Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Teljesen összezavarodtam,...

Teljesen összezavarodtam, mindenhol mást tanácsolnak hozzátáplálás terén. Akkor hogy is csináljam?

Figyelt kérdés

5 és fél hónapos a babám, és 1 hónapja már kóstolgatunk. Kapott almát, őszibarackot, krumplit, répát, sütőtököt. De nem sokat eszik belőlük, pár kanállal csak. Fele-fele arányban anyatejes-tápszeres.

6 hótól mit adhatok még neki? Vagy elég ennyi,és ezekből egyen egy "normálisabb" adagot,és majd utána bővítsem a választékot neki? És hány gramm számít már "nagyobb" adagnak? Ti hogy csináltátok?

Légyszíves próbálnátok esetleg mennyiséget is írni,hogy miből kb. mennyit(pl. fél alma, negyed alma...) és mikor eszik / evett babátok?


És még valami, bár nekünk még nem aktuális, de ebben sincs egyetértés: glutént mikor kezdtétek bevezetni és mivel,hogyan?


Köszi!


2010. okt. 4. 12:27
 1/5 anonim ***** válasza:
Mi 6 hónaposan kezdtük a ht-t és olyan 8 hónapos koráig csak ezeket ettük. Szerintem ne terheld a pocakját, ezeket egye rendesen, ha majd sikerül 1 étkezést kiváltani ráérsz bevezetni a többi ételt. A tápszer-anyatej tökéletesen fedezi még a tápanyagszükségletét.
2010. okt. 4. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
72%

Felesleges volt már 4 hónaposan adni neki szerintem, ráértetek volna kb. most elkezdeni, így úgy lett volna, ahogy az első válaszoló írta.

A babád előtt van még az egész élet, amikor majd azt ehet, amit akar, ebben az első pár hónapban csak felkészül rá.


Mi is 5,5 hónaposan kezdtük a hozzátáplálást, most 11 hónapos és már szinte mindent eszik és többet, mint a 4 éves bátyja, úgyhogy így utólag nevetségesnek tűnik, hogy én is mit problémáztam ezen a témán :)


7 hónaposan adtam glutént teljes kiőrlésű gabonapépben, amit tejpép helyett kap, mivel a kicsim allergiás a tejfélékre. Asszem husit is akkor kapott először.

2010. okt. 4. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

mi 4 hósan kezdtük a hozzátáplálást.(mos 4,5hós, tehát kicsit több mint 2 hete) a babám még szopizik egy kicsit de már nagyrész sajna tápszeres, és az orvosunk monda h a gyümike nyugodtan elkezdhetjük eszegetni.

alma, barabk, szőlő(mag és héj nélkül pár szem),süőtök,körte. itt tartunk. az én babám egy hét után már megevett egy egész adagot amit megcsináltam ugy h nem kért tápszert utánna.ez kb egy 200g kész pempő.pl 1alma+1barack, vagy ma 1alma+100g süőtök volt a 10órai.

(új ízből mindig egy falat és a már bevált kutyulékból sok és egyre növeltem az ujdonságot)

ezt megeszi,persze ugy h egy kicsi kerül az én számba meg az előkére is, szóval olyan 130 szerintem ami ténylegesen a pocijában landol. szóval nálunk 1hét alatt kb ki lett váltva egy étkezés, pedig sosem tukmáltam belé.az ebéddel ettől függetlenül várok még 5hós koráig tuti.

2010. okt. 4. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Egyrészt azért kezdtük el,mert az orvos és védőnő egybehangzóan tanácsolta és maximálisan hiszek/bízom bennük, - főleg a doktornőben! Másrészt nem erre vonatkozott a kérdésem, hogy jól tettem -e vagy sem... ááá mindegy.


A használható (1. és 3. választ) nagyon köszönöm!

2010. okt. 5. 12:55
 5/5 A kérdező kommentje:
A gluténra vonatkozó választ a 2.válaszolónak is köszönöm.
2010. okt. 5. 12:56

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!