Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Szerintetek gáz, ha apuka azt...

Szerintetek gáz, ha apuka azt mondja fél éves fiának, hogy fingottál? Meg a nyuszira, hogy gyere fiam, tépd szét a nyulat? Engem kicsit idegesít. Imádja a gyerekét, sokat foglalkozik vele, de ez nekem alpári. Csak nekem? Én dramatizálom túl?

Figyelt kérdés
2010. nov. 30. 14:40
1 2
 1/17 A kérdező kommentje:
Úgy értem beszélhetne vele szépen is. Apuka nem kocsmatündér, csak vannak dolgai... Nem akarom hogy harcost vagy trógert neveljen belőle.
2010. nov. 30. 14:41
 2/17 anonim ***** válasza:
73%

Nekem ez nagyon messze van az alpáritól. Miért kellene gügyögnie? A férfiak nagy többsége alapból képtelen az utyulu-putyuluzásra.

Én jót röhögnék rajta...

2010. nov. 30. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
50%
Szerintem ne csinálj ekkora problémát ebből. Ad 1: ahhoz, hogy tróger legyen belőle, ahhoz a gyerek is kell erre elég erős hajlammal, ad 2: van a gyereknek anyja is, tehát ott vagy te, hogy ezt megakadályozd!
2010. nov. 30. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
56%
örülj neki, h foglalkozik vele. csatlakozom, jót röhögnék rajta.
2010. nov. 30. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
79%

Nekem anyósom ugyanilyen:

pl: a gyerek besz@rt, nem bekakilt

segge van, nem feneke/popsija

fingott, nem pukizott

És ha valamiért elkezd sírni, anyós: "Mi történt b@ssza meg a kutya f@sza?"


Szerencsére a fiam apja nem örökölte az anyjától a szép beszédet, de én a helyedben rászólnék, hogy kicsit finomabban. Nem kell utyulu-putyulizni, a nyávogást én sem szeretem, de mennyivel szebben hangzik egy kisbaba esetében, hogy pukizott, mint az hogy fingott...

2010. nov. 30. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
51%

Nálunk is egyébként ami hangos, az puki, aminek szaga is van, az ping vagy fing. (Tudod, bölcs Salamon mondá vala, hangos fingnak nincsen szaga. De amelyik sunyi, lapos, annak szaga irtózatos.) Kicsit offoltam, bocsi, de eszembe jutott.

Szóval szerintem legyél egy kicsit lazább, a gyerekvállalás-gyereknevelés nem vérre menő sport.

Szerintem tök jó fej párod lehet, én ezen a tépd szét a nyuszit dolgon jót röhögtem például.

2010. nov. 30. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
75%
Az én uramra rá szoktam szolni: A gyerek nem sz@rik, hanem kakil, és nem fingik, hanem pukizik..! Ha zavar jegyezd meg neki te is tréfásan!! ne haragosan...
2010. nov. 30. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:
Örülök, hogy szerintetek én dramatizálom túl. Ez a jobbik verzió. Próbálok lazább lenni. köszönöm
2010. nov. 30. 14:54
 9/17 anonim ***** válasza:
53%

Szerintem nem gáz, hallottam már cifrábbat is, ami tényleg alpári. A fingás meg fingás, egyáltalán nem finomabb szó rá a puki. Mi is mondjuk néha a férjemmel, hogy BESZ@RT a gyerek, mert kaki és kaki között is van különbség, és bizony néha olyat sikerül produkálnia, amire apa azt modja, ez már sz@r volt, mikor megetted is. NEm tudok érte haragudni, mert tényleg borzasztó:)

A nyúlon meg én is kuncogtam:)

2010. nov. 30. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
73%
Szerintem meg GÁZ, ugyanis egy kisbabáról beszélünk. Aztán majd csodálkoztok, hogy milyen szavakat fog mondani a gyerkőc az oviban. Nem vagyok prűd, de szerintem a gügyögés és a vagány apukás beszélgetés között vannak fokozatok. Amikor majd beülnek egy sörre valahova 17-18 év múlva, akkor jöhet az ilyen beszéd, de egy kisgyerek előtt igenis másképp kell beszélni, és pont erre vannak a szavak gyerekmegfelelői, mint a fing helyett a puki, vagy a szar helyett a kaki. Oké, hogy most még csak 6 hónapos, de már most is issza magába a szavakat, ahogy beszéltek előtte. Én megkérném a férjemet, hogy vegyen vissza kicsit. Amúgy az tényleg dicséretes, hogy foglalkozik a babával, csak minőségben is legyen ott. Bocs, ha valakinek megbántottam az érzéseit, szerintem a gyerek az gyerek, nem kell felnőttként kezelni.
2010. nov. 30. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!