Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Nem akarok több gyereket, de...

Nem akarok több gyereket, de mégis irigy vagyok, azokra akik vállalnak vagy mernek vállalni többet?

Figyelt kérdés
Van egy 14 hónapos lányom és nem akarok több gyereket.Sok hasonlókorú baba anyukájával tartom a kapcsolatot,köztük régi gyerekkori barátok is vannak és már várják a másodikat,vagy épp tervezik.És amikor ezt mesélik,engem olyan irigység fog el:(((Éreztetek már hasonlót?Miért érzem ezt?
2011. szept. 6. 09:31
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
89%

Mi mondatja veled ezt? az eszed v. a szíved?


szerintem tudat alatt szeretnél még de tartasz az anyagi bizonytalanságtól , kilátástalanságtól v. nehéz szülés volt kimerítő terhesség esetleg mindezek összesen.


jó kétgyerekesnek lenni csak ennyit tudok mondani de ha félsz akkor ne vágj bele .

2011. szept. 6. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:

Az eszem mondatja!!!Ez biztos...

Nem is tudnánk 2 gyereket eltartani...meg rettenet volt maga a terhesség is....

2011. szept. 6. 09:38
 3/15 anonim ***** válasza:
74%
Nekem van négy, az az igazi. Lassan itt az ötödik is, és már alig várom. Persze mindez nagy felelősség, csak akkor szabad belevágni ha adott minden feltétel a biztos anyagi, szeretetteljes jövőhöz. Egy gyerekimádó apa.
2011. szept. 6. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
59%

Régebben én is vágytam a fiam mellé egy kislányt.Néha volt olyan hogy bár nem irigykedtem,de sajnálkoztam,hogy miért nincs nekem is egy lányom??

De amióta a fiam 19 éves,inkább örülök,hogy nincs több gyerekem.Ma bár anyagilag vállalhatnék hármat is,örülők,hogy nem szültem anno annak idején csak egyszer.Már nem is lenne türelmem egy pici gyerekhez,

2011. szept. 6. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
86%
Ha "csak" az eltartás problémáitól ill. a terhességtől félsz, szóval reális félelmeid vannak, akkor lehet, hogy attól még szíved szerint szeretnél több gyereket. Szerintem ne rágódj ezen, 'napold' úgymond a dolgot:) 5év múlva sincs késő még egy gyerkőcöt vállalni, ha úgy alakul, és lehet h arra a viszonyaid is kicsit változnak.
2011. szept. 6. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
88%

Ez olyan érdekes, amíg én úgy voltam vele, hogy épp elég lesz az az egy is aki már megszületett, egyáltalán nem éreztem irigységet azok iránt akik másodikat többediket várták vagy már 2-3 gyerekük volt, hanem épp hogy örültem hogy én nem járok abban a cipőben és egy gyerekre milyen sok időm jut stb.

(aztán persze lett testvére akit imádunk szintén, és már nem értem az akkori önmagamat) :))


De ha irigységet érzel akkor nem lehet hogy valahogy mégis arra vágysz hogy legyen még babád?

Bocs ha nem csak ötletelek:))

2011. szept. 6. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
89%

azért nem jó magunknak hazudni, mert olyan érzelmi hullámokat kelt, amik felzabálják a lelket.


akarsz még gyereket.

2011. szept. 6. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
82%
Ha az eszed súgja, akkor tudod is a választ! :) A szíved mélyén vágynál te másikra, csak a körülmények nem engedik. Szerintem teljesen természetes, hogy irigységet érzel, csak ezt ne éreztesd azokkal, akiket szeretsz. Én csak nagyon hasonló helyzetben vagyok. Mi már tervezzük a kistesót, a körülmények miatt kellett, kell még várni, de az ismerőseim között már sokan a másodikat szülik, akikkel egy időben szültem a babám és én meg folyamatosan úgy érzem, hogy le vagyok maradva. Mintha ez verseny lenne, pedig az eszemmel tudom, hogy hülyeség és már tényleg csak néhány hónapot kell kibírnom. Szerintem ez csak azt bizonyítja, hogy vagyunk annyira felelősségteljes emberek, szülők, hogy nem ész nélkül szüljük a gyerekeket és "majd lesz valami", hanem gondosan tervezve. :) Persze én is kicsit irigykedek, hogy másoknak lehet akár 3-4 lurkójuk is, de hát ilyen az élet... sajna mi sem tehetjük meg anyagilag, hogy 2-nél többet vállaljunk jelen pillanatban. De talán majd a második után javul a helyzet... :D
2011. szept. 6. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 Kései Sirató ***** válasza:
86%

A kérdésedet olvasva egyből arra gondoltam, h vagy nehéz terhesség, vagy nehéz szülés van a félelmeid hátterében. Ez így teljesen érthető, ha ezért nem szeretnél mégegyszer egy ekkora tortúrát átélni.

Lehetséges az is, hogy később meggondolod magad, akár 5-6 év korkülönbséggel is jöhet majd a tesó, ha megváltoznak a körülmények és halványodik benned a terhességgel járó sok kellemetlenség. Bíztatásul annyi még, hogy én 6 év korkülönbséggel vállaltam a másodikat és nagyon boldog vagyok így 2-vel, de azt tudom mondani, hogy egy gyerek is nagy boldogság, akkor lennél bajban, ha nem lenne egy sem.

2011. szept. 6. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
80%
nekünk van egy 4,5 hónapos kisfiunk,nagyon nehezen viseltem a terhességet,és a szülés,kórház is megviselt,ráadásul szülés utáni depresszióm volt,nagyjából már elmúlt,így a tervezett 4-5 gyerekből leadtam 3ra,a férjem is nagyon szereti a gyerekeket,úgyhogy ha itt az idő belevágunk aztán majd alakul ahogy alakul,szívem szerint vágyok 3-4 gyerekre,de egyelőre félek mi lesz,hogy fogom viselni
2011. szept. 6. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!