Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 14 hónapos lányom köpköd,...

14 hónapos lányom köpköd, csapkod evés közben, etetőszéket is utálja, mit kell tenni? Következetesen? Vagy ráhagyni, csak egyen legalább?

Figyelt kérdés
14 hónapos a lányom.78 centi 8.5 kiló szóval amúgy se az a nehéz súly.Most volt beteg nemrég, még kevesebbet evett. A lényeg,hogy odaültetem az etetőszékébe és ott szeretném etetni, de alig akar vmit elfogadni.Ha elé teszem,hogy csipegessen, ledobálja, szétköpködi, szájába nyúl stb. Pedig mindannyian ott ülünk, a nagyobb testvére is az asztalnál eszik, igyekszünk egyszerre enni. A kanalas dolgokat is kiveri a kezemből. Az nem lehet hogy nem éhes! Úgy kell trükköznöm hogy pár falatot belediktáljak. Anyósom szerint ha szétdobálja, szétköpködi, akkor ki kell venni az etetőszékből és közölni vele,hogy jó akkor vége az evésnek. És akkor leszokna a dobálózásról. Bejött ez már valakinek? Én jelenleg örülök, ha valamit egyáltalán eszik, sokszor menet közben játék közben etetem. Tudom ez nem jó, dehát nem nézhetem,hogy egész nap 2x2 deci tápszeren "él".
2010. dec. 1. 10:42
 1/1 anonim ***** válasza:

Én is azt csinálom amit anyosod mondott ha nem akar szépen enni akor mehet ha éhes lesz akor eszik.

A játék azért nem jo mert a nagylányomal is ezt tetem de most 5 éves és nem tud ugy enni hogy valami legyen a kezében az oviban si igy eszik.

Kisfiamnál viszont kiveszem leteszem és mehet ha nem hajlando szépen enni.Ilyenkor általában sir ilyenkor visszateszem és ha megint dobál köpköd stb akkor mehet és már nem teszem vissza mert biztos csak játszik de nem éhes.Következö evésnél olyan szépen eszik mint a kisangyal.

Ő sem nagy evő.

17 hos 9kilo és 87cm.

2010. dec. 10. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!