Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Tulajdonképpen miért vállalnak...

Tulajdonképpen miért vállalnak a nők gyereket? Ez kódolva van hogy a nőknek szülni kell? És aki nem miért nem?

Figyelt kérdés

Vannak pasik is ezen az oldalon?

Mert én az vagyok. A menyasszonyom egyre biztosabb abban hogy nem akar szülni.

Ő 34 éves én 31. 2 éve vagyunk együtt, februárra tervezzük az esküvőt. Szóba került már a gyerek is, de ő azt mondta eddig hogy ráér ezen gondolkodni.

Pár napja meglepő kijelentést tett. Ő nem akar vidékre költözni(hozzám), szeret városlakó lenni. Van lakása, nekem is. Én a nővéremékkel lakom egy udvarban, egy házban, de teljesen külön.

És egyre biztosabb hogy nem akar szülni. Azt mondja, hogy szeret egyedül lenni és mindent megadni magának és nem osztozni semmiben. Nem akar lemondani semmiről egy gyerek kedvéért. Ők öten vannak testvérek, ő a középső, minden tesónál már van 2 gyerek, egyiknél 3.

Azt mondja gyerekkorában nem kapott meg mindent pont ezért. Most végre kiélheti az önző énjét. Várta hátha ez változik, de ahogy telnek az évek egyre biztosabb abban hogy nem akarja lekötni magát. Próbáltam érvelni, hogy majd én maradok itthon a gyerekkel, de azt a választ kaptam hogy akkor is neki kell kihordani, szoptatni, és legalább fél évig otthon maradni. Azt gondolom már esküvő sem lesz.

Nem ő az első barátnőm aki igy gondolkodik, sőt az egyik sógórnője is hasonló nézeteket vall, pedig ott már van 2gyerek, és azt mondja ha mégegyszer kezdené egyet sem szülne. Utazna, mindent meg tudna adni magának és élné a gondtalan felnőtt életét.

Szóval csak az érdekel más is így gondolkodik.


2010. dec. 3. 10:02
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
67%
Szia! ez számomra megdöbbentő...5 hónapos a pici fiam, és el nem tudnám képzelni az életemet nélküle. Imádom! Persze nem vagyunk egyformák, van, akinek önmaga a legfontosabb, és félne, hogy a baba mellett nem lenne elég ideje / pénze magára. De én a magam részéről ezt elképzelhetetlennek tartom. Viszont ha te szeretnél gyereket, akkor a helyedben 2x is meggondolnám azt az esküvőt. Minden jót!
2010. dec. 3. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
66%

Először is örülök hogy férfiak is irnak ide.


Azt tudom mondani hogy még most az esküvő elött kell eldöntened hogy valóban ezt szeretnéd-e. Hogy tényleg nem szeretnél-e babát. Mert ha Te szeretnél és a kedvesed biztos nem akkor mást kell választanod.


Szerintem a nők / hölgyek/lányok többsége igen is szeretne babát és gyermeket. Én pl. nem ismerek olyat akinek nincs v. kategórikusan kijelentené hogy soha nem akar.


Te döntsd el hogy milyen irányba menjen az életed de annyi tudok mondani hogy a gyermek hatalmas öröm egy pár életében. Kár kihagyni....

