Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » A kisfiúk fitymáját minden...

A kisfiúk fitymáját minden esetben felrántják?

Figyelt kérdés
Nem lehet elkerülni valahogy ezt a durva módszert? Még csak 5 hónapos a fiam de nem tudom elviselni a gondolatot sem, hogy valaki ekkora fájdalmat okozzon neki az én beleegyezésemmel... mindig így csinálják? Vagy van rá valami kíméletesebb módszer?
2009. jan. 16. 17:44
 1/5 anonim ***** válasza:
60%
Miért akarod az 5 hónapos fiad fitymáját felrántatni?
2009. jan. 16. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
62%
Nem szabad macerálni , 2 éves kor körül már a gyerek magától megoldja a problémát (hátrahuzza a bőrt mert kiváncsi).Ha akkor nem lehet hátrahúzni akkor a doki érzéstelenítő krémmel lekeni és kiméletesen egy szondával lefejti a makkról.Rángatni,feltépni nem szabad!
2009. jan. 16. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
74%

Itt nagyon megoszlik a vélemény. Mi első perctől kezdve huzogatjuk neki, ezért nem tapad le, és a krémek, pisi néha kaki is belekerül. Ezt ugya ki kell törölgetni.

Most 5 hónapos és olyan szépen feljön a bör neki, és még sosem volt piros sem a kukaca. Szóval igy az övét biztos nem kell felrántani.

2009. jan. 16. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
71%
én mindenféle képpen azt javaslom hogy elsö perctöl kezdve egy kicsit huzogatni kell nehogy letapadjon én a saját hibámbol sajnos megtanultam mert az elsö kisfiamnak nem huzgáltam mert féltem hogy baja lesz most 7 éves és már kétszer rántota fel neki a doki és még most se jött hejre ezért lelkiismeret furdalásom is van hiszen valoszinü hogy én rontotam el ,ne félj tölle nyugottan huzgáld fürdéskor
2009. jan. 16. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
nem akarom az 5 hónapos fiam fitymáját felrántani, válaszolom az első kérdezőnek, nem erre irányult a kérdésem. Úgy látom, az az általános gyakorlat, hogy 2 éves korig nem piszkálják, aztán ha magától nem lehet felhúzni akkor az orvos felrántja, rengeteg helyen hallom, olvasom. Azt szerettem volna tudni, hogy ezt mindig, mindenhol így csinálják-e, van-e rá kíméletesebb módszer, tehetek-e én valamit már most, hogy ne legyen erre szükség...
2009. jan. 17. 16:05

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!