asztan meg egyszerűen kiköpte...
2010. nov. 30. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
0%

Hiába veszel füstlit vagy juhbeleset, 1500/ kg- ért, egyik sem látott sok húst! 1 virsliben párizsiban a negyede ha hús, a többi szalonna bőr szója! Akkor màr inkább kolbász, abban több a hús, debreceni!

Nem jut elég fehérjéhez a szervezete ha nem eszik rendes húst!

Ne adj neki virslit parizelt, majd megeszi a sima húst! Süssetek együtt rántott húst, had nézze ahogy panírozod, fasirtot együtt formáljátok!

Vágd apróra a sült vagy főtt húst és keverd bele a főzelékbe.

Töltött paprika, paradicsomos gombóc!

2010. nov. 30. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

köszönöm a válaszokat

a töltött paprika kedvenc volt, de megunta

régebben ette a húst,mostanában köpi ki

megpróbálom a főzelékbe csempészni majd

2010. nov. 30. 14:28
 4/7 anonim ***** válasza:
Kedves utolsó (14:19), ha egy gyermek, ilyen korú, nem eszi meg a húst, akkor a fejed tetejére is állhatsz, akkor sem fogja megenni. Gondolom Te sem tömnéd meg erőszakkal a gyereked, ha ez lenne a helyzet. Kedves kérdező, 22 hónapos kislányom sem eszi meg a húst más formában, mint virsli és parizer. Ritkán előfordul, hogy spagetti evéskor csúszik neki némi darált husi, de általában kiköpi, ha megérzi, hogy az is került a szájába, a sült/rántott húsokat (semmilyen húst, akár csirke, akár pulyka, akár sertés stb.) élből elutasítja, ha olyanja van, ritkán megeszi a fasírtot, de ennyi. Én is azt vettem észre, hogy ha netán a szájába is veszi a rántott husit véletlenül, rágja, rágja, de aztán egy darabban kiköpi, mintha nem tudná rendesen megrágni. A gyermekorvosunk szerint, ha eszik elég tejterméket (sajt, vaj, túró, joghurt stb.), mondjuk úgy naponta kétszer valamit, ha keveset is egyszerre, akkor jut elég állati fehérje származék a szervezetébe. És majd megeszi a húst, nem kell erőltetni.
2010. nov. 30. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Leírnám a saját kis történetemet,hogy lásd nem vagy egyedül. :) A kisfiunk hamarosan 2 éves lesz,hasonlóan állunk a húsevéssel.Igaz,ő elfogad egy-egy falatot,de nem jellemző.(pl. rántott hús,natúr sült hús)

Én magam pedig nagyjából sosem ettem húst.Azért "nagyjából",mert édesanyám elbeszélése alapján kb. 3 éves koromig elnyammogtam 1-2 falatot,azóta semmit.A hús puszta látványától is irtózom,nagy erő kell ahhoz,hogy elkészítsek egy húst tartalmazó ételt.Sajnos ez van és akármennyire is szeretném,a kisfiamnak sem kell.Remélem változik majd a helyzet,nagyon remélem.

Tudod te is biztosan,hiszen mindenhol hangsúlyozzák,hogy a fejlődő szervezetnek állati eredetű dolgokra is szüksége van.De ha egyszer nem megy,akkor nem tudod és nem is szabad erőltetni.Talán idővel megszereti a kislányod.

Az én esetemben a húsevésnek semmilyen köbetkezménye nem lett,egészséges vagyok (koppkopp) ritkán betegszem meg,minden rendben.

Ne aggódj!

2010. dec. 1. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

*bocsánat,szóval az utolsó mondatban elírtam :)

Annak nem lett semmi negatív következménye,hogy NEM ettem húst.

2010. dec. 1. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
köszi a válaszod, hát igen, végülis ha egyébként változatosan eszel, nagy baj nem lehet
2010. dec. 1. 13:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!