2010. dec. 3. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
86%
Nézd az én időmben szinte kötelező volt szülni, csak azok nem szültek, akiknek volt valamilyen betegsége. Vannak anyatípusok, és vannak olyan hölgyek, akik abszolút nem vágynak gyerekre. Nekem is van egy lányom ő húszon felül van, de abszolút nem érdekli a gyerekvállalás, azt mondta ráér akár 30 éves korában szülni, de lehet még akkor sem. Én rábízom a döntést, az ő ügye.Nem is hadakazok ellene, de nem is támogatom ezt a döntését. Egy gyermek valóban nagy felelősség. Amikor megszületik, attól kezdve nincs magánélet, a gyerek nevelésben ki lehet ám nagyon fáradni. Sír, toporzékol, akaratos, pakol, állandóan figyelni merre megy, mit vesz a szájába. Sok-sok összetevője van a dolognak. Mindenesetre ha így áll köztetek a dolog, mivel teljesen önző a párod, én lefújnám az esküvőt. És keresnék magamnak egy olyan hölgyet, aki gyerekszerető,és természetesen téged is tiszta szívéből szeret. Most kell lépni fiatalember, mert nem élheted le úgy az életed,hogy örökös harc lenne közöttetek a gyerek miatt, mert abból előbb-vagy utóbb válás lenne.
2010. dec. 3. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Igen, van ismerősöm aki ugyanígy gondolkozik, nő is és férfi is. Én ezt is el tudom fogadni, végül is miért lenne kötelező gyereket vállalni, vagy akár csak elolvadni is egy kisbaba láttán. Régen is voltak akik így gondolkoztam, az én családomban is van olyan 70 éves nagyi, aki a közelmúltban mesélte nekem, hogy ha rajta múlt volna, ő biztosan nem szül, csak nagy volt akkoriban a családi nyomás. Manapság már mindenki önállóan dönthet a maga sorsáról (szerencsére), nincs akkora társadalni nyomás.

Nem vagyunk egyformák. Ha Te gyereket szeretnél mindenképp, és ez a vágyad erősebb mint a menyasszonyod iránt érzett szerelem, akkor nincs mese, tovább kell lépned!

2010. dec. 3. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
47%
Szia! Bár én elég fiatalka vagyok még, 21 éves. 15 éves koromban ismertem meg a férjemet. Mikor Vele voltam, én már 15 évesen szülni akartam Neki. Elég viharos volt a kapcsolatunk, mikor nem voltunk együtt, egyáltalán nem érdekelt a gyerek téma, akkor azt mondtam, nekem soha nem lesz gyerekem (persze tizenévesen ez mondhatni normális). Mikor újra összejöttünk, megint egyből szülni akartam. És ezt eljátszottuk még párszor. Aztán 19 éves voltam, mikor véglegesen összejöttünk, 20 évesen megszültem a gyönyörű kislányunkat, aki most 8 hónapos. Teljes az életem. Ezzel csak azt szeretném mondani, hogy vannak alapból "önző" nők, akik magukat helyezik előtérbe bárkivel szemben, de vannak olyanok, akik csak a nagy betűs igazinál érzik azt, hogy babát akarnak. El lehet gondolkodni, hogy a Te barátnőd, melyik kategóriába tartozik. Aki önző, nem törődik azzal, hogy Te babát szeretnél, semmibe veszi a vágyaidat, a gyerekvállalásnak csak a negatív oldalát hajlandó nézni. Vagy nem Te vagy Neki az igazi, akinél úgy érezné, hogy szülnie kell. Szerintem egyik változat sem a legjobb. Én azt tanácsolom Neked, keress egy érző szívű, családra vágyó nőt, aki megadja Neked azt, amire vágysz. 31 évesen nem vagy még kicsúszva, párom most 32 éves, és úgy érzi ha előbb született volna gyereke, még nem lett volna felkészülve rá. Mert azt biztonsággal állíthatom: a szülőséget messze nem lehet elképzelni, azt meg kell élni. Butaság lenne egy erre alkalmatlan pár miatt lemondani róla, hiszen csodálatos, gyönyörű érzés. Sajnálom, hogy ezt kellett mondanom, de én ezt 100%-osan így gondolom.
2010. dec. 3. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
100%

30 éves vagyok. Nem akartam sosem gyereket. Pont azért amiért a menyasszonyod. Jól esett csak a magam urának lenni.

MÉgis van egy kislányom . 10 hónapos. IMádom! Oda nem adnám semmiért. De most mit tagadjam? Bizony van hogy eszembe jut, h óó de jó lenne legalább egyedül csavarogni egy plázában. Utazni? Arra nem is merek gondolni. Dehát anyukák? Egy baba után ki nincs ezzel ugyanígy? Mégis. Ha ő nem akar, nem akar. Két ügy miatt tesz meg egy nő mindent az életében! az egyik, ha akar egy babát, a másik ha nem akar. Ha te szeretnél, állj tovább. egy gyerekkel teljesedik ki az életed.

