Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hozzátáplálásban segítesz?...

Hozzátáplálásban segítesz? Elkezdtem alma+keksz kóstoltatást (alma magában nagyon savanyú volt). Adtam pár kanál levet is. Hogyan tovább?

Figyelt kérdés

1.Hány napig kóstoltassam az almát?

2.Mekkora mennyiség vált ki egy szopit?

3.Csak akkor kezdjem el pl. banán kóstoltatást, ha már almából megeszik egy rendes mennyiséget?

4. Mikor kezdjem el a déli főzeléket, és mi legyen az első?


2010. dec. 1. 12:32
 1/5 anonim ***** válasza:

Mennyi idős a kicsi?


1. Első körben alma, répa, krumpli, a kekszet még nem kéne. Fokozatosan emelheted a mennyiséget, és ha úgy látod, hogy nincs tőle baj, adhatsz neki annyit, amennyit elfogad.


2. Ez babafüggő.. ha szopi előtt kanalaztok, utána tedd cicire, és ha nem kér, akkor nála az volt a mennyiség. Az én fiamnál ez nagyjából 16-180 ml volt.


3. Nem kell megvárnod, hogy teljes adagot egyen almából, kóstoltathatsz vele mást is.


4. Első főzi krumpli, répa, almát is főzhetsz bele.

2010. dec. 1. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Ja és főzeléket csak akkor kezdtem vele kóstoltatni, ha már megbarátkozott a kanállal és néhány gyümölccsel.
2010. dec. 1. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Szia!

Szerintem sem adjál neki még kekszet!

Ha nem megy az alma, szelj bele 3-4 karika banánt, az megédesíti.Én kb2 napig kóstoltattam egy ízt, aztán vártam egy napot, és utána egy másikat.Annyit evett mindig amennyit akart.én a sütőtököt próbáltam először, az nagyon bejött, minden gyerek szereti.De pl.az én babám, a főzeléket jobban szerette, mint a gyümit, így azzal váltottuk ki az első étkezést délben.De egyébként szerintem mindegy mivel kezded, csak a sütőtök a legédesebb.

Minálunk 190g főzelék váltott ki egy étkezést, ami pont egy babakaja.

Ha van kérdésed szívesen váaszolok priviben is, itt is.Jó kajcsizást:)

2010. dec. 1. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Akkor baj, hogy adtam kekszet?

Ja, 5.5 hónapos.

2010. dec. 1. 13:27
 5/5 A kérdező kommentje:
Még annyit, hogy sütőtököt és gesztenyét hogyan kell elkészíteni? És ezeket magukban adom, vagy krumplival?
2010. dec. 1. 13:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!