Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Aggódom,2 éves kisfiam semmive...

Aggódom,2 éves kisfiam semmivel nem hajlandó játszani (akkor sem, ha odaülök mellé), inkább a Minimaxot nézné egész nap, mit tegyek?

Figyelt kérdés
Beadjam inkább bölcsibe?, engem nagyon idegesít, hogy nem játszik semmit, csak tv-zik egész nap. Hogy fejlődik így a képessége.... stb., de akkor meg hisztizi,, ha kikapcsolom.
2010. dec. 1. 12:36
 1/6 anonim ***** válasza:
Kapcsold csak ki, vagy beszéld meg vele h mondjuk reggel és egy kicsit este nézheti és nem egész nap. És vidd el egy játékboltba h ő válasszon magának valami játékot ami esetleg érdekli. Hátha, beválik.... Csak tipp
2010. dec. 1. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Figyelj, Te vagy az anyukája, Te irányítasz! Ne engedd, hogy már 2 évesen ő mondja meg, mi legyen, mi lesz így később??? Egyszerűen kapcsold ki a TV-t, és mondd neki, hogy este megnézhet 2 mesét és kész. Vegyetek néhány izgis játékot, segítsen neked a házimunkában, énekelj neki, mesélj, tanuljatok mondókát. Ha hagyod, hogy így a fejedre nőjjön, később megnézheted magad!
2010. dec. 1. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Mininaxon mutassa meg a reklámban melyik játékot szeretné.:-))Óvatosan egyre kevesebbett engedd neki a tv nézést.Inkább játsz vele ,majd megmutatja mit szeretne kapni.De biztos nem lesz egyszerű,rákapott a kis krapek a mesékre.Csak ne drasztikusan,.vezesd be hogy mindig egy adott időben nézhesse csak.
2010. dec. 1. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Igazából nem értem, hogy egy 2 éves, hogyan lett ennyi idős korára Minimax "függő"?

De, hogy a kérdésedre is válaszoljak:

Az a baj a TV-vel, hogy túlságosan eltereli a gyerekek figyelmét és nehéz lesz ebből kizökkenteni, ha már megszokta.

Mindenesetre ha hisztizik is miatta,próbálj meg következetesebb lenni. Tereld el, kösd le valami mással a figyelmét. Olvassatok, rajzoljatok, bírkózzatok, sétáljatok (most akár szánkóval:), ha annyira a jétákok nem kötik le. Az én kisfiam is oda van pl. a "Verdák"-ért, de van ilyen könyve és kártyája és szívesen játszik velük, nézegeti , a kártyákban kiválogatjuk az egyformákat stb. - nem akarom, hogy csak filmen bámulja a mesét. Ha van kedvenc mesefigurája kisfiadnak, esetleg vegyetek vmi ahhoz kapcsolódó játékot, de a TV-t semmiképp ne engedd folyamatosan. Vagy próbáljatok meg bábozni... hátha. Egyszerűen lehet, hogy csak a te társaságod kellene, hogy beinduljon a játék. Egy 2 éves még nem nagyon játszik el egyedül, főleg ha nem is tudja mit játsszon a játékaival. Meg kell mutatni neki, szituációkat eljátszani, ami könnyen értehtő... olyan hétköznapi. Kisfiam még nagyon szeret pl. "doktorosat" játszani, vagy főzni. Ad nekem gyógyszert, megmasszírozza ott ahol fáj, bekrémezi stb., főz nekem finom főzelékeket. Lehet, hogy ilyen hétköznapi dolgokkal jobban el tudnád terelni a figyelmét, vondd be a főzésbe, takarításba... Ennyi jutott most az eszembe...sok sikert!

2010. dec. 1. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

szia, hát ha már így alakult...én úgy csinálnám, hogy szép fokozatosan terelném a figyelmét. először leülnék vele játszani én valami érdekeset. valami biztosan érdekelné még a minimaxon kívül, ezt neked kell kitapasztalni. aztán ha néha sikerül, akkor közölném vele kedvesen de határozottan, hogy anya nem jól tette, amikor engedte hogy ilyen sokat nézd a tévét, mert nem tesz jót a szemecskéidnek. úgyhogy mától kezdve csak ekkor meg ekkor nézzük a tévét, jó? (esetleg olyankor te is ott lehetsz vele, és megbeszélhetitek, amit lát). helyette ezt meg ezt lehet játszani....persze hogy fog hisztizni, de bele kell majd törődnie. és talán arra is rájön, hogy vannak érdekes dolgok még a tévén kívül. a hisztinek ne engedj semmiképpen. de ne hagyd ott hogy majd megunod kisfiam a hisztit, mert végül is te tehetsz róla, hogy így rászokott. hanem tereld el a figyemét .adott esetben akár még le is mehettek kicsit hógolyózni vagy valami ilyesmi, biztos tetszik neki is a hó, a gyerekek szeretni szokták. szépen majd megszokja, hogy nem egy mindig a hüyle masina. most még ne késő leszoktatni róla.

2 éves kislány anyukája

2010. dec. 1. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Két és fél éves a fiam, és rászokott a számítógépre.

Kifigyelte,h hol kell bekapcsolni, bejelentkezik az én fiókomba, elindítja a mozzillát, és addig nyávog, míg bekapcsolom neki a Verdákat.


Szóval tudom, h min mész keresztül. Utálom, h számítógépezik, szóval muszáj lefoglalnom egész nap, mert ha picit unatkozik, egyből ide ül. Hiába szép szó, hiába kiabáltam vele, volt büntetésben is azért, mert bekapcsolta a gépet,semmi nem használ.


Egész nap velem van, együtt főzünk, takarítunk, játszunk.

Este az apjával szoktak kicsit mesét nézni.


Ismerek egy kisfiút, három éves múlt, 2 tévéjük van,plusz a számítógép, náluk mind a háromnak menni kell egyszerre, különben hisztizik. Ezt nem szabad megvárni, a mese előtt nem fejlődik, nem szocializálódik, csak bámul maga elé, mindenképpen káros.


Szóval szerintem is vegyél neki játékot, mondjuk konyhát, agy autópályát, parkolót, vagy amit szeretne, és játsszon azokkal. Neked kell kedvet csinálni neki hozzá, üljetek le, játszatok együtt, vedd rá, h a képzeletét is használja kicsit, találjatok i történeteket, mi ha már végképp unatkozunk, akadálypályát szoktunk csinálni a szobából, és nagyokat nevetünk. :)

2010. dec. 1. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!