2010. dec. 3. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
66%

Ha te mindenképpen szeretnél gyereket,akkor azt hiszem nincs értelme ennek a kapcsolatnak.Mi a férjemmel szoktunk néha azon gondolkozni,hogy mit csináltunk amig nem volt meg a kislányunk?Nem untuk szét magunkat?Most ez egy kicsit durva lesz,de miért éltünk?Tényleg ő a mi életünk értelme!És ha velünk bármi történne,akkor már volt miért élni,mert világra hoztuk ezt a kis tündért.Számomra felfoghatatlan,hogy valaki nem akar gyereket,főleg egy nő!És még 40 évesen is csak shoppingolni akar?Ha nem vállal gyereket,biztos vagyok benne,hogy pár év múlva nagyon-nagyon bánni fogja.

1 éves kislány 25 éves anyukája

2010. dec. 3. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
56%
sajnos jól kifogtad..keresned kell egy feláldozósabb típust..a gyerek a szíved ami a testeden kívül dobog nem pótolja egy szép kabát vagy egy cipő..
2010. dec. 3. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
100%

Szia.



En 26 eves no vagyok es van egy gyonyoru 9 honapos siklanyom.

A noverem 28 eves es O nem szeretne kisbabat.Nem is valo Neki.O nem tudna babusgatni szeretgetni.Ha korul szertnem irni olyan mint egy katonai kikepzo :D

Van egy kiskutyaja es egy mazohista pasija de kulon elnek.

El sem tudom kepzelni ehez az enjehez, hogy egyszer talan gyermeke lesz.De ki tudja!!!Valtozik a Vilag es talan valtozik O is.Sokaig egy oparkapcsoltban nem tudtam volna elkepzelni...hozzateszem nem irigylem a sracot.En ugy gondolom ha O nem szeretne babat akkor ne eroltesd ra....viszont ha Te szeretnel akkor ideje elgondolkodni, hogy mennyire latod egyertelmuen a kozos jovotoket.

Se egyutteles se gyerek.....merlegeld az elvarasaidat es azt, hogy mennyi valosulhat meg belole!!

Remelem azert megvaltozik a menyasszonyod es szep csalad lesztek egyutt!!

2010. dec. 3. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
73%
Szerencsére a többség nem így gondolkodik, de nem minden nő és férfi akar gyereket, ez tény. A gond csak akkor van ha a pár egyik tagja szeretne a másik pedig nem. Egy ilyen kapcsolatban a gyermekre vágyó mindenképp boldogtalan lesz és aztán vagy beletörődik, vagy továbblép és máshol keresi a boldogságot. Ne haragudj,hogy ezt mondom de elég "önző" a párod és furcsa, hogy attól a férfitól nem akar gyermeket, akit szeret és akihez hozzámenni készül. Az a baj, hogy egy ilyen helyzetben nem nagyon van kompromisszum. Te, ha már most gyerekre vágysz, valószínű később is így lesz, sőt lehet, hogy ez az érzés egyre erősebb lesz. A párod véleménye ugyan változhat... de azért már 8-10 évig nem nagyon gondolkozhat mert nem 20 éves. Nem ismerlek és a párodat sem, de azt gondolom a történetből, hogy nem ő a Te másik feled. Az előttem szólókkal pedig egyetértek, hogy egy kisgyermek teljesen megváltoztatja az életet és sok áldozattal, lemondással jár DE a legjobb, legcsodásabb dolog szülőnek lenni. Semmi nincs amihez ezt hasonlítani lehetne! Azt pedig nem várhatja tőled senki, hogy erről lemondj, mert akkor nem szeret igazán. Minden jót!
2010. dec. 3. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!