Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hozzátáplálás ügyben kicsit...

Hozzátáplálás ügyben kicsit összezavarodtam (? )

Figyelt kérdés
6 hónapos a kislányom úgy 5 hónapos kora körül elkezdtem kóstoltatni a gyümit vele szopi előtt( csak anyatejes), mert kevésnek gondoltam a tejemet. De azóta se eszik csak pár kanálkával max. 50 ml-t. Mikorra fog megenni egy adagot? Zöldséget addig ne is kezdjem el kóstoltatni amíg nem eszik meg egy adagot?
2011. okt. 3. 11:39
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Miért ne kóstoltathatnád a zöldségeket is? Nem kell megvárni míg egy egész adagot eszik gyümölcsből.

Először úgyis csak az ízekkel ismerkedik, aztán majd idővel meg fogja enni az egész adagot is.

A hozzátáplálás sok babánál egy türelemjáték.

Lányom 6 hónaposan max. 40-50 gramm "normális" kaját (gyümit és zöldséget) evett, és utána kérte a tápszert. Aztán hétről hétre egyre többet és többet evett a kajákból, végül 8 hónapos korára egész adagokat evett már, és nem igényelte mellé a tápszert.


Nyugodtan adj neki zöldséget is, utána pedig kínáld meg cicivel. Egy idővel majd változik a helyzet, és többet fog kérni az ételekből. Lassan, de sikerülni fog.

2011. okt. 3. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Az én kicsim hamarabb szerette meg a főzelékeket, mint a gyümölcsöket, érdemes kóstoltatni vele zöldségeket is.
2011. okt. 3. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
De, próbáld meg. Lehet, hogy a gyümölcs nem ízlik neki, azért haladtok vele ilyen lassan.
2011. okt. 3. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

nyugodtan kóstoltass zöldséget is! legalább addig is nő a lista, hogy mit ehet, mit bírt.


az hogy mikor fog többet enni, gyerekfüggő. lányom 5,5 hósan (mikor kezdtük) kapásból 2 ld-t evett. barátnőm lánya 8 hós koráig mindent kiköpött.

2011. okt. 3. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!