Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Lenne olyan tb-ben jártas...

Lenne olyan tb-ben jártas személy aki kiszámolná nekem összegszerüen a dolgokat? Úgy összezavarodtam!

Figyelt kérdés
2010. dec. 2. 18:22
 1/8 anonim ***** válasza:
Gyed kérdés? Szívesen kiszámolom:)
2010. dec. 2. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm.:)szóval 2007-óta van munkaviszonyom,2009 ápr-tól táppénzen voltam, 2009szept-től tgyás utána pedig gyed. A gyedem jövő év szept-ig tart.szeretnénk tesót,de nem tudom mi lenne a jó megoldás.ha rögtön okt-től táppénzre megyek, vagy ha kiveszem a szabijaim és utána megyek táppénzre(ez akkor ha okt-től már terhes is lennék esetleg). A kérdés, hogy a táppénzem és a 2.babára a gyedem mennyi lenne.végig a "közép" minimálbérre voltam bejelentve.most a gyedem 52-53 ezer ft.
2010. dec. 2. 19:40
 3/8 A kérdező kommentje:
Most találtam meg a papírt amire anno kiszámoltuk,hogy ennyi volt a bérem össz: 2008-ban 986923.- 2009-ben 290513.-
2010. dec. 2. 20:11
 4/8 anonim ***** válasza:
Ha kiveszed a szabikat és utána mész táppénzre, akkor jársz jobban.
2010. dec. 2. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Köszönöm.:)szóval 2007-óta van munkaviszonyom,2009 ápr-tól táppénzen voltam, 2009szept-től tgyás utána pedig gyed. A gyedem jövő év szept-ig tart.szeretnénk tesót,de nem tudom mi lenne a jó megoldás.ha rögtön okt-től táppénzre megyek, vagy ha kiveszem a szabijaim és utána megyek táppénzre(ez akkor ha okt-től már terhes is lennék esetleg). A kérdés, hogy a táppénzem és a 2.babára a gyedem mennyi lenne.végig a "közép" minimálbérre voltam bejelentve.most a gyedem 52-53 ezer ft.


Most találtam meg a papírt amire anno kiszámoltuk,hogy ennyi volt a bérem össz: 2008-ban 986923.- 2009-ben 290513.-


A betegállomány két részre tagolódik, az első 15 munkanap, kb. 21 naptári nap (összesen ennyi egy évben) betegszabadság. A betegszabadság alatt rendes bért kapsz, csak a szerződés szerinti fizetésed 70%-át. Utána indul a táppénz.

A következő babára a gyed alap mindig a tényleges bér (ha van - ha betegszabin, vagy rendes szabin vagy, akkor van)).

Így ebben az esetben a gyed alapod nem a teljes béred, csak annak 70%-a lesz, így jóval kevesebbet kapsz majd kézbe.


Ha a szabadságaidat kiveszed a betegállomány előtt, akkor a gyed alapod a szabadság alatt kapott teljes bér és a betegszabi alatt kapott 70%-os bér összege lesz.

Ez mindenképpen magasabb, mint a sima betegszabis béred, így érdemes előbb valóban szabadságra menned. A gyed így is valamivel kevesebb lesz, de nem számottevő mértékben csökken, 1-2 ezer forinttal legfeljebb.

Ha hamarabb összejön a tesó, és csak szabira mégy, akkor a gyeded ugyanannyi lesz, mint az első babával. Ha meg gyed alatt megszületik, akkor is (ilyenkor ugyanis nincs tényleges béred, és a szerződés szerinti béred lesz az alap)


Ha el

2010. dec. 2. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Jaj, bocsi, bemásoltam a kommentedet, hogy tudjak válaszolni, és elfelejtettem kitörölni:(

Sajnálom!

2010. dec. 2. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Semmi baj.köszönöm a választ.
2010. dec. 3. 08:11
 8/8 A kérdező kommentje:
Még egy kérdés.:)A 2.babával is otthonmaradthatok akkor gyeden 2évig?Köszönöm,hogy segítessz nagyon hálás vagyok:)
2010. dec. 3. 08:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!